W ubiegłych tygodniach Lilian Garcia gościła na swoim podcaście Chasing Glory wiele dawnych zawodniczek z WWE. Każda z nich udzieliła krótkiego wywiadu, które poniżej są streszczone. Głównym tematem był pierwszy w historii Royal Rumble Match kobiet oraz dwudziesta piąta rocznica Raw w trzech ostatnich wywiadach. Wszystkie jej podcasty znajdziecie tutaj.

044_RAW_10102011jg_0898--7e3eacb1a95238c0f72ff62561d7a344

Eve Torres


Eve nie może uwierzyć, że wygrała Diva Search ponad dziesięć lat temu, oraz że odeszła już pięć lat temu. Nie czuje tego, jak czas szybko leci. Za każdym razem, kiedy odwiedza WWE, to ma wrażenie, że ktoś każe jej iść po skrypt, ubrać ring gear i przygotować się do walki. Kiedy jest się matką, to bardzo dużo uczysz się o sobie i próbujesz być dobrą osobą nie tylko dla siebie, ale i dla swoich dzieci. Podczas ogłoszenia Royal Rumble Matchu prowadziła zajęcia samoobrony, więc nie dowiedziała się na żywo. Wzruszyła się, ponieważ jest to historyczne wydarzenie i wie, że dla wielu osób dużo to znaczyło. Jest świadoma tego, że odegrała swoją część w tworzeniu rewolucji. Ona i inne kobiety, z którymi dzieliła w szatni, były bardzo sfrustrowane i cały czas próbowały zrobić coś, aby kobiety miały większą rolę podczas show. Ta frustracja była jednym z powodów, dlaczego postanowiła odejść.

Często dochodzi do upragnionej zmiany, lecz potrzeba na nią kilka pokoleń. Jest bardzo szczęśliwa z obecnego stanu wrestlingu kobiet. Uważa, że podcasty Lilian z kobietami mają większą oglądalność, ponieważ kobiety z reguły mają mniej platform do użycia swojego głosu. Podoba jej się to, jak bardzo widownia jest zainwestowana w segmenty kobiet, ponieważ za jej czasów, gdy miały trzy minuty na ekranie, to nie miały, jak utożsamić się z fanami podczas tego krótkiego czasu. Brakuje jej WWE i walczenia w ringu, ponieważ było to coś, czemu się poświęciła. Nie brakuje jej sztucznej opalenizny, którą często trzeba było nakładać oraz częstego podróżowania. Teraz ma inne życie, które kocha. Jest wielką fanką Sashy Banks, ponieważ jest unikalna, wyjątkowa, świetna w ringu i piękna. Na koniec zgodziła się na kolejną przyszłą wizytę na Chasing Glory tym razem na pełen odcinek.

038_SD_07122011dog_0319--14d2740d47672f753d6b7c199e4b627b

Kelly Kelly


Kelly przygotowywała kolację, podczas gdy oglądała show, które włącza od czasu do czasu. Kiedy przyszła Stephanie McMahon, przeczuła, co się święci. Uwielbiała prawdziwe reakcje dziewczyn w ringu, które nie wiedziały, co Stephanie ogłosi. Gdyby ona tam była, bez wątpienia popłakałaby się na miejscu. Pamięta, jak kilka lat temu była w szatni i z innymi zastanawiały się, dlaczego nie mają Royal Rumble Matchu. Kelly podobnie jak Eve była sfrustrowana krótkim czasem antenowym i brakiem szacunku. Czuje, że po latach ludzie zauważają ich ciężką pracę. Gdy podpisała kontrakt w wieku dziewiętnastu lat, była strasznie zdenerwowana, bo była najmłodszą dziewczyną, z którą podpisali kontrakt. Niesamowici ludzie ją wspierali i pomagali jej. Postanowiła sobie, że da z siebie wszystko i zrobi to, co będzie musiała, aby odnieść sukces. Był to niezwykły okres w jej życiu. Brakuje jej występowanie przed widownią oraz widzenie wszystkich.

