Tom Casiello, czyli były writer WWE pojawił się ostatnio na The Agenda Podcast, aby pomówić o rewolucji kobiet. Tom pracował w WWE od kwietnia 2011 do grudnia 2016 roku, co oznacza, że był tam, kiedy panie dostawały dwie minuty na ekranie oraz kiedy wybuchła rewolucja kobiet.

Gdy ktoś wyjawia, jakieś historie zza kulis WWE to z pewnością nie będzie to nudne. Możecie sami odsłuchać tego podcastu, który znajdziecie pod tym linkiem. Ja postarałem się o najlepsze tłumaczenie i streszczenie tego, o czym Tom opowiada, dla tych, którzy są wzrokowcami. Enjoy!

Tom przyznał, że oglądał wrestling jako dziecko, ale później zaczął oglądać opery mydlane. Przez większość swojej kariery pisał scenariusze właśnie do seriali. Pomysł, że mógł pisać storyliny, reżyserować segmenty i podróżować bardzo go zaintrygował, chociaż nie od samego początku. Kiedy rozpoczął pracę, writerzy nie wytrzymywali tam dwóch tygodni i zawodnikom nawet nie chciało się uczyć ich imion, ponieważ za chwilę mogło ich tam nie być. Na początku nie wiedział nawet terminów związanych ze światem wrestlingu, więc musiał się wszystkiego nauczyć. Po ośmiu miesiącach pracy został na niego zrzucony obowiązek pisania NXT, kiedy nie robili już konkursów, ale musieli utrzymać show na ekranie z powodu jakiś umów międzynarodowych, dopóki nie rozpoczną emitować nowej wersji z Full Sail. TJ Wilson (mąż Nattie) bardzo mu pomógł w nauce świata wrestlingu. Wszyscy zawodnicy, którzy byli wtedy w NXT, a byli to zawodnicy z najniższej półki w rosterze, byli zszokowani, kiedy on faktycznie słuchał ich pomysłów.

Nikt nie poświęcał zbyt dużej uwagi do tego, co robili w NXT, które z tygodnia na dzień było oglądane przez coraz większą ilość osób. Wszyscy, którzy tam pracowali, świetnie się bawili. Nagrywali show we wtorki po południu, kiedy Vince McMahon i Triple H przechodzili przez ostatnie szczegóły do SmackDown, które było nagrywane po NXT. W okolicach setnego odcinka NXT ludzie w końcu zaczęli go szanować i nauczyli się jego imienia.

Jedną z głównych zasad jest to, że nie mężczyźni nie mogą walczyć z kobietami, bo może to się bardzo źle skończyć dla firmy. Michael Cole ostrożnie zaproponował storyline, w którym AJ Lee została staranowana przez The Big Showa na SmackDown, kiedy Show feudował z jej chłopakiem Danielem Bryanem, który był wtedy heelem i wykorzystałby to, aby wzbudzić w Show poczucie winy, a on wyszedłby na tchórza, który postawił swoją malutką dziewczynę na drodze giganta. Kiedy to zaproponował, rozpoczęła się czterdziestopięciominutowa dyskusja na temat, czy mogą to zrobić. Ostatecznie doszło do tego momentu i nikt nigdy nie narzekał z tego powodu. Wszystko na ekranie wyszło perfekcyjnie i nikt nie oskarżył ich o promowanie przemocy. Tom nie pamięta, czy AJ miała jakieś opory do zrobienia tego storylinu. Zazwyczaj zawsze na wszystko się zgadzała i nie było z nią żadnych problemów.

SD_647_Photo_112_0

Wyznał, że kilka osób zaproponowało, aby nie było żadnej gali PPV pomiędzy Royal Rumble i WrestleManii, ponieważ writerom jest ciężko napisać odpowiednie storyliny na gale Fastlane czy Elimination Chamber, bo głównym celem jest zareklamowanie WrestleManii.

