W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że jedno z najlepszych panowań w historii wrestlingu dobiegło końca. Na nagraniach NXT Asuka musiała oddać NXT Women’s Championship, który posiadała przez ponad 500 dni z powodu przejścia na główny roster. The Empress of Tomorrow została pożegnana przez całą resztę zawodników z Performance Center, jednak nie każda zawodniczka, która musiała oddać swój pas, miała okazję powiedzieć kilka słów na dowidzenia.

Na przestrzeni lat kilka zawodniczek w historii WWE było zmuszonych zrzec się swojego mistrzostwa. Czy to z powodu odejścia mistrzyni, kontuzji kobiety posiadającej tytuł lub z powodu lenistwa pisarzy. W tym artykule przedstawia wam każdą sytuację, w której mistrzyni kobiet/Div musiała zrzec się swojego tytuł.

29_Glamour_Girlsb-1254353549

The Glamour Girls


W dzisiejszych czasach często prowadzi się dyskusje na temat wprowadzenia z powrotem tytułów drużynowych do dywizji kobiet. W latach osiemdziesiątych WWE (wtedy WWF) faktycznie miało Women’s Tag Team Championship. Pod koniec dekady The Jumping Bomb Angels z Japonii wygrały tytuły na gali Royal Rumble w Two Out of Three Falls Matchu z The Glamour Girls. Kilka miesięcy później Leilani Kai i Judy Martin zostały poinformowane przez The Fabulous Moolah’e, że mają z powrotem wygrać mistrzostwa na gali w Japonii. Moolah kłamała. Kiedy tytuły zmieniły posiadaczki, WWE było wściekłe, ponieważ zmieniły ich plany na przyszłe gale. Nikt nie chciał słuchać tłumaczeń Kai i Martin. Chciwość Moolah’i sprawiła, że cztery zawodniczki straciły spore wypłaty, a tytuły kilka miesięcy później zostały dezaktywowane. Ostatnimi mistrzyniami były wykiwane The Glamour Girls – Leilani i Judy.

21_Ladies_80s

Rockin’ Robin


W latach osiemdziesiątych nie tylko istniały tytuły drużynowe kobiet, ale też pas dla jednej mistrzyni. 7 października 1988 roku na gali w Paryżu Rockin’ Robin pokonała Sensational Sherri, zakończyła jej piętnastomiesięczne panowanie oraz stała się nową mistrzynią. Sukcesywnie obroniła swój pas na gali Royal Rumble w walce z Judy Martin, a na WrestleManii V zaśpiewała piosenkę America the Beautiful. Do końca roku kilkukrotnie zawalczyła znowu z Martin, a w 1990 roku odeszła z organizacji i zabrała ze sobą Women’s Championship, który do 1993 pozostał nieaktywny. Podobno do dzisiaj Robin ma ten tytuł.

alundra-blayze

 Alundra Blayze


W grudniu 1993 roku Alundra Blayze wygrała skromny turniej kobiet i została nową mistrzynią, kiedy w finałowej rundzie pokonała Heidi Lee Morgan. Przez następne dwa lata Blayze prowadziła feudy z Bull Nakano oraz Berthą Faye, które obie w tym czasie wygrały mistrzostwa. Pod koniec 1995 roku Alundra znowu była mistrzynią po tym, jak 23 października pokonała Faye na odcinku Raw. Następną pretendentką miała zostać Aja Kong, która wygrała wielki Elimination Tag Team Match na Survivor Series oraz przypięła mistrzynię. Niestety organizacja wtedy zmagała się z wieloma problemami i musiała znaleźć sposoby, żeby zaoszczędzić pieniądze. Jedną z pierwszych decyzji było pozbycie się wszystkich zawodniczek, co doprowadziło do tego, że Alundra pojawiła się w konkurencyjnej organizacji i wyrzuciła tytuł kobiet do kosza na śmieci. Tym wydarzeniem Alundra nieświadomie rozpoczęła kilkuletnią wojnę pomiędzy WWE i WCW.

41_WWE-Encyclopedia-670--33709a158d04a0f7cbe6754665e82283

 Chyna


Zanim Chyna zdobyła mistrzostwo kobiet na WrestleManii w kwietniu 2001 roku, dwukrotnie wygrała Intercontinental Championship. Częściej walczyła z mężczyznami niż z kobietami, które uważała za mniej utalentowane. Wręcz sądziła, że jest za dobra na dywizję kobiet. Lita próbowała jej udowodnić, że jest prawdziwą konkurencją. Na gali Judgment Day Chyna pokonała ją i jak się okazało, była to jej ostatnia walka w tej organizacji. Kilka miesięcy po tym, jak zrzekła się tytułu i przestała pojawiać się na ekranie, oficjalnie odeszła z WWE, a Trish Stratus została nową mistrzynią. W 2015 roku Chyna wyjawiła, że do odejścia doprowadził romans jej chłopaka Triple H’a ze Stephanie McMahon.