Jest przekonana, że nie dałaby znowu rady tyle podróżować, co w młodszym wieku jej się podobało, ale teraz jest gotowa, aby założyć rodzinę i spędzać więcej czasu w swoim domu. Uwielbia ich odwiedzać, kiedy są w jej mieście. Jest wielką fanką Paige, w której uwielbia wszystko. Wydaje się świetną osobą oraz jest niesamowitą zawodniczką. Nigdy się nie poznały, ale obie przyjaźnią się z Rosą Mendes, która powtarzała jej, że są bardzo podobne i pewnie byłyby najlepszymi przyjaciółkami. Bardzo chce ją poznać. Jest jej faworytką do wygrania Royal Rumble (wywiad został wygrany przed kontuzją Paige).

Melina

Melina


Czuje się bardzo doceniana przez fanów, którzy wcześniej jej nienawidzili. Uwielbiała odgrywać czarny charakter, ponieważ nikt inny nie chciał być nienawidzony przez fanów i nazywany różnymi imionami nawet przez dzieci. Chciała być babyfacem, ponieważ chciała wprowadzić nowe ruchy do swojego arsenału i pokazać, co potrafi. Gdy została babyfacem, czuła, że nie pasuje do tej roli, ponieważ nie mogła być agresywna. Widowni trudniej kupić złą postać, która nagle staje się dobra. Heel Melina, która była na ekranie, ani trochę nie przypominała jej w prawdziwym życiu. Kiedy dowiedziała się o Royal Rumble Matchu, jadła kolację ze swoim bratem i z mamą. Była zszokowana, bo nagle zaczęła dostawać wiele powiadomień na mediach społecznościowych. Żałuje, że nie zobaczyła całego show. Potem obejrzała segment i z jednej strony podobało jej się, że wszystkie kobiety świętowały w ringu i cieszyła się razem z nimi, ale z drugiej strony nie podobało jej się to, że zapomniały o odgrywaniu swoich postaci.

Kobiety mocno walczyły, aby udowodnić, że są kimś więcej, niż dziewczynami w klubie chłopców. Dużo poświęciły, aby osiągnąć ten moment i teraz to pokolenie reprezentuje je wszystkie. Jest zdziwiona, że tak długo zajęło im ogłoszenie Royal Rumble Matchu kobiet. Pamięta, jak w młodości kobiety z czasem zaczęły odgrywać coraz większe role w boksie w latach dziewięćdziesiątych, a tutaj zajęło im to tyle czasu, żeby dostać Royal Rumble Match. Małe dziewczynki podchodzą do niej i mówią, że chcą być takie jak ona. Nie chce, żeby przechodziły przez to wszystko, przez co ona musiała przejść. Spogląda na nie, jak na własne córki. Miała okazje być częścią czegoś, co kocha i tego nikt jej nie zabierze. Nie ważne, czy ona będzie w Royal Rumble Matchu czy nie. Jej era ciężko pracowała, aby następne pokolenie miało krótszą drogę do przebycia, a dzięki pracy dzisiejszych zawodniczek przyszłe pokolenia będą miały łatwiej. Jest fanką Charlotte Flair, Alexy Bliss i Asuką, której źle powiedziała imię. Chciałaby pracować z Asuką, która według Lilian bardzo przypomina Meline. Myśli o powrocie do wrestlingu, ale uważa, że dokonała już tyle, że nie ma, co udowodnić. Nie ma, o co walczyć, nie ma żadnego znaczenia. Na początku chciała pokazać światu, ile jest warta i udało jej się sporo osiągnąć. Melina również zgodziła się na przyszły cały odcinek.