W celu zajęcia czasu zrobiono storyline, w którym byli Zack Ryder, Kane, John Cena i dama w opałach Eve Torres. Na jednym z odcinków Raw Eve przeszła heel turn, gdy wyznała, że wykorzystywała panów dla sławy. Tom wyznał, że decyzja o jej heel turnie została podjęta dziesięć minut przed tym, jak show się rozpoczęło. Cena przekonał Vince’a, aby Eve wyszła z tego wyglądając, jak największa jędza na świecie. Nazwał Eve jedną z najlepszych kobiet, z którą pracował. Tom uwielbiał postać Eve, ponieważ korzystała ze swoich atutów, ale nie była szmatą. Wiedziała, że była potężna, ponieważ mogła uwieść kogoś jednym uśmiechem.

Tom chciał przez bardzo długi czas zrobić feud pomiędzy Summer Rae i Paige, ponieważ uważał, że miał sporo potencjału. Wtedy Summer miała już za sobą wielu facetów i w jednym promie Paige miała wypomnieć jej z ilu facetami spała, a Summer zareagowałaby poprzez nie ukrywanie tego, co robiła. Tom chciał mieć kobiecą postać, która jest świadoma swoich czynów i nie wstydzi się tego, że uwodzi facetów, aby dostać to, czego chce. To promo nigdy nie zostało wyemitowane, ponieważ ludzie wyżej postawieni wyżej od niego nie potrafili zrozumieć, że ona nie jest ździrą, lecz potężną kobietą w swój własny sposób. Była dumna z siebie i nie przejmowała się, co ludzie o niej myślą.

AJ też była jedną z tych dziewczyn, która chodziła od faceta do faceta i podobno po jakimś czasie zaczęło ją to bardzo irytować. Zastanawiała się, czy jej postać równa się szmata i zdaniem Toma jej frustracja była uzasadniona. Często, gdy rozpisujesz cechy jakiejś postaci i nadajesz jej warstwy, to po wielu przeróbkach skryptu postacie wydają się być jednowymiarowe.

WWE miało spotkanie dwa tygodnie, zanim Tom zaczął tam pracę, ponieważ był pierwszym otwartym gejem, który by u nich pracował jako writer. Powiedziano im, aby uważać na to, co mówią. Na jednym z odcinków Raw John Cena powiedział jakiś kawał o filmie Tajemnice Brokeback Mountain, po czym wszyscy musieli siedzieć na dwugodzinnym spotkaniu, które Tom uważał za zwykłą stratę czasu i to, co zostało tam powiedziane, go zdenerwowało. Wtedy wszyscy uświadomili sobie, że nie muszą wokół niego chodzić jak na palcach. Nigdy nie czuł się atakowany lub odizolowany z powodu jego orientacji. Większość osób, z którymi pracował, byli potem na jego ślubie.

Powrócono do tematu AJ, która przeszła heel turn i na dobre wpadła w miłosne storyliny. Ktoś wpadł na pomysł, aby połączyć Daniela i AJ, ponieważ nie mieli dla nich nic lepszego do roboty. Jak się okazało, był to początek wielkiego sukcesu dla obu zawodników. Tom często pisał storyliny związane z miłością lub emocjami, bo znał się na pisaniu oper mydlanych. Wielu zawodników często uparcie stwierdzą, że nie chcą robić jakiegoś storylinu, co jest denerwujące dla writerów. Jednak gdy ktoś stwierdzi, że nie chce czegoś zrobić i zaproponuje nowy pomysł, często takie rzeczy są na ekranie. Kane został umieszczony w tym storylinie tylko dlatego, że Vince lubi go wprowadzać w udane storyliny. Kiedy Tom oznajmił Kane’owi i AJ, że nagle się pocałują, żadne z nich nie miało z tym problemu. Wpadli na pomysł, aby AJ nie wiedziała kogo wybrać, więc postanowiła ich sprawdzić, stając na narożniku i zaskakując na stół. Ostatecznie wyszło to inaczej, ponieważ nie chcieli promować tego, że dziewczyna próbowała się zabić, żeby zdobyć faceta. Nikt wtedy nie przejmował się o to, że kobieta była w main eventowym programie, ponieważ ona była drugoplanową postacią i znikąd powierzono jej wielki storyline. Kontynuowali ten program, ponieważ fanom się to wszystko podobało, ale oni nie wiedzieli, gdzie z nim idą.

