Wiele fanów było zdziwionych, kiedy WWE ogłosiło pojedynek o Raw Women’s Championship pomiędzy Nia’ią Jax oraz Rondą Rousey. Głównym elementem, dlaczego było to taka niespodzianka, jest fakt, że WWE zaczęło podbudowywać feud pomiędzy Rondą i Mickie James.

Ronda miała nawet stoczyć swój pierwszy pojedynek jeden na jednego z James podczas trasy po Europie, która niedawno dobiegła końca. Zamiast tego Ronda wraz z Ember Moon i Natalyą zawalczyła w kilku pojedynkach przeciwko James, Liv Morgan i Ruby Riott.

Dave Meltzer uważa, że skoro WWE tak szybko zmieniło zdanie co do storylinu z Rousey, to według niego oznacza to, że nie mają porządnych planów na jej feud z Jax.

WrestleVotes mówi, że WWE umieściło ją w Raw Women’s Championship Matchu ponieważ nie mogli pozwolić, żeby Ronda przegapiła kolejną galę PPV. Po jej występie na WrestleManii Rousey nie walczyła na Backlash, które było następnym wielkim show. WWE nie chciało, aby Ronda przegrała walkę kwalifikującą do Ladder Matchu, w którym również jej nie chcieli. Nie mieli po prostu wyjścia.

Natomiast Wrestling Observer Newsletter podaje, że ten pojedynek zostanie wykorzystany do podbudowania feudu pomiędzy Rondą i Stephanie McMahon. Spekuluje się, że Nia przejdzie heel turn i sprzymierzy się z The Billion Dollar Princess.

Jedno jest pewne – obserwowanie, jak WWE będzie próbowało wyjść z tej sytuacji, będzie bardzo interesujące.