058_SD_06092009hmm_0319--f033651a35dac325242a799e69b013a2

Michelle McCool


McCool była na nartach podczas wywiadu i oglądała Raw na żywo, kiedy ogłoszono Royal Rumble Match. Żałuje, że nie była częścią tego ogłoszenia. Często czuje, że ludzie nie pamiętają o ciężkiej pracy jej ery. Tydzień po tygodniu próbowały zrobić w ringu coś, co mogłoby zapoczątkować jakiś storyline na przyszły gale, ponieważ nikt nigdy nie dawał im długoterminowych planów ani kierunku, w którym szły. Brakuje jej walczenia, bo niczego nie kochała tak bardzo oraz uwielbiała się uczyć każdego tygodnia czegoś nowego. Czasami ciężko jej oglądać wrestling, ponieważ tak bardzo jest jej go brak. Nie miałaby nic przeciwko, gdyby jej córka chciałaby zacząć walczyć. Ona i Undertaker sporadycznie chodzą trenować do Performance Center. Chciałaby zawalczyć z Charlotte, z którą jej córka często ją myli, gdy widzi Charlotte na ekranie. Lilian również zaprosiła ją na przyszły odcinek.

057_SD_08052008jg_0124--ff7a77f16fa3f20ff0bc61f4eeed01ab

Victoria


Dowiedziała się o walce przez media społecznościowe dzięki fanom. Cieszy się, że ma tak lojalnych fanów, którzy wciąż chcą ją widzieć w ringu. Uważa, że dzisiejsze pokolenie jest na wyższym poziomie od jej pokolenia, jeśli chodzi o umiejętności w ringu. Są zdecydowanie szybsze, mają inny styl, podczas gdy ona lubi opowiadać fabułę swoim językiem ciała i wyrazami na twarzy. Woli oglądać wrestling z areny niż na telewizji. Uważa, że nowy styl wrestlingu jest ekscytujący, ale też wyczerpujący dla fanów. Nie chce kraść show, kiedy siedzi na widowni, ale wciąż jest rozpoznawana. Jej przyjaciele dziwią się, że dalej udziela się w biznesie. Nie jest na emeryturze i wrestling jest w jej krwi. Walka pomiędzy nią i Candice Michelle w zeszłym roku była bardzo wzruszająca. Trudno było jej nie płakać i czuła się zaszczycona, że Candice wybrała ją do jej ostatniego pojedynku, oraz że ludzie widzą jej pasję i lubią z nią pracować w ringu. Jest zszokowana, że tak dużo osiągnęła w tym biznesie, do którego przyszła bez żadnego doświadczenia podobnie jak Candice, która była modelką.

Jest to trudny świat dla kobiet. Ona była przez trzy lata w szkole treningowej z Randym Ortonem, Johnem Ceną, Batistą i innymi świetnymi zawodnikami w co, nie może teraz uwierzyć. Pamięta, jak panie zawsze chciały mieć najlepszą walkę na show, a nie najlepszą walkę kobiet. One zawsze chciały być szanowane i postrzegane jako zawodniczki, a nie jako biust i niezły tyłek. Jej nie przeszkadzało słowa Diva. Ludziom nie podobał się design Divas Championship, ponieważ był dziewczęcy, seksistowski i różowy, ale dla niej to wciąż było mistrzostwo, nagroda za ciężką pracę. Mogli wybrać ładniejszy tytuł, ale nie chodzi o wygląd. Jest dumna z bycia częścią ery Div i kto wie, może znowu zmienią nazwę dywizji kobiet. Uwielbia Charlotte, ponieważ jest dobrą koleżanką Rica oraz Natalye, ponieważ jest oddana ciałem i duszą dla tego biznesu. Nie wie, jakim cudem Nattie robi się coraz piękniejsza z wiekiem. Victoria również została zaproszona na przyszły odcinek.