10-Sordid-WWE-Love-Triangles-AJ-Lee-CM-Punk-and-Daniel-Bryan-aj-lee-32365641-1284-722

Writerzy chcieli z tego wyciągnąć program pomiędzy AJ i Kaitlyn, którzy już wcześniej zakończyli swoją przyjaźń i co kilka miesięcy były co chwilę pokazywani na ekranie, ponieważ nie chcieli, aby pamięć o ich przyjaźni umarła. Zawsze planowali ich ewentualny feud, ale Vince’owi nie idzie zaproponować storylionu na kilka lat, bo jego to nie interesuje.

Tom zgarnął spory heat, ponieważ podczas NXT wykorzystał na ekranie prawdziwych rodziców zawodników w różnych scenach za kulisami. Nikt nigdy nie powiedział mu, że zmieniają format NXT. On i inny writer chcieli zrobić storyline, w którym zawodnicy z FCW przejmują władzę i potem zaczynają swoje nową wersję NXT. Krótko potem Maxine odeszła z WWE będąc sfrustrowaną ze swojej pozycji w organizacji. Maxine może i była gwiazda show Toma, ale wiedział, że nie dostanie pushu na głównym rosterze. Wiedziała po bardzo krótkim czasie na głównym rosterze, że ten format nie jest dla niej. Nie chciała przegrywać każdego tygodnia i nie mieć żadnego storylinu. Uważa, że WWE mogło z nią zrobić o wiele więcej.

NXT jest wielkim sukcesem, ale Raw i SmackDown są ważniejsze. Często gimmicki na głównym rosterze nie działają dla większej publiczności. Trzeba mieć charakter, który musi umieć adaptować się do nowych warunków. Jeśli zawodnik potrafi być tylko heelem, długo tam nie wytrwa. Tom osobiście uwielbia NXT, ponieważ przyszło stamtąd wiele utalentowanych gwiazd. Uważa, że zawodnicy w NXT są trenowani, żeby robić coś, czego nie powinni robić na głównym rosterze. Wrestling powinien być połączeniem oper mydlanych i sportu.

Writerzy zaproponowali storyline, w którym Daniel Bryan bierze ślub z AJ tylko po to, aby wysłać ją do szpitala psychiatrycznego, gdzie AJ poznałaby Deana Ambrose’a i powróciliby razem po miesiącu. W ostatniej chwili zrezygnowali z tego, co niekoniecznie jest czymś złym, ponieważ AJ została GM’em, a Dean zadebiutował z The Shield.

Później skupili się na pierwszym prawdziwie storylinie o Divas Championship z Eve, Laylą, Aksaną i Kaitlyn, która przypadkowo wygrała Battle Royal i została nową pretendentką. Tom powiedział, że była to wina wielu osób, nie jednej osoby. Przez długi czas nie tworzyli storylinów, tylko chodziło o mistrzynię i pretendentkę. Po wpadce wszystkie były złe i wystraszone, ale on był podekscytowany, ponieważ po raz pierwszy mieli storyline oraz każda postać miała powód do feudu.

SD__679_Photo_052

Każdy nowy writer w WWE najpierw pisze storyliny dla kobiet, a potem, jeśli dobrze sobie radzi to pisze kobiety dla panów, przez co cierpią kobiety, bo nie ma ciągłości w ich programach. Natalya i Beth były liderkami szatni oraz były bardzo sfrustrowane, ponieważ dwa lata wcześniej brały udział w pierwszym w historii Tables Matchu, a teraz nie miały storylinu. Beth odeszła w październiku 2012 roku będąc bardzo sfrustrowaną. Tom żałuje, że nie mógł więcej dla niej zrobić, kiedy odchodziła, ponieważ na to zasługiwała. Próbował zrobić program pomiędzy nią i Nattie, ale to nie wyszło.

