W lecie zeszłego roku postanowiłem ruszyć w podróż do przeszłości i powspominać zapomniane zawodniczki w historii WWE. Udało mi się zebrać aż trzydzieści byłych Div, ale teraz ponad pół roku później okazuje się, że jest jeszcze kilka dawnych pracownic organizacji McMahonów, o których mogliście nie słyszeć. Nawet ja za pierwszym razem o nich zapomniałem!

W tym wypadku po raz czwarty zapraszam Was do odkurzenia starych archiwów WWE i poznaniu piętnastu kolejnych osób, o których pewnie nigdy nie słyszeliście oraz, o których nikt nie wspomina.

Poprzednie części:

Część 1

Część 2

Część 3

Su Yung

Su Yung


Tę unikalną zawodniczkę wielu z Was może kojarzyć, jeśli śledzicie takie organizacje jak Shine Wrestling, Queens of Combat czy nawet Impact Wrestling, gdzie Su Yung zadebiutowała na ostatnich nagraniach w styczniu. Niedawno było również o niej głośno w sieci z powodu zachowania jej męża i byłego zawodnika 205 Live – Richa Swanna. Jednak mało osób wie, że w 2010 roku Su podpisała kontrakt z WWE i zaczęła występować w ich szkole treningowej Florida Championship Wrestling. Pod pseudonimem Sonia walczyła z takimi zawodniczkami jak AJ Lee czy Aksana. Dla wielkiej fanki wrestlingu od najmłodszych lat takiej jak Su była to wymarzona praca, która niestety dobiegła końca w lipcu 2011 roku. Zawsze miło się patrzy, gdy byłe zawodniczki budują sukcesywną karierę poza ścianami WWE.

Mama-Benjamin-630x678

Momma Benjamin


Thea Vidale nie była tak naprawdę zawodniczką i nigdy nie była zatrudniona, aby walczyć w ringu. Zamiast tego występowała jako matka Sheltona Benjamina na początku 2006 roku na Monday Night Raw. W pewnym sensie była menadżerką swojego ekranowego syna. Umieszczała go w pojedynkach, pomagała mu je wygrywać i dzięki niej został nawet mistrzem Interkontynentalnym. Jej pobyt w WWE trwał tylko trzy miesiące, a poza tym Thea była z zawodu aktorką i komikiem. Podczas swojej kariery wystąpiła w takich serialach jak Brzydula Betty, Ellen czy On, ona i dzieciaki.

Alisha_Ceraso_004

Dani


Jeśli pamiętacie początki Sashy Banks w NXT to najprawdopodobniej pamiętacie też Dani. Chyba, że ominęliście jedną scenę za kulisami z Sashą, kiedy próbowała dowiedzieć się, kto jest jej cichym wielbicielem. Oprócz tego jednego występu Dani kilka razy wystąpiła na Live Eventach NXT, ale w lutym 2013 roku dokładnie pięć miesięcy po podpisaniu kontraktu, Dani została zwolniona. Nie był to koniec jej przygody z WWE, ponieważ parę dni później podpisała kontrakt i zaczęła pracować za kulisami, gdzie zabawiła aż do sierpnia 2014 roku. Zadziwiające jest to, że WWE nigdy nie podzieliło się z nami jej historią. Dani w wieku szesnastu lat została sparaliżowana w wyniku wypadku samochodowego i musiała na nowo nauczyć się chodzić. Byłaby to świetna historia dla babyface’a, chociaż być może trochę zbyt prawdziwa.

