W zeszłym roku Superstar Shake-up w dywizji kobiet był desperacko potrzebny ze względu na monotoniczne rywalizacje w obu rosterach. W tym roku jest trochę inaczej. Nie mieliśmy feudów, które ciągnęły się przez kilka dobrych miesięcy. Wręcz było dużo niespodzianek, które utrzymywały świeżość programu, ale mamy również tony niewykorzystanego potencjału na Raw i SmackDown. Dzięki zeszłotygodniowym debiutom duże zmiany nie są potrzebne, lecz kilka spraw należałoby załatwić podczas Superstar Shake-up.

Asuka SD

Asuka powinna przejść do SmackDown

Na ten temat wypowiedziałem się w moim ostatnim artykule na temat pięć rzeczy, które muszą wydarzyć się na WrestleManii. Napisałem tam, że historyczny rekord Asuki musi dobiec końca, co faktycznie się wydarzyło, oraz że porażka na największej gali w roku powinna zmienić The Empress w bezlitosnego zabójce, co niestety wyszło inaczej. Zamiast heel turnu dostaliśmy całkiem przyjemny moment, w którym Asuka przyznała, że Charlotte była na nią gotowa. Urocze, ale zbudowało to żadnych przyszłych storylinów na najbliższe tygodnie. Było to coś na teraz, a WWE desperacko potrzebuje jakiegoś dobrze podbudowanego storylinu w dywizji kobiet. Dlatego wciąż stoję zaparty przy mojej propozycji przetransferowania Asuki do niebieskiego show, gdzie mogłaby zemścić się na Charlotte. Jak na razie nie zobaczyliśmy jej od zakończenia streak’u, a bardzo interesuje mnie, jak WWE poprowadzi dalej jej postać.

09_RR_WOMEN_01282018kb_0292--8004418986c73f3108087722ebc317b9

Ruby Riott powinna przejść do Raw

Liderka The Riott Squad to nieoszlifowany diament. Kiedy zadebiutowała na głównym rosterze, byłem sceptycznie nastawiony do jej przyszłości, ponieważ nie wyobrażałem jej w roli heela. Dla mnie w NXT była świetnym, naturalnym protagonistą, więc przerzucenie jej na ciemną stronę mocy, było dla mnie dziwną decyzją ze strony WWE. Jednak pomimo kiczowatego materiału, z którym WWE kazało jej pracować, Ruby dała radę zabłyszczeć w tym całym zamieszanie. Ma niezwykły sposób wygłaszania ewidentnie pisanych przemów i to nawet tych najgorszych. Chociaż największa tragedią były okropne napisane feudy z Becky Lynch oraz Charlotte, poważnymi kulami u jej nóg są Liv Morgan oraz Sarah Logan. Obie zawodniczki są bardzo utalentowane, ale na ich temat napisze innym razem. Moim zdaniem Ruby powinna przejść na Raw i zająć tam miejsce jednego z topowych heelów, ponieważ nie możemy pozwolić, aby Alexa przez kolejny rok odgrywała tę rolę. 2018 ma być rokiem Riott.

Fox NXT

Alicia Fox powinna przejść do NXT

Ten transfer rzecz jasna nastąpiłby za kilka tygodni, gdyż w tej chwili Alicia zmaga się ze złamaną kością ogonową i jeśli się nie mylę za miesiąc lub dwa powinna być zdolna do walczenia. Jednak zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej, gdyby Fox, zamiast powrócić do ringu na Raw lub SmackDown, udałaby się do Orlando i na dobre zawitała w NXT. Wszyscy wiemy, że na głównym rosterze WWE nie ma dla niej wielkich planów, chociaż istnieje wciąż nadzieja, biorąc pod uwagę fakt, że była kapitanem Teamu Raw na Survivor Series. Moim zdaniem Fox byłaby świetna w roli zgryźliwej weteranki, która ma dość tego, że coraz to nowsze zawodniczki odbierają jej czas antenowy na Raw i SmackDown. Problemu należy się pozbyć w jego źródle, więc postanowiła przybyć do NXT i rozpocząć swoją misję pozbycia się nowicjuszek.

Summer Rae vs.Natalya

Natalya powinna przejść do Raw

Uważam, że zmiana środowiska dobrze zrobiłaby nam oraz Natalii, która jest częścią niebieskiego show od lipca 2016 roku. Oznacza to, że widzieliśmy już zbyt dużo pojedynków z jej udziałem przeciwko Charlotte, Naomi oraz Becky Lynch. Potrzebuje nowych, świeżych przeciwniczek, z którymi od dawna nie występowała takie jak Ember Moon, Sasha Banks czy nawet Nia Jax. Chcę, aby ta zmiana nastąpiła tylko i wyłącznie z nudów. Poza tym na SmackDown Live jest niesłychanie dużo antagonistów, których na czerwonym show brakuje. W zeszłym roku Natalya udowodniła, że może jeszcze poprowadzić dywizję, będąc na jej szczycie, chociaż jej panowanie zostało zniszczone przez writerów. Nie mniej, że nie chce jej w pobliżu szczytu dywizji. To miejsce jest zarezerwowane dla Jax, Moon, Banks czy nawet Bayley. Natalya może jedynie pomóc w ich wejściu na szczyt.

026_Sonya_04082018MM0039--1e4a70d2f6169d1a82d20712c3daf31d

Sonya Deville powinna przejść do SmackDown

Podobnie jak w przypadku Ruby Sonya to prawdziwa niedorobiona gwiazda i przyszłe wielkie nazwisko dywizji, które umieszczenie w grupce mogło mieć sens na początku, ale teraz jest najwyższy czas, by pozwolić jej latać swobodnie. Ze względu na przeprowadzkę Paige do SmackDown Live, gdzie została Generalnym Menadżerem, Sonya i Mandy zostały same na Raw. Teraz bez Paige The Absolution nie ma potrzeby istnienia. Jestem za tym, aby Mandy na dobre zaangażowała się w storyline z Goldustem i została jego nową partnerką, ponieważ ich współpraca podczas Mixed Match Challenge była intrygująca. Deville natomiast musi przejść na niebieskie show, zostać ulubienicą publiczności i co najważniejsze trzymać się z daleka od Rondy Rousey, która kilka tygodni temu pokazała wszystkim, jak fałszywy jest gimmick MMA Sonii.