Kilka miesięcy później Eve postanowiła odejść i zaproponowała, żeby Kaitlyn odebrała jej mistrzostwo w jej rodzinnym mieście. On przedstawił ten program szefom, którzy twierdzili, że nikt nie wie, skąd jest Kaitlyn oraz z powodu kontraktu Eve, który wygasł tydzień wcześniej. Wtedy Tom po raz pierwszy postawił się Vince’owi. Chciał, żeby Kaitlyn wygrała tytuł i została przedstawiona większej widowni, ponieważ większość ludzi znała ją z NXT, a planował dla niej feud z AJ.

Powrót The Bella Twins był interesujący, ponieważ on zaczął, kiedy wszystkie Divy były sfrustrowane ze swojej pozycji i właśnie z tego powodu bliźniaczki odeszły. Tom nie wiedział od razu o Total Divas i nie chciał umieścić ich w tej samej pozycji, w której były kilka lat wcześniej. Wiele osób uważało, że ich pojedynek został specjalnie odsunięty tylko na potrzeby Total Divas. Był bardzo zdenerwowany, kiedy walka Div została odsunięta z WrestleManii podczas show. Wtedy uznał, że musi zacząć walczyć bardziej o kobiety i postawić się Vince’owi. AJ była wtedy jedyną Divą, która była na WrestleManii. Uważa, że Vince widział gwiazdę w AJ, lecz nie w Kaitlyn. Tom zaproponował, że zostanie z dziewczynami oraz będzie pracował z mężczyznami, ponieważ chcieli go awansować.

Kiedy Sasha, Becky i Charlotte zadebiutowały na głównym rosterze, jeden z innych writerów przekonał Vince’a, że jeśli chcą opowiedzieć storyline z rewolucją, muszą skoczyć na głęboką wodę. Nie mogą po tygodniu powrócić do czterominutowych walk. Wszyscy byli za poczynając od writerów do agentów, którzy pomagają zawodnikom ustawiać walki. W sieci wiele ludzi uważa, że zawodniczki, które występowały przed rewolucją, nie potrafiły walczyć. Tom ani trochę się z tym nie zgadza. One nigdy nie dostały szans na walczenie długich pojedynków. Ich walki często zostały skracane kilka sekund, zanim wyszły przed widownię. Dziewczyny z NXT miały kilka tygodni na przygotowanie swoich pojedynków na TakeOver, podczas gdy te na głównym rosterze miały dwie godziny lub dwie minuty. Teraz zawodniczki takie jak Nikki, Brie, czy Natalya udowadniają, że od dawna miały w sobie wielki talent.

Wszyscy writerzy wiedzieli, że Stephanie McMahon w ringu to materiał na świetny storyline. Z jakiegoś powodu nigdy nie doszło do jej pożądanego pojedynku z AJ. Stephanie, AJ i writerzy byli za, ale wyczucie czasu nigdy się nie zgadzało. Nikt nie miał pojęcia, że AJ planuje wysłać swojego słynnego tweeta do Stephanie, wypominając jej, jak jej własna organizacja źle traktuje kobiety.

Stephanie-AJ-Lee1

Vince był zachwycony storylinem AJ i Kaitlyn. Pomysły, które zaproponowali w kwietniu, zostały wyemitowane w lipcu, co było niesamowite. Wielką wadą było to, że nie było żadnego storylinu na później dla Kaitlyn, czego Tom do dzisiaj żałuje.

Wymarzony storyline Toma wciąż może się wydarzyć, więc postanowił go nie zdradzić. Jednym z innych storylinów, który zawsze chciał zrobić, był program ze Stephanie, Hunterem i Sethem Rollinsem, z którym Stephanie miałaby romans lub Hunter miałby romans z jakąś Divą. Niestety oboje mają dzieci, są rodziną w prawdziwym życiu, więc postanowili tego nie zrobić.