007_raw_041607cm659--f7d776b9d56b9603a777c823290e1c12

Candice Michelle


Candice powiedziała, że dzięki swoim dzieciom ma swoje własne Royal Rumble w domu każdego dnia. Oglądanie tych szans, które kobiety dzisiaj dostają, jest fenomenalne. Cieszy się, że pokonają kolejną barierę. Tommy Dreamer zadzwonił do niej pewnego dnia i postanowiła powrócić do ringu. Była to ciężka praca i wzruszająca podróż. Uważa, że Victoria nie dostaje wystarczająco szacunku, ponieważ pomogła wielu niedoświadczonym dziewczynom w tym biznesie na początku ich karier. Każdego dnia, kiedy trenowała, płakała z innego powodu. Kiedy została zwolniona z WWE, nie była gotowa do odejścia. Miała tak dużo do dania, ale dzięki zwolnieniu mogła zostać matką. Jej dzieci zaczynają naprawdę lubić wrestling, widzieli jej walki i pewnie będzie z nimi oglądać Royal Rumble. Będzie je wspierała, jeśli będą chciały walczyć. Osobiście zna dużo plusów i minusów w biznesie, ale wie, że one będą musiały przejść swoją własną drogę, jeśli postanowią to robić. Uwielbia Charlotte Flair, którą pamięta jako małą dziewczynkę. Wspomina, jak kiedyś zabrała ją na tańce, a Ric wiele jej nauczył, gdy z nim pracowała. Jest z niej dumna i sądzi, że jest świetna w ringu. Lilian również jej zaoferowała przyszły odcinek.

AKP_Impact_Taping_Nov6_2017_164

Gail Kim


Kim postanowiła odejść na emeryturę, ponieważ czuła, że robi się coraz wolniejsza w ringu, a nie chciała być zapamiętana jako słaba zawodniczka, ponieważ jej praca w ringu jest jednym z jej największych osiągnięć w jej karierze. Cieszy się, że doznała ostatniej kontuzji, ponieważ pomogło jej to pogodzić się z odwieszeniem butów. Jest dumna ze swojej kariery i czuje się świetnie. W WWE poznała wiele niesamowitych przyjaciół, dużo się nauczyła o biznesie i o sobie oraz poznała tam swojego męża, więc jest bardzo wdzięczna za ten czas. Jej charakter nie pasował do WWE. Było to skorumpowane środowisko, gdzie czuła, że nie mogła być sobą. Uważa, że zakochała się w tym biznesie w nieodpowiednim momencie, ponieważ pokochała aspekt fizyczny, a nie storyliny. Zawsze była tam, kiedy nie postrzegano wrestlingu kobiet jako coś poważnego. Bez tego nie miałaby świetnej kariery w WWE, więc nic nie dzieje się bez przyczyny.

Nie ogląda za dużo wrestlingu, ponieważ ma napięty grafik, ale śledzi go na mediach społecznościowych i tak dowiedziała się o Royal Rumble Matchu. Nie była zaskoczona ogłoszeniem, ale uwielbiała reakcje kobiet w ringu, co ją bardzo ucieszyło. Porównała ją do swojego pierwszego Steel Cage Matchu, bo kiedy się o nim dowiedziała, popłakała się. Nie żałuje, że nie jest częścią dzisiejszej dywizji. Zakończyła karierę tak, jak chciała i nie chciałaby niczego zmieniać. Jej stosunki z WWE nie są najlepsze, więc pakowałaby się w coś niepewnego. Z chęcią zobaczyłaby powrót Molly Holly, Beth Phoenix oraz uwielbia Sashe Banks, Charlotte Flair i jej dobrą koleżankę Alicie Fox. Zawsze miały nieziemską chemię w ringu. Chyli czoła Charlotte, ponieważ trudno jest dorosnąć do pięt swoich przodków w tym biznesie. Ma nadzieje, że pewnego dnia kobiety będą miały równiejsze wypłaty w tym biznesie. Uważa, że kobiety w main evencie WrestleManii nadchodzi, ale chce, aby doszło do tego z powodu niesamowitego storylinu, a nie tylko przez tworzenie historii. Wierzy, że jej feudy z Awesome Kong i Taryn Terrell były świetne, ponieważ fabuły były podbudowane. Kim też została zaproszona na następny odcinek.