Bobcat

Bobcat


Cynthia Lynch (nie jest to rodzina Becky) znana również jako Bobcat zasługuje na miejsce na tej liście, chociaż w WWE występowała jako jedna z prostytutek The Godfather’a (druga od lewej w różowym stroju). Dlaczego ją wyróżniłem? Ponieważ jej przygoda z wrestlingiem nie zakończyła się na jedynym występie jako panna lekkich obyczajów. Odkąd była dzieckiem, była zakochana we wrestlingu i występowała jako menadżerka w latach dziewięćdziesiątych, po czym udało jej się podpisać kontrakt z WWE, gdzie trenowała z takimi osobami jak Molly Holly czy Victoria, które również wtedy zaczynały w tej firmie. Co najważniejsze Bobcat miała przyjemność zostać pierwszą kobietą, która wygrała Hardcore Championship w maju 2000 roku. Było to podczas jej występów jako jedna z dziewczyn The Godfather’a. Ciekawe, dlaczego WWE nie promuje tego historycznego momentu..

Jenny Cash

Jenny Cash


Cash mogłaby być jedną z największych gwiazd dywizji kobiet dzisiejszych czasów, gdyby nie została zwolniona z WWE w lutym 2010 roku. Swoją przygodę rozpoczęła pod koniec 2008 roku w Florida Championship Wrestling u boku takich zawodniczek jak Eve Torres, Naomi, Taryn Terrell, Alicia Fox i AJ Lee, które mogą pochwalić się całkiem niezłymi karierami w tym biznesie. Próbowała zostać pierwszą królową FCW, lecz została wyeliminowana w pierwszej rundzie przez Fox. Później zaczęła odgrywać gimmick francuskiej pokojówki i menadżerki drużyny Le French Men. Zainteresowani mogą znaleźć jej pojedynki z FCW na YouTube.

Sara Calaway

Sara Calaway


To nazwisko może wydawać się bardzo znajome dla zagorzałych fanów wrestlingu i sugerując się powyższym zdjęciem, na którym jest z Markiem Calawayem. Tak, Sara jest byłą żoną Marka, czyli The Undertakera. Małżeństwo występowało razem w WWE od 2001 do 2002 roku i nawet była prześladowana przez DDP, którego pokonała w pojedynku dzięki pomocy swojego męża. W jednym z wywiadów Ivory wyjawiła, że wraz z Molly Holly trenowały Sare podczas jej pobytu w WWE. Niestety we wrześniu tego samego roku Sara zniknęła z ekranów i pojawiła się jeszcze kilka razy w następującym roku. Ostatecznie Taker i Sara rozwiedli się w 2007 roku, a kilka lat później tytuł Mrs. Undertaker przypadł Michelle McCool.

Leah West

Leah West


Leah West może i jest kolejną osobą, która może pochwalić się krótkim pobytem w FCW za czasów Naomi, AJ Lee i całej tej gromady, ale zanim Leah dołączyła do WWE, wystąpiła w reality show World of Hurt. Był to program, gdzie grupka uczniów trenowała w szkole treningowej Lance’a Storma i każdy odcinek był poświęcony jednemu uczniowi. To dowodzi, że nie była to kolejna modelka, którą zgarnęli prosto z ulicy, bo była ładna. W dodatku Leah do dzisiaj występuje na japońskich scenach niezależnych pod pseudonimem Alex Lee.

Raquel Diaz

Raquel Diaz


Pod tym przedziwnym nazwiskiem, peruką i toną makijażu w rzeczywistości kryje się córka Vickie i Eddie’go Guerrero. Shaul (jej prawdziwe imię) dwukrotnie podpisała i dwukrotnie opuściła szatnie szkół treningowych WWE. Najpierw od października 2010 do września 2012 występowała w FCW oraz w NXT. Podczas tego pobytu wygrała koronę królowej FCW, FCW Divas Championship i była na misji wyczyszczenia świata z brzydoty. Gdyby nie odeszła to z pewnością zobaczylibyśmy jej feud z Paige, ale ponieważ było inaczej, dywizja kobiet musiała zaczekać na pierwszy faktyczny feud Div w NXT. Rok później Shaul powróciła do WWE i wtedy wyszło na jaw, że nie została tak naprawdę zwolniona, ale dostała przerwę na zajęcie się szkołą. W sieci pojawiło się kilka jej zdjęć z Baronem Corbinem, co doprowadziło do spekulacji, że prędzej czy później zobaczymy ich razem na ekranie. Niestety zanim do tego doszło, Raquel odeszła w kwietniu 2014 roku z powodu swoich problemów z odżywianiem. Guerrero wciąż jest w pewnym stopniu połączona z organizacją i biznesem. Niedawno ogłosiła swój powrót na scenę niezależną oraz jest żoną Aidena Englisha.