Gdy Kaitlyn oznajmiła, że odchodzi, Tom chciał zrobić dla niej ostatni storyline z AJ na Raw lub SmackDown, co nie zostało zatwierdzone. Kaitlyn chciała mieć swój ostatni pojedynek z AJ, który odbył się na Main Event. Obie były bardzo rozczarowane, że nie mogły zawalczyć na jednym z głównych show. Writerzy dyskutowali, aby umieścić Kaitlyn w The Wyatt Family. Jako osoba, która w życiu straciła wszystko, nagle na Raw zgasłyby światła, gdy byłaby sama w ringu i po jakimś czasie powróciłaby jako członkini rodziny Wyattów. Powodem, dlaczego to się nie wydarzyło, był strach przed promowaniem przemocy pomiędzy mężczyznami i kobietami. Nie chcieli z niej zrobić Sister Abigail. Nigdy nie planowali umieszczać kogoś w tej roli.

SD_721_Photo_079-1

Kiedy przedstawiono im pomysł WWE Network, nikt do końca nie rozumiał, o co chodzi. Uważa, że WWE Network pomogła wielu zawodnikom, ponieważ mogli pokazać, kim naprawdę są. Czasami writerzy nie są potrzebni.

Tom uważa, że debiut Paige był błędem. Dowiedzieli się tydzień przed WrestleManią, że Paige debiutuje. Rozumie, że był to wielki moment, ale jeśli ktoś zaczyna na szczycie i wygra tytuł, potem może pójść tylko na dno. Były to dziwne dwadzieścia cztery godziny na bycie writerem. Żaden writer nie wiedział, że The Undertaker po raz pierwszy przegra na WrestleManii, ale dużo osób to podejrzewało. Wszyscy byli zszokowani, kiedy to faktycznie się wydarzyło. Był to tak wielki szok, że nikt nie pamiętał pojedynku Div, który potem miał miejsce. Oryginalnym planem na walkę był Fatal 4-Way. Potem co chwilę dodawano jeszcze jedną zawodniczkę. Było to dla niego trudne, ponieważ on wiedział o debiucie Paige, ale nie mógł powiedzieć dziewczynom, z którymi pracował. Jest wdzięczny, że mu ufało po tym okresie.

Zawsze się zastanawiał, dlaczego nie zrobiono porządnego storylinu ze złą siostrą i dobrą bliźniaczką. Zdaniem Vince’a trudno jest sprzedać storyliny z rodzeństwem. Feud Brie ze Stephanie nigdy nie był planowany. Zaproponowano go, ponieważ Daniel doznał poważnej kontuzji, co zrodziło feud pań. Zdaniem Toma Nikki jest naturalnym heelem na ekranie i ona uwielbia go odgrywać. Tom uznał, że przerwa Daniela była świetnym momentem na zaproponowanie feudu sióstr Bella, ale najpierw przeszli przez feud ze Stephanie. Brie nie była zachwycona ze wszystkich kwestii, które zostały powiedziane podczas tego storylinu, ale Tom kazał jej się oswoić z faktem, że main eventują Raw po raz pierwszy od wielu lat. Nikki była bardzo podekscytowana, kiedy mogła powiedzieć do Brie kwestie o śmierci w łonie matki, ponieważ to prawie wydarzyło się naprawdę. Obie były strasznie ucieszone z powodu ich całego storylinu. Tom żałuje, że cały program zakończył się w tak paskudny sposób, ale wszyscy byli ogólnie zadowoleni z tego storylinu. Bliźniaczkom również się nie podobało to zakończenie. Nie miały nic przeciwko, żeby znowu być zespołem, ale nie były zachwycone z tego, że nie było to podbudowane.

Natalya była bardzo podekscytowana swoją walką z Charlotte na TakeOver. Nattie nie obchodzi, czy ma tytuł, czy nie. Ona chce mieć cel. Wznowili ich program na głównym rosterze, ale Vince nie lubi, gdy postać jakiegoś zawodnika opiera się na tym, że jest z kimś spokrewniony.