02_TRIS_10172005jg_027--d37b753520660c162193073aabef9e43

 Trish Stratus


Trish Stratus, która w 2013 została wprowadzona do WWE Hall of Fame, w 2006 roku postanowiła zakończyć swoją karierę wewnątrz ringu na szczycie. Jesienią tego roku zaczęły pojawiać się plotki, że opuszcza WWE. Jej odwieczna rywalka Lita, która wtedy była mistrzynią kobiet, uważała to za świetną okazję, aby po raz ostatni upokorzyć swoją nieprzyjaciółkę na oczach całego świata. Panie zawalczyły ze sobą w Women’s Championship Matchu na gali Unforgiven w rodzinnym mieście Trish. Pojedynek zakończył się, kiedy Stratus zapięła Sharpshootera na Licie i po raz szósty w swojej karierze została mistrzynią kobiet. W ten sam wieczór tytuł został zdezaktywowany, a wkrótce po tym rozpoczął się turniej. W finałowej rundzie Lita zawalczyła z Mickie James i odzyskała swój pas.

03_Melina_WM23--8a9cfa5a9d14bb7718a1ca1983954996

 Melina


W październiku 2009 roku Melina została przeniesiona ze SmackDown na Raw, gdzie w swój pierwszy wieczór po powrocie wygrała Divas Championship. Po wygraniu krótkiego feudu z Jillian jej następną przeciwniczką miała być Maryse, która powróciła do akcji po kilku miesiącach niepojawiania się na ekranie. Do ich pojedynku niestety nigdy nie doszło. 29 grudnia roku na Live Evencie podczas walki drużynowej Melina doznała kontuzji kolana i po cichu zrzekła się swojego mistrzostwa. 2010 rok rozpoczął się turniejem, który wygrała Maryse. Osiem miesięcy po doznaniu kontuzji Melina powróciła do ringu i odzyskała swój tytuł w walce z Alicią Fox.

11_PAIGE_07112013jg_0015b

 Paige


Kilka lat temu Paige była jedną z najbardziej dominujących zawodniczek w WWE. Wygrała wielki turniej w NXT i została pierwszą NXT Women’s Championship w lipcu 2013 roku. Podczas gdy Paige dominowała w NXT, AJ Lee dominowała na głównym rosterze, gdzie została wtedy najdłużej panująca mistrzynią Div (rekord, który w 2015 został pokonany przez Nikki Belle). Ścieżki pań w końcu się spotkały dzień po WrestleManii, gdzie Lee pokonała wszystkie zawodniczki z dywizji. Paige w swoim pierwszym pojedynku na głównym rosterze odebrała AJ Divas Championship i przez krótki okres posiadała oba tytuły. Niestety kilka tygodni później Generalny Menadżer NXT JBL odebrał jej NXT Women’s Title twierdząc, że mistrzostwo NXT powinno zostać w NXT. Paige prędko postanowiła oddać swój tytuł i tak zakończyło się jej panowanie. W NXT odbył się turniej, który wygrała Charlotte.

05_NAOMI_05022017ej_0052--74de7152bb6fe675b7aed59d7a8e425c

 Naomi


Odkąd Naomi na stałe zagościła na głównym rosterze w 2012 roku i zaczęła walczyć z innymi zawodniczkami, robiła wszystko by dostać szansę na zostanie mistrzynią. Przez wiele lat ciężko pracowała, żeby w końcu wygrać swoje pierwsze mistrzostwo. Jej marzenia w końcu stały się rzeczywistością na gali Elimination Chamber w lutym 2017 roku, kiedy pokonała Alexe Bliss i zdobyła SmackDown Women’s Championship. Niestety kilka dni później musiała zrzec się swojego tytuły, ponieważ w walce z Alexą doznała kontuzji kolana. Tego samego wieczoru Alexa pokonała Becky Lynch i odzyskała swój tytuł. Kilka tygodni później Naomi powróciła do akcji i w swoim rodzinnym mieście na WrestleManii odzyskała tytuł kobiet.

20161119_nxttakeover_toronto_asuka-8b81d243ad4bc4894649a561bb117497
Asuka


Swój imponujący pobyt w NXT Asuka rozpoczęła we wrześniu 2015 roku. Od tamtego momentu była w stanie pokonać każdą przeciwniczkę, którą WWE jej dało. Jej rekord po kilku miesiącach doprowadził ją do NXT Women’s Championship, który wtedy posiadała Bayley. Na gali TakeOver: Dallas Asuka umieściła Bayley w dźwigni, przez co mistrzyni straciła przytomność oraz swoje mistrzostwo. The Empress of Tomorrow kontynuowała swój niezwykły rekord, pokonując zawodnczki takie jak Nia Jax, Mickie James, Ember Moon czy Nikki Cross. Na gali TakeOver: Brooklyn III Asuka po raz drugi pokonała Ember, a w pojedynku złamała swój obojczyk. Na następnych nagraniach NXT Asuka zrzekła się tytułu, aby po wyleczeniu kontuzji skupić się na kontynuowaniu swojego rekordu na głównym rosterze. Jak na razie Asuka wciąż jest niepokonana.