Podobnie jak mój ostatni artykuł o ciekawostkach o Tenille Dashwood, ten artykuł skupi się na sześciu faktach, których nie wiedzieliście o Summer Rae. Summer podobnie jak Emma została zwolniona pod koniec października z WWE, kończąc swój sześcioletni pobyt w organizacji Vince’a McMahona. Podobnie jak Emma, Summer również nie dostała szans, na które zdaniem wielu zasługiwała. Przeciętne zdolności wewnątrz kwadratowego pierścienia nadrabiała charyzmą, charakterem i pracą przy mikrofonie, co nie raz udowodniła.

Pomimo swoich zdolności i atutów poza linami ringu, Rae rzadko miała możliwość pokazać swój talent. Istniał okres, kiedy była uważana za przyszłą wielką gwiazdę i twarz dywizji kobiet, lecz z różnych powodów, jej popularność dosięgła szczytu poza WWE. Nie mieliśmy okazji jej zobaczyć na ekranie od lata 2016 roku, kiedy udała się na przerwę z powodu kilku urazów i kontuzji, jakich nabyła w ringu. Jak na razie nie wiadomo, czy istnieje dla niej szansa w tym biznesie w jakiejś innej organizacji. Czas pokaże, czy jeszcze nadejdzie Summer Time.

W celu uczczenia jej kariery prezentuje Wam 6 faktów, których nie wiedzieliście o Danielle Moinet.

summer-rae6

6. Zaskakujące zeszłe prace


Sporo gwiazd ze świata wrestlingu musi ciężko pracować, zanim dostaną się na szczyt. Często muszą się utrzymywać, wykonując przedziwne zawody. Roman Reigns i bracia Uso montowali meble w biurach, Kevin Owens pracował na stacji paliw, Becky Lynch była stewardesą, a Daniel Bryan pracował w McDonaldzie. Danielle również może pochwalić się niezwykłą pracą zwłaszcza na swoją osobę. Podczas jednego z wywiadów w 2015 roku wyjawiła, że po studiach pracowała jako pełnoetatowy hydraulik oraz kierowca wózka widłowego.

Podczas gdy te zawody mogły być niespodzianką dla fanów wrestlingu, dużo osób kojarzyło ją z jej byłego zajęcia. Od 2008 do 2011 roku Moinet grała w amerykański futbol w organizacji Lingerie Football League, gdzie zawodniczki podczas meczów były ubrane w bieliznę. Jest to dosyć niespotykany sport, który z pewnością przygotował ją na skąpe stroje, które musiały nosić Divy WWE oraz na wysiłek fizyczny, jaki później doświadczyła w ringu. Bardzo podobne sporty składający się z krótkich spodenek i mocnych ciosów.

Summer Rae 7

5. W młodości była fanką wrestlingu


Kiedy na początku wieku WWE zaczęło zatrudniać modelki, trenerki fitnessu i aktorki, wiele z nich nie miała zielonego pojęcia o wrestlingu. Nie wiedziały, jak wygląda ring, jak zrobić najprostsze ruchy oraz kim są legendy biznesu. Spowodowało to wytworzenie się pewnego stereotypu według, którego każda chuda dziewczyna z doświadczeniem w modelingu rozpoczynająca karierę w wrestlingu jest ciemna jak tabaka w rogu. Danielle również była wrzucana do tego samego worka. W końcu nie znali jej ze scen niezależnych, ale z futbolu w bieliźnie.

Jednakże Danielle była w młodości była wielką fanką wrestlingu i dobrze wiedziała, w jaki świat się pakuje. W jednym z odcinków programu Renee Young Unfiltered Danielle przyznała, że w wieku 24 lat jako dorosła kobieta siedziała sama w domu w poniedziałkowe wieczory i oglądała Monday Night Raw. Okłamywała swoich przyjaciół, że miała coś ważnego do załatwienia, bo nikt z nich nie oglądał i śmiali się z jej pasji. Pojawiła się nawet na widowni na jednym z odcinków Raw w 2009 roku, czyli dwa lata, zanim podpisała z nimi kontrakt i pewnie, zanim w ogóle myślała o zostaniu Divą. Z powodu braku występów na scenach niezależnych na swoim CV Danielle często nie dostawała szacunku, którym innym zawodniczkom był automatycznie przyznawany.

004_NXT_05302014ca_6117--1685905a8f42b62e6603852f238c257c

4. Była Generalnym Menadżerem FCW


Fakt, że w swoim kręgu znajomych Danielle nie miała kogokolwiek, z kim mogłaby porozmawiać o ostatnich walkach, które widziała, czy storylinach jakie działy się w WWE, sprawił, że czuła się, jakby nigdzie nie pasowała. W tym samym wywiadzie z Renee wyjawiła, że właśnie dlatego tak bardzo podobało jej się FCW, gdy po raz pierwszy tam przybyła. Florida Championship Wrestling to dawna szkoła treningowa WWE, która w 2012 roku została zamieniona na NXT. Tam w 2011 Danielle wzięła udział w tryoucie, który był najtrudniejszą rzeczą pod względem fizycznym, w jakiej kiedykolwiek wzięła udział i tam poznała wiele ludzi, którzy podobnie jak ona byli wielkimi fanami wrestlingu. Znalazła swoje miejsce.