Tom jest fanem szalonej postaci AJ, ale po roku pisania zwariowanej postaci chciał się od niej odsunąć, dlatego też nie był zachwycony, kiedy dowiedział się, że podobna rola przypadnie Alicii Fox. Próbował uchwycić prawdziwą osobowość Fox i umieścić ją na ekranie, lecz jest to bardzo trudne. W prawdziwym życiu ona nie jest szalona. Jest rozsądna i w pełnym stopniu nieprzewidywalna. Tom zawsze widział ją w roli Vanessy Williams z serialu Brzydula Betty. Nie podobało mu się, że była szalona tak bez powodu. Takie szalone postacie nie działają we wszystkich miastach, gdzie występowali. Był bardzo dumny z tego, że w tym samym momencie mieli cztery programy z Divami na ekranie. Potem odszedł i pracował na pół etatu.

1a383d5f9ae32e33c53412f94df95030_crop_north

Tom nie był fanem słynnego proma AJ na temat Total Divas, które było zaplanowane tydzień wcześniej, ponieważ jego zdaniem miało miejsce za szybko. Powinni odczekać, aż Total Divas odniesie większy sukces, do czego ewentualnie doszło. Siostrom Bella nie podobały się niektóre rzeczy, które zostały powiedziane. Tom nigdy nie miał swoich faworytek. Lubił siostry Bella i AJ równocześnie pomimo tego, że one nie zawsze się dogadywały. Jego zadaniem było sprawienie, że wszystkie są gwiazdami. Uważał, że ten storyline powinien mieć lepsze zakończenie.

Sekretnie uśmiechał się, gdy #GiveDivasAChance się wydarzyło. Rewolucja kobiet jest zasługą wszystkich osób – zawodniczek z NXT i z głównego rosteru. Nie był pewien, czy to faktycznie się wydarzy. Żałował, że nie przedstawili tego wcześniej.

Tom nie miał pojęcia, że AJ odejdzie po WrestleManii. Tag Team Match pomiędzy siostrami Bella i Frenemies nie był jego planem. Nie podobało mu się to, że nie walczyły o tytuł na największej gali roku. Wszystkie dziewczyny dały z siebie wszystko, ale żadna z nich nie była zadowolona z tego pojedynku. Wiele z nich często nie rozumiało, dlaczego ich postać reaguje w pewien sposób, ale wejdą przed widownię i zrobią to, o co ich proszą. Jest pełen podziwu tego, że były w stanie wytrzymać pomimo swoich frustracji. Tom był wielkim fanem segmentu pań na SmackDown przed WrestleManią. AJ była bardzo szczęśliwa, kiedy odchodziła.

Tom uważa, że segment, w którym Summer Rae przebrała się za Lane, był świetny. Wie, że fabuła nie była dobra, ale jest wielkim fanem tamtej sceny podobnie jak Vince. Ich celem było dojście do debiutu Lany w ringu. Sprowadzili ją do głównego rosteru, ponieważ Rusev nie znał dobrze angielskiego. Nie podobało mu się to, że fani byli nią zainteresowani, bo była seksowna, dlatego chciał stworzyć interesującą postać.

Writerzy nie interesuje fakt, że ktoś jest najdłużej panującym mistrzem lub o inne rekordy. Fani podejrzewali, że Nikki pokonała run AJ, ponieważ organizacja była na nią zła. Writerom nikt nie powiedział, że Nikki musi zostać najdłużej panującą mistrzynią Div.

Muszą się odróżniać

Charlotte wiele razy zaproponowała włączenie jej zmarłego brata podczas jednego z segmentów, co wydarzyło się przed Survivor Series. Tom nie był do końca przekonany co do tego pomysłu. Charlotte chciała zawalczyć z Paige na WrestleManii, do czego nie doszło. W końcu zdecydowano się wspomnieć o jej bracie, ponieważ Paige była heelem, ale fani ją dopingowali. Tom wiedział, że kwestia o jej bracia była okropna, ale Charlotte bardzo się spodobała, ponieważ Paige nie była nienawidzona. Zawiadomił WWE wcześniej o tej kwestii przez e-mail. Było to bardzo kontrowersyjne i wiedział, że nie był to dobry pomysł. On nigdy nie kazałby zrobić tego Charlotte, gdyby nie chciała. Żałuje, że sam nie zadzwonił do Rica Flaira i nie uprzedził go o tym segmencie.

