25 rocznica Monday Night Raw już za ponad tydzień i na specjalnym odcinku show pojawi się wiele dawnych gwiazd. Jedną osobą, która z pewnością zasługuje na znalezienie się na tym historycznym evencie oraz, której zapewne tam nie będzie, ponieważ pomimo swojego talentu jest jedną z najbardziej niedocenionych kobiet w historii tego biznesu, jest była mistrzyni WWE Bull Nakano.

Legenda wrestlingu kobiet w Japonii oraz odwieczna rywalka Alundry Blayze, z którą stoczyła wiele bitew na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy wrestling kobiet w WWE nie był częstą atrakcją. Nie można kwestionować tego, że podobnie jak wiele zapomnianych kobiet Bull przyłożyła swoją rękę do stworzenia dzisiejszej rewolucji.

Na szczęście jedna z zawodniczek nie zapomniała o tym, jak wielki wpływ Nakano miała na dzisiejszy stan wrestlingu kobiet, a tą zawodniczką jest Nia Jax. Gwiazda Total Divas wyjawiła w wywiadzie ze Sky Sports, że z chęcią zmierzyłaby się z tą byłą mistrzynią.

Oglądając ją w tamtych czasach, ona jest definicją niesamowitej kobiet. Jeśli wróci się do ich pojedynków, to już wtedy były rewolucyjne, ale nie dostawały uwagi, którą my teraz mamy. Gdyby nie te kobiety, które walczyły i pokazywały ludziom, co wtedy potrafią, to nie sądzę, żebyśmy my teraz miały pokazać nasze umiejętności. Były niezwykle. Ich walki są niesamowite. Zawsze je studiuje i oglądam. Ich styl jest czymś, co kocham. Mamy kobiety w UFC, które kopią sobie nawzajem tyłki. Jeśli obejrzy się to, co robiły, nie chciałbyś być odbiorcą jednego z ich ciosów”.

Nakano opuściła świat wrestlingu w 1997 z powodu kontuzji. W 2012 na oficjalnej ceremonii na dobre odeszła na emeryturę, ale niedawno powróciła, aby pomóc trenować nowe pokolenie zawodniczek na galach Rise.

Reklamy