Wśród fanów wrestlingu Hell In A Cell Match był zawsze postrzegany jako efektowny sposób na zakończenie długiego feudu pomiędzy dwoma zawodnikami. Często wewnątrz stalowej konstrukcji miały koniec wojny, które trwały przez kilka miesięcy. Ten niecodzienny pojedynek pełnił też funkcję antyinterwencyjną. Nikt z zewnątrz nie mógł dostać się do klatki i namieszać w wyniku rozgrywki, co dodawało pewności, że feud dobiegł końca. Niestety odkąd WWE postanowiło zrobić z tego gimmick matchu coroczną galę PPV, jej zasadność znacznie zmalała.

W ubiegłych latach w Hell In A Cell Matchu spotkali się rywale, którym brakowało dobrego uzasadnienia na takiego typu pojedynek, ale ktoś musiał w nim wystąpić, gdyż nadeszła ten czas w roku. Doprowadziło to też do braku elementu niespodzianki. Wszyscy wiedzą, że Hell In A Cell Matche odbywają się w październiku. W zeszłym roku WWE podniosło poprzeczkę i pozwolono Sashy Banks oraz Charlotte Flair wziąć udział w takim pojedynku. Panie stworzyły historię, aż dwa razy w jeden wieczór, ponieważ po raz pierwszy wzięły udział w main evencie gali PPV. Jednakże na przestrzeni lat doszło do kilku okazji, kiedy konflikt pań był tak zacięty, że aż prosił się o tę stypulację. Dlatego w tym artykule przedstawię Wam 5 feudów, które powinny zakończyć się w Hell In A Cell Matchu.

RAW_1053_Photo_075

AJ Lee vs.Kaitlyn


Storyline pomiędzy byłymi przyjaciółkami Kaitlyn i AJ Lee sprowadził dywizje Div z powrotem do życia w 2013 roku. Po odejściu Eve Torres dywizja straciła główną rozgrywającą i najbardziej podbudowaną postać w rosterze kobiet. Ten program rozpoczął się tak naprawdę w 2010, kiedy panie zaprzyjaźniły się podczas trzeciego sezonu NXT. Z czasem ich związek rozpadł się, AJ zainteresowała się mężczyznami, a Kaitlyn na zostaniu mistrzynią. Ich drogi ponownie się zeszły wiosną 2013 roku, kiedy AJ pod maską cichego wielbiciela doprowadziła Kaitlyn do załamania nerwowego. Na gali Payback odebrała dawnej psiapsiółce Divas Championship, co nie przeszkadzało jej w kontynuowaniu upokarzania jej.

Panie zawalczyły ze sobą o tytuł Div jeszcze dwa razy. Za drugim razem AJ wygrała, kiedy od jej rywalki odwróciła się kolejna przyjaciółka – Layla. WWE mogło wykorzystać nową partnerkę mistrzyni i umieścić Kaitlyn oraz AJ w Hell In a Cell Matchu na najgorętszej gali lata, czyli SummerSlam. Stalowa konstrukcja powstrzymywałaby Layle od ponownej interwencji. Zamiast tego panie zawalczyły przeciwko sobie w Mix Tag Team Matchu. Był to mało efektowny sposób na zakończenie ich kilkumiesięcznego storylinu. Wkrótce po tym Kaitlyn wzięła kilka tygodni wolnego, po czym powróciła na czas Survivor Series nie jako gwiazda i zaciekły wróg AJ, lecz jako kolejna twarz w grupce małoznaczących zawodniczek w drużynie True Divas. Bez większego tłumaczenia Kaitlyn i AJ znowu były po tej samej stronie.

006_Sur_11272005rf_307--cf04db87acbac051a7a68faeb6427927

Mickie James vs.Trish Stratus


W 2005 roku dywizja kobiet potrzebowała lekkiego odświeżenia. Doświadczone zawodniczki takie jak Trish Stratus i Victoria musiały borykać się w ringu z mniej utalentowanymi modelkami. Potrzeba było również sprowadzić zainteresowanie do tytułu kobiet, który z powodu kontuzji Stratus nie pojawił się na ekranie przez kilka miesięcy. Na szczęście WWE zadecydowało się wykorzystać storyline napisany przez Mickie James i w październiku rozpoczął się kilkumiesięczny feud pomiędzy obsesyjną super fanką Mickie oraz idealizowaną i wielbioną przez nią Trish.

Z każdym tygodniem relacje pań stawały się coraz bardziej interesujące. Zwariowana Mickie była w stanie zrobić wszystko, aby to ona była najważniejszą osobą w życiu Stratus. Kiedy jej wszystkie plany i sztuczki spaliły na panewce, Mickie zaatakowała swoją idolkę i odebrała jej tytuł kobiet na WrestleManii. Po dzień dzisiejszy jest to jeden z najlepiej napisanych storylinów z ostatnich piętnastu lat. Jednakże podobnie jak z AJ i Kaitlyn, nigdy nie zobaczyliśmy jego zakończenia. Po WrestleManii Trish i Beth Phoenix, która miała kontynuować feud z Mickie, doznały kontuzji, więc James przez jakiś czas nie miała nic do roboty. Wielka szkoda, ponieważ panie mogły ponownie skraść show na SummerSlam w Hell In a Cell Matchu.