Christina-Crawford-0109

Caylee Turner


Kolejna zawodniczka, która zasłynęła dzięki swojej rodzinie wśród fanów. Widoczna powyżej Caylee w prawdziwym życiu jest młodszą siostrą byłej mistrzyni Div Alicii Fox. Turner zaczęła występować w FCW latem 2010 roku i rok później wzięła udział w nowym sezonie Tough Enough, którego nie wygrała. Powróciła do FCW, gdzie w czerwcu 2012 została ostatnią mistrzynią Div, co nigdy nie zostało wyemitowane. Tylko raz udało jej się pojawić na odświeżonej wersji NXT. Wraz z Kaitlyn przegrała z Taminą i Paige w Tag Team Matchu, po czym ją zwolniono. Kontynuowała walczenie do końca roku i nawet miała tryout z TNA, który do niczego nie doprowadził. Od 2013 występuje jako czirliderka drużyny Tampa Bay Buccaneers.

Daffney

Daffney


The Scream Queen jest wszystkim fanom TNA bardzo dobra znana. Występowała tam od 2008 roku jako parodia Sarahy Palin, a później pod swoją bardziej znaną postacią Daffney aż do 2010 roku, kiedy kontuzje zmusiły ją do odwieszenia swoich butów. Jednak jej początek w tym biznesie był związany z WCW, gdzie w 1999 roku zaczęła występować jako dziewczyna Davida Flaira (brata Charlotte i syna Rica) oraz wygrała Cruiserweight Championship w dość komiczny sposób. Jednak zanim McMahon kupił tę organizację, Daffney została zwolniona na początku 2001 roku. Jej kariera zaczęła nabierać tempa na scenach niezależnych i w lipcu 2003 roku udało jej się nawet podpisać kontrakt z WWE. Niestety kilka miesięcy później została zwolniona, ponieważ, jak jej powiedziano, nie miała odpowiedniego wyglądu. Podobno WWE planowało dać jej rolę zwariowanej siostry równie szalonej Victorii. Niestety los miał inne plany. Obecnie Daffney jest powiązana z promocją Shine Wrestling, gdzie pełni różne funkcje.

sarahbackman1

Sarah Backman


Szwedka Sarah, czy znana w NXT jako Shara zabawiła w Performance Center przez około rok od 2013 do 2014 roku. Z tego, co wiem, to nie zadebiutowała nawet w ringu, ale jej mężem jest Bo Dallas, więc dlatego ją kojarzę. Zdecydowanie lepszą karierą może pochwalić się w siłowaniu się na rękę, czym zajmowała się od czternastego roku życia. Rzuciła tę profesję dla WWE i obecnie jest agentem nieruchomości.

Buggy-Nova-44-682x1024

Skyler Moon


Zanim Skyler dołączyła do firmy McMahonów, cieszyła się porządną karierą na scenach niezależnych. Walczyła z takimi zawodniczkami jak Candice LeRae, Veda Scott czy Christina Von Eerie. Na początku 2012 roku w dark matchach przed Raw i SmackDown walczyła z AJ Lee i od tamtego momentu zaczęła występować w FCW. Jednak podobnie jak Caylee Turner, Moon nigdy nie dostała prawdziwej szansy w nowym NXT. Poza kilkoma walkami na Live Eventach przeciwko Summer Rae, Paige i Emmie nigdy nie pojawiła się na ekranizowanych galach i w styczniu 2013 roku została zwolniona. Zapewne powodem jej braku występów jest fakt, że poszła na odwyk z powodu zaburzeń odżywiania. Do dzisiaj występuje na scenach niezależnych.