15_HEAT_012504jg_001--0faba9494d3f7679e8f71cf69f47f18b

Molly Holly


Molly nigdy nie sądziła, że zostanie mistrzynią w swojej karierze. Bycie drugoplanową postacią całkowicie jej odpowiadało. Bronienie tego tytułu było zaszczytem, ale czasami była zażenowana, kiedy z powodu mistrzostwa w walizce nie chcieli jej przepuścić przez bramki na lotnisku. Oszalała, kiedy usłyszała o Royal Rumble Matchu. Uważa, że jej ery ożywiła zainteresowanie w wrestling kobiet, ponieważ mieli faktycznie zawodniczki i faktyczną dywizję. Jest fanką Bayley, Charlotte, Mickie James, Becky Lynch i wielu innych zawodniczek. Wszystkie wyglądają niesamowicie, mają charyzmę i potrafią zainteresować widownię tym, co robią w ringu. Ma wielką nadzieję, że Stephanie McMahon nie weźmie udziału w Royal Rumble Matchu, oraz że jakiś czarny koń wygra walkę. Oglądała niedawno jakiś film o cyrku, co przypomniało jej świat wrestlingu i zaczęło jej brakować atmosfery za kulisami oraz sprawianie, że ludzie na widowni się uśmiechają.

Poza tym uwielbia proste życie, spać we własnym łóżku każdego dnia to, jaka jest wypoczęta, chociaż dla wielu może to być nudne życie. Pamięta, że często źle się czuła z powodu ciągłego podróżowania. Kochała to i również nienawidziła. Myśli, że kobiety wystąpią w main evencie WrestleManii, bo pamięta Chyne, która była wielką gwiazdą. Jest trenerką i uczy wiele młodych kobiet, które marzą o tym. The Rock był przeciętnym zawodnikiem, ale miał tę cechę, która tworzyła z niego gwiazdę. Z kimś takim z pewnością kobiety będą w main evencie WrestleManii.

RAW_1050_Photo_004

Vickie Guerrero


Vickie pamięta, jak często była zdenerwowana przed segmentami, gdy miała zostać w jakiś sposób ośmieszona. Pobyt w WWE był dla niej wielkim ubawem i zawsze się cieszyła, kiedy udało jej się wkurzyć publiczność. Czasami zapominała swoich kwestii i musiała improwizować. Wiedziała, że robiła dobrą robotę, kiedy Vince był zadowolony. Każdego wieczora pracowała, jakby był to jej ostatni wieczór. Uwielbiała pracować z Edgem, który zaopiekował się nią i nauczył ją, jak być pewną siebie w ringu. Kochała być suką. Ludzie zaczęli ją naprawdę nienawidzić przez ten storyline z Edgem. Często bała się zwłaszcza kiedy musiała siedziała na wózku inwalidzkim, a Rey Mysterio miał na nią skoczyć z narożnika. Każdego dnia brakuje jej wrestlingu, ponieważ tak dobrze się bawiła ze swoją drugą rodziną. Chciała odejść na dobrych warunkach i nie żałuje, że odeszła, aby skupić się na nauce. Była zaszczycona, że w swój ostatni wieczór zawalczyła w budyniu ze Stephanie McMahon. Sporadycznie pojawia się na konwencjach na scenie niezależnej, co bardzo lubi, bo znowu może odgrywać swoją postać. Vickie też została zaproszona na przyszły odcinek.

03_SD_10312000_0006--e65fd20755ad8420a7cb01389db306a3

Ivory


Jej pobyt w WWE był niesamowity, ponieważ była wokół niesamowitych, utalentowanych ludzi i była częścią niezwykłej ery. Uważa, że pracownikom dzisiejszej ery jest trudniej, ponieważ widz ma o wiele więcej produktu do wyboru nawet poza telewizją kablową. Pamięta, jak SmackDown uratowało jedną ze stacje telewizyjnych i z tej okazji została zaproszona na przyjęcie. Pomimo tego, że nie była główną gwiazdą, to spoglądała na wszystkich aktorów i wszystkie aktorki z tej stacji i wiedziała, że za rok lub dwa ich tam nie będzie, a WWE wciąż będzie emitowało swój produkt. Wspomina swój pierwszy w historii Hardcore Match z Tori we wrześniu 1999 roku. Gdy się dowiedziały o pojedynku, to zaczęły szukać rzeczy, których mogą użyć i miejsc, gdzie mogą walczyć. Vince był z nich bardzo dumny i to był jedyny czas, kiedy dostała premię za jakiś występ.