Bayley vs.Sasha Banks

Bayley vs.Sasha Banks


W 2015 wrestling kobiet w WWE wzniósł się na nowy poziom. Podczas gdy na głównym rosterze panie brały udział w Divas Revolution, The Boss był również zajęty rywalizacją o NXT Women’s Championship, który znalazł się na szali w Brooklynie. W starciu, które według wielu było najlepszym pojedynkiem całego show, a nawet całego roku. Bayley oraz Banks stworzyły w ringu magię i opowiedziały pełną emocji wzruszającą historię drogi ulubienicy publiczności na szczyt. Brooklyn nie był ich ostatnim spotkaniem. Dwa miesiące później w kolejnym niesamowitym pojedynku, panie zawalczyły w trzydziestominutowym Iron Man Matchu, w którym Bayley obroniła swój tytuł i zyskała szacunek swojej przeciwniczki.

Z takim bogatym zapleczem niezapomnianych pojedynków, aż chciałoby się zobaczyć kolejne starcie tych zawodniczek wewnątrz stalowej klatki. Ich program na NXT był doskonale zakończony, ale od kiedy Bayley zadebiutowała na Raw w sierpniu 2016 roku, fani domagają się wznowienia ich feudu. WWE miało bardzo wiele okazji, żeby zrestartować ich wojnę, dodać do niego kolejną warstwę (zapewne poprzez heel turn Sashy) i zakończyć go po serii pojedynków w Hell In a Cell Matchu. Biorąc pod uwagę wiek obu zawodniczek, WWE ma jeszcze sporo czasu na zrobienie tego storylinu. Niestety my robimy się coraz bardziej niecierpliwi, a aura obu zawodniczek znika w zastraszająco szybkim czasie.

050_RAW_07312000_0012--981f0270ed46d4cd5f111a83d7759c7e

Lita vs.Trish Stratus


Rywalizacja tych dwóch zawodniczek jest jedną z najdłuższych i najbardziej klasycznych w historii wrestlingu. Cała rywalizacja została niemalże idealnie napisana. Panie zadebiutowały w tym samym roku i odeszły z WWE w tym samym roku. Lita wzięła udział w pierwszym oraz w ostatnim pojedynku Stratus. Jednak nieważne, kiedy ani w jakich okolicznościach panie ze sobą zawalczyły, widownia zawsze była zachwycona i chciała więcej. Zdaniem samej Trish było tak, ponieważ reprezentowały dwa totalnie różne światy. Ona była dziewczyną, którą można było zauważyć na okładkach magazynów, i o której się śniło, a Lita była laską, z którą się imprezowało i słuchało muzyki. Od samego początku był to przepis na sukces.

Na przestrzeni lat panie były swoimi rywalkami, potem partnerkami, a na koniec znowu nieprzyjaciółkami. Najważniejszym momentem w ich rywalizacji był pojedynek w main evencie Raw w grudniu 2004 roku, kiedy Lita wygrała mistrzostwo kobiet. Był to historyczny moment, który został powtórzony dopiero w zeszłym roku. Niestety niedługo po tym ich feud został wstrzymany z powodu kontuzji Lity. Jednak w idealnym świecie można sobie wyobrazić, jak ich długi konflikt dobiega końca na WrestleManii 21 w Hell In a Cell Matchu. Rzecz jasna faworytka widowni odeszłaby zwycięsko, doprowadzając wojnę do szczęśliwego zakończenia.

35_Bellas_03042014rf-0194--58b23c30f6866cf2974ee2a2c3b588e0

Brie Bella vs.Nikki Bella


Na feud pomiędzy bliźniaczkami Bella wszyscy czekali przez wiele lat nieświadomi tego, że odbył się już w 2009 roku, kiedy panie wmieszały się w konflikt o tytuły drużynowe. Cały program był małoznaczący i po kilku tygodniach siostry znowu były drużyną. Wkrótce po tym, jak powróciły do wrestlingu w 2013 roku, poszły swoimi osobnymi ścieżkami. Brie rzecz jasna skupiła się na swoim mężu, którego honoru musiała bronić w starciu ze Stephanie McMahon. Ilość czasu, którą Brie poświęcała mężowi, a nie swojej siostrze doprowadziła do ich chwilowego rozłamu na SummerSlam. W spektakularny sposób Nikki zdradziła swoją siostrę i zostawiła całą arenę zszokowaną.

Niestety cały program pozostawiał sobie wiele do życzenia. Musieliśmy przesiedzieć przez kilka niewygodnych i słabo zagranych dialogów pomiędzy bliźniaczkami. Gdyby feud został lepiej napisany, Hell In a Cell Match byłby znakomitym sposobem na pojedynek bliźniaczek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wydarzyłby się na faktycznej gali PPV o tej samej nazwie. Niestety z nieznanych powodów, ich wojna nigdy nie wzniosła się na poziom, którego wszyscy się spodziewali. Została zakończona w bardzo dziwaczny sposób, kiedy Brie wybaczyła Nikki jej słowa i czyny, których się dopuściła w ciągu ubiegłych miesięcy.

Reklamy