Tom był bardzo szczęśliwy, kiedy przestali nazywać kobiety Divami. Miało to ogromne znaczenie dla każdego, ponieważ było to dla nich potwierdzenie, że coś udowodniły. Najlepszym momentem jego pracy było łączenie pomysłów writerów z pomysłami wrestlerów, ponieważ myśleli w inny sposób, ale wszyscy mieli ten sam cel. Uwielbiał pracować z Litą przy pisaniu storylinów.

Było kilka problemów z WWE Draft, ponieważ nie mieli wystarczającej ilości dużych gwiazd po obu stronach. Osoby, które nie były na Raw, były niezadowolone, ale wkrótce uświadomili sobie, że SmackDown było lepszym show, ponieważ dostawali tam szansę. Każda z kobiet, która została na niebieskim show, w jakimś momencie błyszczała, jak prawdziwa gwiazda.

Becky Lynch była dla nich tajemnicza spośród grupy, która zadebiutowała w lipcu 2015 roku. Wiedzieli, kim są Sasha i Charlotte, lecz postać Lynch nie była określona. Ona sama stała się gwiazdą. Przez jakiś czas była Danielem Bryanem dywizji kobiet. Była ktoś, kogo wszyscy kochali. Nie byłby w stanie napisać proma dla Becky, gdyby była heelem.

Becky Lynch 26

Jest strasznie dumny z tego, że Sasha i Charlotte wzięły udział w main evencie gali PPV. Nie obchodzi go, że zakończenie nie wyszło. Uwielbia wszystkie kobiety, z którymi pracował. Te, które były w NXT oraz nie. One wszystkie zasługują na szacunek fanów. Spotkał niedawno jedną z zawodniczek (nie powiedział dokładnie, o kogo chodzi), której było przykro, ponieważ kobiety dosięgły szczytu, a jego przy nich już nie ma.

Śledzi produkt, od kiedy odszedł. Uważa, że SmackDown rok temu było świetne, teraz jest dobre. Cieszy się, że kobiety dalej dostają dużą ilość czasu, ale oprócz tego potrzebują też dobrych fabuł. Wciąż uważa, że Raw czegoś brakuje. Nie rozumie, dlaczego wszystkie kobiety nie mogą mieć jakiegoś storylinu. Kiedy odszedł w lecie 2014 roku, mieli cztery storyliny. Dlaczego teraz większość osób nie ma storylinów? Nawet najkrótsze fabuły są lepsze niż brak fabuł. Jest świadomy progresu, który dokonali, ale może być lepiej.

Wolałby zobaczyć Elimination Chamber Match niż Royal Rumble Match, którego nie jest dużym fanem. Nigdy nie rozumiał ekscytacji z powodu powrotów, ponieważ wiadomo, że osoba powracająca nie wygra, tylko po chwili zostanie wyeliminowana. Poza tym w Royal Rumble Matchach często wiadomo, kto wygra. Uwielbia nie wiedzieć, kto wygra.

Przyznał, że Vince może czasami być dupkiem, ale mówi to każdy writer, który kiedykolwiek z nim pracował. Pomimo tego wiele się od niego nauczył. Często nie zgadzał się z decyzjami Vince’a, Stephanie i Huntera, ale to jest ludzka rzecz. Nie ma pomiędzy nimi żadnej nienawiści. Nienawidzi tego, że ludzie z WWE muszą pracować w Święta Bożego Narodzenia.

Na koniec poruszony temat molestowania w świecie wrestlingu. Tom wierzy, że istnieje seksizm, który można było dostrzec, gdy dostawały dwie minuty na ekranie, ale żadna kobieta nigdy mu nie wyznała, że musiała się z kimś przespać, żeby dostać tytuł. On był writerem, który miał z dziewczynami najlepsze i najbliższe stosunki w ciągu ostatnich sześciu lat. One wiedzą, że on jest w ich narożniku.

Poprosił również fanów, aby nie postrzegali writerów jako wrogów.