W tym roku Tenille Dashwood rozpoczęła nowy rozdział w swojej karierze po tym, jak została zwolniona z WWE i powróciła na scenę niezależną, gdzie zaczynała swoją karierę. Jednak tym razem jej postać jest o wiele słynniejsza, niż kiedy zaczynała. Dzięki temu jej pobyt na scenach niezależnych jest o wiele bardziej przyjemny i finansowo udany.

Tenille wypowiedziała się na temat tego nowego rozdziału w wywiadzie z TV Insider, w którym przyznała, że znowu czuje, że żyje.

Czuje się odrodzona i ożywiona znowu z wrestlingiem. Zaczęłam to robić, ponieważ kocham wrestling. Kiedy byłam młodsza w Australii, chciałam być zawodniczką i kocham to, co zrobiłam z WWE. Teraz jest zupełnie inaczej. To nie jest pięć minut na ekranie, gdzie proszą mnie o zrobienie tego i tamtego. Teraz mam pojedynki pełne rywalizacji każdego wieczoru. Każdej nocy mam różne okazje. Poznaje nowych ludzi i poprawiam swoje własne umiejętności za każdym razem, jak walczę z kimś nowym. Znowu działam. Fani są bardzo poświęceni i kochają wrestling. Uwielbiają oglądać mnie to, co robię i to, że znowu mogę walczyć. Uważam, że jest to satysfakcjonujące, ponieważ Ring Of Honor było świetnym miejsce i będzie nawet lepszym w nadchodzących miesiącach”.