Renee Young jest jedną z najbardziej lubianych osobliwości WWE. Podczas jej kilkuletniego pobytu w organizacji stała się jedną z najlepszych korespondentek i komentatorek, których obecnie posiadają.

Podczas wywiadu na E&C’s Pod Of Awesomeness Renee opowiedziała historię o tym, jak dostała się do WWE.

Pewnego dnia została zapytana, czy chce pracować na gali wrestlingu i zgodziła się, chociaż musiała się do tego bardzo przygotować, ponieważ fani wrestlingu nie puściliby jej tego płazem, gdyby strzeliła jakąś gafę. Musiała wiedzieć, o czym mówi i kilka lat później zaczęła pracę z WWE.

Była fanką wrestlingu, kiedy była dzieckiem, ale później jako zapracowana nastolatka, która grała w wiele sportów dorastając, straciła kontrakt z wrestlingiem. Później jej zainteresowanie odrodziło się na nowo i musiała zrobić rozeznanie, kto walczy i jakie dzieją się storyliny. Wiedziała wystarczająco, ale nie wiedziała wszystko i nie uważała siebie za encyklopedię wrestlingu.

Jej agent poinformował ją, że WWE chce przeprowadzić z nią rozmowę, która jej zdaniem poszła fatalnie. Podczas castingu zasiadła za stołem komentatorskim z jakimś innym komentatorem i nie wiedziała nawet, co robi. Czuła dużą presję, kiedy musiała się połapać w tym, jaka jest rola komentatora. Do teraz nie jest tego zupełnie pewna. Później kazali jej sprzedać baterię i nie ma pojęcia, jakim cudem dostała tę pracę.

Kiedy została zatrudniona, to przez kilka tygodni pracowali nad jej wizą. Po jakimś czasie dostała wiadomość z jej nowym imieniem, jakim miało być Renee Sterling. Bardzo ją to zestresowało, ponieważ nie miała pojęcia, że dostanie nowe imię. Później dali jej kilka innych imion i ostatecznie skończyło się na Renee Young.