Anya

Anya


Rosjanka Anna podpisała kontrakt z WWE w 2012 roku i zaczęła występować pod pseudonimem Anya. W sieci pojawiło się kilka newsów na jej temat i to głównie negatywnych. Raz była obwiniana za jedną z najgorszych walk na Live Evencie, a później złamała rękę podczas treningów. Kilka miesięcy później została zwolniona, jak sama twierdzi właśnie z powodu kontuzji. Z tego powodu wytoczyła organizacji proces, oskarżając, że nieodpowiednio trenują niedoświadczonych zawodników. W zeszłym roku sama wycofała pozew. Jeśli miałbym zgadywać, to Anya zadebiutowałaby pewnie z Rusevem i Laną.

Sofia_Cortez

Sofia Cortez


Blond włosy widoczne powyżej mogą zmylić kilka osób, ale tak, to jest gwiazda Lucha Underground Ivelisse. Ona podobnie jak Turner również wystąpiła w piątym sezonie Tough Enough, z którego została wyeliminowana z powodu kontuzji. Później występowała pod imieniem Sofia Cortezw FCW, gdzie wraz z Paige założyły drużynę i nazwały siebie The Anti-Divas. Po debiucie nowego NXT Cortez zawalczyła z takimi zawodniczkami jak Natalya oraz Tamina. Niestety w sierpniu 2012 została zwolniona. W jednym z wywiadów wyjawiła, że za powód swojego zwolnienia uważa powiedzenie szefom o niepoprawnym zachowaniu trenera Billa Demott’a. Biorąc pod uwagę jej długą listę mistrzostw oraz organizacji, w których od tamtej pory wystąpiła, wszystko ułożyło się dla niej na dobre. Wciąż jest uważana za jedną z kobiet, która mogłaby zostać wielką gwiazdą w nadchodzącej rewolucji kobiet.

09_Ladies_80s

Mad Maxine


Mowa tutaj oczywiście o osobie z kolorowym irokezem na powyższym zdjęciu. Osoba stojąca obok to jej dawna menadżerka i trenerka, o której niedawno również było głośno. Jest to rzecz jasna The Fabulous Moolah, a stojąca obok Mad Maxine to jedna z jej dawnych uczennic, która oskarża ją o wykorzystywanie swoich uczennic. Chociaż wszystkie zawodniczki sprzed lat dziewięćdziesiątych zasługują na swoją własną listę, wybrałem Maxine, ponieważ ona była bardzo bliska zostania nową gwiazdą WWF, gdyby nie Moolah. Podczas pobytu w jej szkole Maxine była sfrustrowana, że nie jest bookowana, więc stworzyła swój wizerunek na podstawie postaci z Mad Maxa i X-Mena, co zwróciło uwagę odpowiednich ludzi w biznesie. Miała prowadzić feud z Wendi Richter o Women’s Championship oraz być jedną z postaci w kreskówce Hulk Hogan’s Rock ‘n’ Wrestling na CBS, o czym jej ukochana trenerka nigdy jej nie powiedziała. Maxine opuściła organizację, ponieważ uważała, że potrzebuje więcej treningów i chciała skupić się na swojej dziennikarskiej karierze. Poza tym nie podobał jej się fakt, że Moolah, która ewentualnie zajęła jej miejsce w kreskówce, dostaje wysoki procent jej wypłat za występy.

Jest jeszcze dużo zawodniczek, które nie cieszą się takimi karierami w WWE jak AJ Lee, Lita czy Nikki Bella, ale myślę, że to jest ostatni artykuł na ich temat. Mam nadzieje, że Wam się podobało! Postaram się w najbliższym czasie opublikować więcej artykułów, ponieważ ostatnio mam masowy napływ ciekawych pomysłów! Pinkies Up Bitches!