W FCW przez kilka miesięcy odgrywała rolę ring announcerki (rolę, która przypadła jej też później w NXT) oraz miała okazję pracować z przyszłymi wielkimi gwiazdami takimi jak Paige, Sethem Rollinsem i Deanem Ambrosem. Jednak największą rolą podczas jej krótkiego pobytu na Florydzie było odgrywanie roli Generalnego Menadżera show, czyli kogoś, kto sprawował całkowitą władzę. Udało jej się zdobyć nawet swojego własnego asystenta. Chociaż było to tylko przez niewielu znane FCW, był to dom dla wielu dzisiejszych gwiazd WWE i Danielle już niestety nigdy nie miała okazji, aby na każdym show pracować z tak wielkimi nazwiskami.

24_SRAE_11302015jg_0005_treatment-1343461388

3. Danielle Moinet różni się od Summer Rae


Danielle na ekranie jest wielką gwiazdą Summer Rae w błyszczących strojach, otoczoną jasnymi światłami i tłumami ludzi na arenie. Jednak w prawdziwym życiu jej postać na ekranie nie mogłaby się bardziej różnić od jej prawdziwej osobowości. Przyznała, że wielu fanów, kiedy ją poznaje, jest w szoku tym, jak bardzo jest miła. Nic dziwnego skoro na ekranie WWE i w Total Divas często była traktowana jak największe zło. Tak naprawdę Danielle jest zwyczajną dziewczyną z Karoliny Północnej pochodzącej z bardzo chrześcijańskiej rodziny. W dodatku jej siostra Nikki założyła organizację charytatywną.

Organizacja nie przynosi rodzinie żadnego zysku, a jej celem jest wspieranie chorych dzieci w szpitalach na terenie stanu Karoliny Północnej. Fundacja jest nazwana na cześć jej rodziny. DTM to skrót od Dean Thomas Moinet Foundation. Ich hasłem przewodnim jest kochanie siebie nawzajem ponad wszystko. Jako celebrytka Danielle aktywnie działa w organizacji i promuje jej działanie. Często też z przyjaciółmi pomagają bezdomnym w schroniskach. W odróżnieniu od innych gwiazd Danielle nie kracze w mediach o swoim działaniu, aby zbierać oklaski od ludzi. Jest to kolejny dowód na to, że różni się od swojej postaci na ekranie.

Summer Rae vs.Sasha Banks 1

2. Założyła The BFFs


Nie jest to żadna tajemnica, że w FCW oraz w NXT Danielle odnosiła większe sukcesy niż podczas swojego pobytu na głównym rosterze. Poza byciem Generalnym Menadżerem, prowadzenia wielkiego feudu z Paige i występowania u boku wielkich nazwisk, Danielle jest również odpowiedzialna za wprowadzenie dwóch dzisiejszych gwiazd WWE na następny poziom w ich karierze. Jesienią 2013 roku na odcinkach NXT jej postać zaczęła przekonywać Sashe Banks do przejścia na ciemną stronę mocy i odniesienia wielkiego sukcesu. Tym samym Summer zapoczątkowała narodziny The Bossa, czyli słynnej postaci, z której Sasha Banks jest teraz znana.

Panie razem tworzyły grupkę o nazwie The Beautiful Fierce Females i wkrótce swoim sukcesem przyciągnęły do siebie kolejną topową zawodniczkę oraz obecną SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair. Był to ważny okres w czasach Sashy i Charlotte. Obie z mało znaczących i nieistotnych postaci zaczęły ewoluować w topowe gwiazdy dywizji. Gdyby nie Summer Rae taka przemiana mogłaby nigdy nie mieć miejsca. Niestety udział Summer w początkach karier Charlotte i Sashy był rzadko wspomniany, gdy wszystkie trzy były na głównym rosterze. Kolejny storyline z potencjałem trafił do lamusa.

Princess Pretty 4

1. Nigdy nie wygrała żadnego mistrzostwa


Pomimo tego, co Danielle mogła napisać na Instagramie, o tym, że zostanie Divą WWE, było jej marzeniem, które spełniła, statystyki mówią same za siebie. Podczas sześciu lat, które spędziła w WWE, nie wygrała ani jednego mistrzostwa. Co gorsza, ani razu nie zbliżyła się, chociaż na krok do zdobycia żadnego tytułu. Jej jedynymi walkami o Divas Championship był Vickie Guerrero Invitational Match na WrestleManii 30 oraz walki z Charlotte podczas trasy WWE w Indiach, które nie zostały wyemitowane. Pomimo lepszej kariery w NXT tam tylko raz zawalczyła o pas kobiet.

Była również częścią najgorszego pojedynku w 2013 roku (Divas Tag Team Match na Survivor Series) oraz najgorszego storylinu w 2015 roku (program z Laną, Rusevem i Dolphem Zigglerem). Danielle może się natomiast pochwalić byciem Generalnym Menadżerem Florida Championship Wrestling, występem w filmie The Marine 4 oraz bycie menadżerką dla takich zawodników jak Tyler Breeze, Rusev, Damien Sandow i Fandango. Miejmy nadzieje, że znajdzie miejsce, w którym odświeży swoją karierę.