WWE właśnie ogłosiło, że była mistrzyni kobiet Lisa Moretti, która występowała w World Wrestling Entertainment pod pseudonimem Ivory, zostanie oficjalnie wprowadzona do WWE Hall of Fame.

Ivory rozpoczęła swoją przygodę w wrestlingu podczas pierwszego sezonu oryginalnego GLOW. Po dziesięcioletniej przerwie od biznesu w 1999 roku zadebiutowała jako jedna z prostytutek Godafthera, a później dołączyła do Marka Henry’ego i D’Lo Browna podczas Attitude Ery.

Wkrótce po zadebiutowaniu Ivory rozpoczęła walczyć i jeszcze tego samego roku dwukrotnie wygrała mistrzostwo kobiet, pokonując takie zawodniczki jak Debra i The Fabulous Moolah. Podczas swoich panowań wzięła udział w pierwszym w historii Hardcore Matchu kobiet z Tori na gali Unforgiven.

Niestety Ivory musiała zmagać się z uczestniczeniem w walkach typowych dla tamtych czasów. Mowa tutaj o starciach w sukniach balowych, w basenie z budyniem oraz Bra & Panties Matche. Na szczęście jej kariera została ożywiona, gdy dołączyła do grupy Right To Censor. Wtedy zdobyła swoje trzecie i jak się okazało ostatnie mistrzostwo kobiet, przy okazji będąc niewiarygodnie nienawidzoną przez publiczność razem zresztą jej grupy.


Z czasem Ivory zaczęła pełnić funkcję trenerki na Tough Enough oraz odgrywać drugoplanową rolę w dywizji kobiet. Przez swoje ostatnie lata zamieniła pracę w ringu na pracę w biurze WWE oraz prowadziła WWE Experience. W 2005 roku została zwolniona z organizacji, kiedy obie strony doszły do wniosku, że nie pozostało jej nic innego u nich do zrobienia. Po odejściu kilkukrotnie wystąpiła na scenach niezależnych. Obecnie mieszka w stanie Waszyngton i prowadzi schronisko dla psów.

Ceremonia odbędzie się szóstego kwietnia podczas weekendu WrestleManii w Nowym Orleanie. Oprócz niej wiemy, że do Hall of Fame dołączą The Dudley Boyz i Goldberg.

Wielkie gratulacje dla Ivory, która nareszcie zajmie swoje zasłużone miejsce w Hall of Fame!

Reklamy