29 października fani wrestlingu doznali szoku, kiedy ni z tego, ni z owego WWE ogłosiło, rozstanie się z trzema zawodnikami. Jedną ze zwolnionych osób była niezwykle lubiana w świecie wrestlingu i uważana za jedną z najbardziej niedocenionych zawodniczek w historii wrestlingu, Emma. Po kilku niefortunnych kontuzjach oraz nieudanym gimmicku Emma w tym roku zaczęła powoli wspinać się na szczyt dywizji kobiet Raw, nawet dostając wielki pojedynek z Asuką na gali Tables, Ladders & Chairs.

Z tego powodu jej zwolnienie było dla wielu sporym szokiem, lecz nie był to pierwszy raz, kiedy fani odczuli, że WWE potraktowali Emme z brakiem szacunku. Jej pobyt w organizacji Vince’a McMahona był pełen niewielkich wzlotów oraz tragicznych upadków i po sześciu latach dobiegł końca. Było to najgorsze przekleństwo lub najlepsze, co mogło ją spotkać w jej karierze.

Aby uczcić jej karierę prezentuję Wam sześć ciekawostek o Tenille Dashwood.

25_EXTREME_05082017kb_0660--7fdd062394ed6047987039296dc6a2fa

6. WWE już raz ją zwolniło


W 2014 roku Emma była w NXT jedną z topowych zawodniczek i dostała szansę na zawalczenie o NXT Women’s Champion z Paige na pierwszym specjalnej gali NXT Arrival. Niestety pomimo wysokiej pozycji w NXT na głównym rosterze Emma prędko stała się kolejną Divą w dywizji bez żadnego storylinu, pushu i feudu. Wtedy WWE postanowiło ją zwolnić w równie szokujący sposób, jak ten, który wydarzył się kilka tygodni temu.

Powodem było zajście w jednym ze sklepów Walmart, gdzie Emma podobno ukradła pokrowiec na telefon o wartości 20 dolarów, przez co została aresztowana przez policję. Jej adwokat później wytłumaczył, że Emma przypadkowo nie zapłaciła za artykuł z powodu jakiejś awarii kasy samoobsługowej. Skazano ją na kilka godzin prac społecznych, a WWE pogłębiło całą sprawę, gdy ogłosiło jej zwolnienie. Organizacja szybciej zrobiła, niż pomyślała. Ze strachu przed negatywną reakcją i strachem, że przesadzili, kilka godzin później na WWE.com ogłoszono, że Emma znowu dla nich pracuje. Dwa tygodnie później powróciła na ekrany jak gdyby nigdy nic.

T-0116

5. Zaczęła trenować w wieku 13 lat


Często wspomina się o tym, że była WWE Divas Champion Paige pochodzi z zapaśniczej rodziny oraz że oficjalnie zaczęła trenować w wieku trzynastu lat, ale nikt nigdy nie mówi o tym, że Emma również rozpoczęła swoją przygodę, będąc nastolatką. Jej starszy brat Jake pokazał jej ten szalony świat przemocy i dziwacznych postaci, gdy miała zaledwie osiem lat. Emma zaangażowała się w ten biznes w bardzo młodym wieku i podczas jednego z wywiadów z Samem Roberstem wspominała, jak błagała swoją matkę, żeby zawoziła ją na treningi do pobliskiej szkoły treningowej.

Jej okres dorastania z pewnością wyglądał inaczej niż u innych nastolatków. Kiedy jej rówieśnicy jeździli na rowerach i palili papierosy na placu zabaw, Emma pracowała dla organizacji PWA Australia pod pseudonimem Valentine. Niestety od szesnastego do osiemnastego roku życia musiała ograniczyć swoje działanie do rozkładania i składania ringu z powodu kontuzji barku. Jej poświęcenie, ciężka praca i zapał nie poszły na parne. W 2008 roku mając zaledwie dziewiętnaście lat, przeprowadziła się z Australii do Kanady, gdzie rozpoczęła trening u byłej gwiazdy WWE i WCW Lance’a Storm.

039_Melbourne_20150807sm_9889-3831256905

4. Była pierwszą zawodniczką WWE z Australii


Dorastając w Melbourne w Australii, Emma nie miała tak dobrego dostępu do WWE, jak fani ze Stanów Zjednoczonych, gdzie organizacja Vince’a organizowała show co tydzień. Więc kiedy WWE postanowiło podbić antypody w sierpniu 2002 roku, Emma nie zmarnowała swojej szansy i siedziała na widowni, kiedy The Rock, Triple H i Brock Lesnar walczyli o WWE Championship. Podczas tego samego show trzynastoletnia Emma poznała Trish Stratus, która była jedną z jej największych idolów, dorastając.

Nastoletnia Emma najprawdopodobniej nie miała zielonego pojęcia, że kilka lat później zostanie pierwszą w historii zawodniczką pochodzącą z Australii, która podpisze kontrakt z największą organizacją wrestlingu na świecie. Tym samym Emma przetarła szlaki takim zawodniczkom jak Peyton Royce i Billie Kay, która biorą NXT szturmem. Podczas swojego pobytu w WWE Emma kilkukrotnie miała okazję wystąpić na wielkiej scenie w swoim rodzinnym kraju, być może inspirując jakąś trzynastoletnią dziewczynkę, do zostanie zawodniczką.