Dalej ma nadzieje, że dostanie szansy wystąpienia na GLOW na Netflixie. Sądzi, że GLOW w pewnym sensie przygotowało ją na bycie sławną, ponieważ występowała w telewizji, zanim dołączyła do WWE. Fani WWE są jednak o wiele bardziej zainwestowani w postacie w odróżnieniu od fanów gwiazd, aktorów czy piosenkarzy. Na GLOW nikt nie wiedział, co się dzieje i cieszy się, że teraz ich historia jest przedstawiana na Netflixie. Kiedy zostaje zaproszona za kulisy WWE i ogląda show to przez dwie pierwsze walki myśli sobie, że znowu chętnie by zawalczyła, ale pod koniec uświadamia sobie, że wszyscy zawodnicy muszą następnego dnia wystąpić na kolejnej gali, a ona będzie mogła się wyspać. Fani nie zdają sobie sprawy, przez co zawodnicy przechodzą. Ivory również została zaproszona na następny odcinek i podziękowała Lilian, że daje im platformę do opowiedzenia ich historii, zanim je zapomną.

015_Aus_10272005rf_327--0f288859c673ab435a095753a3070e40

Torrie Wilson


Wilson żałuje, że nigdy nie wygrała żadnego mistrzostwa podczas swojej kariery i nie może się nazwać byłą mistrzynią. Pomimo tego wie, że odegrała swoją rolę w historii organizacji i w historii wrestlingu kobiet. Nigdy wcześniej nie przyznała, że powinna być mistrzynią. Jej kariera w wrestlingu to był porządny kawałek jej życia, którego nigdy nie przewidziała. W młodości była bardzo nieśmiała i dzięki występowaniu przed publicznością, wyłamała się ze swojej skorupy. Pamięta swój pierwszy dzień na Raw, ponieważ było to podczas inwazji WCW i ECW w 2001 roku. Powiedziano jej, że będzie w kilku małych scenach z Vince’m, z którym musiała się całować przed kamerą i na oczach jego żony. Coś takiego mogło się wydarzyć tylko w tamtej erze, która była bardzo trudna, ponieważ z powodu końca WCW wiele osób bało się o swoją przyszłość w biznesie. Nie miała pojęcia o Royal Rumble Matchu kobiet, dopóki ludzie nie zaczęli się jej pytać, czy wystąpi w walce. Uważa, że cała zasługa powinna być przypisana dzisiejszemu pokoleniu, chociaż jej dywizja przetarły im szlaki. Pamięta, jak za każdym razem, gdy miały walkę, spodziewały się, że na chwilę przed wejściem do ringu, ich czas zostanie skrócony o połowę. Jest dumna, gdy kobiety mają teraz długie walki. Uwielbia Natalye, która zaczynała, gdy ona kończyła swoją karierę. Pamięta, że kilka lat temu Natalya nie miała w sobie tej pewności siebie, a teraz jest piękną, niezależną, atrakcyjną kobietą. Uwielbia swoją obecną pracę osobistego trenera, ponieważ pomaga ludziom zyskać pewność siebie i poznać swoją wartość.

Mam nadzieje, że podobał Wam się ten wpis, ponieważ zawsze chcecie dużo informacji i dużo czytania 🙂 Osobiście uważam, że część wątków powtarzała się w tych wywiadach, ale niektóre elementy było bardzo interesujące np.prawda, którą Gail powiedziała o main evencie WrestleManii i odpowiednim storylinie oraz o równej płacy, humor Ivory, duma Victorii z bycia Divą oraz o tym, że nikt nie chciał odgrywać heela. Myślę, że był to ostatni wpis przed Royal Rumble, więc z chęcią usłyszałbym wasze fawrotyki, co do historycznego pojedynku oraz wasze ulubione momenty z powyższych wywiadów. Osobiście jestem #TeamBecky!