Na WWE.com pojawiła się informacja, że organizacja rozstała się z dwiema zawodniczkami z rosteru Raw – Emmą i Summer Rae.

Emma była częścią WWE od 2011 roku po tym, jak od kilku lat walczyła na scenach niezależnych. Swoje początki miała w FCW i NXT, gdzie prawie wygrała NXT Women’s Title. W 2014 została przeniesiona na główny roster w roli dziewczyny Santino Marelli. W tym samym roku została zwolniona z powodu kontrowersyjnej kradzieży w sklepie. Kilka dni później została przywrócona do pracy z powodu negatywnej reakcji fanów na działanie organizacji. W 2015 z braku szans w WWE powróciła do NXT, gdzie rozpoczęła feud z Asuką i drużynę z Daną Brooke.

Przed WrestleManią 32 powróciła na główny roster. Wkrótce po tym musiała przejść operację z powodu urazu kręgosłupa. Miała powrócić pod nową postacią Emmaliny, lecz ta rola nie trwała długo. W lecie tego roku po kolejnej kontuzji powróciła na Raw i robiła wszystko na mediach społecznościowych, aby dostać szansę od WWE. Udało jej się dostać walkę o tytuł kobiet na No Mercy, a niedawno wzięła udział w swoim pierwszym starciu jeden na jednego na gali PPV, kiedy przegrała z Asuką na TLC. Jej ostatnią walką było starcie z Asuką na zeszłym odcinku Raw.

Summer również podpisała kontrakt z WWE w 2011 roku. W FCW pełniła funkcję GM’a oraz ring announcerki. W 2013 roku zaczęła regularnie walczyć i stała się nową partnerką do tańca Fandango. W tym samym roku została częścią obsady Total Divas. Kiedy Fandango ją rzucił, Summer przez krótkie chwile była częścią różnych drużyn między innymi z Laylą i Cameron. W lecie 2015 roku została nową dziewczyną Ruseva i pomogła mu się odegrać na jego byłej Lanie. Niestety ten związek nie przetrwał długo. Summer rozstała się z nim, kiedy odgrywa, że on i Lana wrócili do siebie.

Później sprowadziła na główny roster Tylera Breeze’a, lecz ta znajomość nie doczekała do 2016 roku. Przez następne miesiące walczyła z różnymi przeciwniczkami do momentu, kiedy przestała walczyć w ringu z powodu kontuzji w lecie 2016 roku. Do tej pory nie udało jej się powrócić do ringu. Ostatni raz widzieliśmy ją podczas finałowej rundy Mae Young Classic, kiedy siedziała z innymi zawodniczkami na widowni.

 

Dodatkowo WWE pożegnało się również z Darrenem Youngiem. Podobno wkrótce może dojść do jeszcze większej ilości zwolnień.

Życzę obu paniom szczęścia w ich przyszłych planach oraz mam nadzieje, że jeszcze kiedyś zobaczymy je w ringu.