043_RAW_02242014ca_2158--6366afc1344a4d20e5c708eb13cfc6e7

3. Uwielbiała pracować z Santino Marellą


Jak już wcześniej wspomniałem, gdy Emma przybyła na główny roster w styczniu 2014 roku, ewidentnie spadła o kilka szczebli w hierarchii dywizji. Zdaniem fanów głównym tego powodem był jej storyline z Santino Marellą, który wtedy nie był już uwielbianym przez wszystkich niezdarą i śmieszkiem, lecz irytującym oraz przestarzałym aktem. Wiele fanów szybko zaczęło przewidywać morderstwo kariery Emmy. Vince McMahon zapewne obsadził Emme w roli dziewczyny Santino, ponieważ uważał, że może z nich być udana para dwojga komików.

Santino i Emma przez jakiś czas prowadzili feud z Fandango i jego partnerką Summer Rae, którą później zastąpiła Layla. Podczas tych miesięcy, kiedy byli razem doszło do wielu wypadków, z których Santino lub Emma wychodzili poszkodowani. Australijka nawet stworzyła swoją własną wersję Cobry, która jest markowym ruchem Marelli. Widzowie nie byli zachwyceni tym duetem, ale sama Emma wyznała w wywiadzie z Muscle & Fitness, że strasznie brakuje jej pracowania z Marellą, ponieważ przez cały czas dobrze się bawili. Ich romans platoniczny romans zakończył się, kiedy w lecie 2014 roku Santino ogłosił, że odchodzi na emeryturę i nie będzie już walczył.

maxresdefault

2. Miała swój własny kanał na YouTube


Parę gwiazd WWE spróbowała swoich sił na YouTube, gdzie założyli swoje własne kanały. Najlepszymi przykładami tego są Zack Ryder i Xavier Woods, który prowadzi słynny kanał o grach wideo UpUpDownDown. Pod koniec 2015 roku Emma postanowiła dołączyć do tej elitarnej grupy i spróbować swoich sił jako YouTuberka. Na jej kanale, który nosił nazwę Taste of Tenille, prezentowała wszystkim swoje hobby poza kwadratowym pierścieniem, czyli gotowanie. Nazwa kanału rzecz jasna odnosi się do jej prawdziwego imienia.

Jej pobyt w sieci nie trwał długo, ale w kilku filmikach Emma zaprezentowała fanom kilka przepisów na smacznie wyglądające posiłki. Nie wiele osób wie, że Emma próbowała zostać dietetyczką, więc jej posiłki nie był tylko pyszne, ale i zdrowe. W gotowaniu czasami pomagali jej też specjalni goście tacy jak Paige i The Iconic Duo. Kanał nie był aktywny od 2016 roku, kiedy Emma powróciła na główny roster i w jej grafiku nie było wystarczającej ilości czasu na tworzenie nowego materiału. Być może, teraz gdy jej przygoda z WWE dobiegła końca, wkrótce doświadczymy powrotu Taste of Tenille. Austin Aries już złożył jej propozycję, aby upichcili coś razem z jego ulubionym produktem na świecie, czyli z bananami.

NXT_294_Photo_28-227859559

1. Przypadkowo wygrała pojedynek w NXT


W lecie 2015 roku, kiedy Divas Revolution dopiero się rozkręcała, a zawodniczki takie jak Sasha Banks, Charlotte oraz Becky Lynch walczyły z siostrami Bella, Alicią Fox i innymi zawodniczkami na głównym rosterze, Emma robiła wszystko, by odświeżyć swoją karierę w NXT. W Orlando sprawy wyglądało dla niej lepiej niż na głównym rosterze, gdzie występowała sporadycznie. W NXT przeszła nieoczekiwany heel turn, zmieniając się w zgorzkniałą zawodniczkę, która obwiniała fanów o swój brak sukcesu, dostała nową muzykę oraz założyła energiczny duet z Daną Brooke.

Niestety 26 sierpnia na odcinku NXT Emma zaliczyła poważną wpadkę w Fatal 4-Way Matchu z Daną, Becky i Charlotte. Walka odbyła się w Brooklynie i została nagrana przed galą TakeOver: Brooklyn, co oznacza, że WWE mogło spokojnie nie pokazać całej wpadki. Pomimo tego pojedynek został wyemitowany. Podczas walki coś poszło nie tak. Emma wykonała Emma-mite Sandwich na Lynch i przypięła ją. Kiedy sędzia doliczył do trzech, Emma nie potrafiła schować swojego zszokowania. Jak się potem okazało, to nie ona, lecz Charlotte miała wygrać starcie. Do dzisiejszego dnia nie wiadomo, czyja była to wina. O ironio było to jedno z największych zwycięstw w jej karierze.

Mam nadzieje, że dowiedzieliście się czegoś zupełnie nowego o Emmie. Planuje również napisać taki artykuł o Summer Rae. Oczywiście, jeśli czas mi na to pozwoli. Pinkies Up!