Emma spędziła ostatnio dużo czasu na ławce rezerwowych z powodu kilku kontuzji. Najpierw w maju 2016 roku musiała przejść operację z powodu urazu kręgosłupa, a kilka miesięcy temu na Live Evencie zwichnęła swoje ramie.

W wywiadzie ze FOX SPORTS Australia Emma powiedziała kilka słów na temat swojej ostatniej kontuzji, z której powróciła do ringu po kilku tygodniach.

„Byłam w Europie w Liverpoolu na Live Evencie. Byłam w Tag Team Matchu, w którym przyjmowałam jeden z ruchów i moja ręka zaczepiła o linę przez, co zwichnęłam swoje ramie. Wtedy miałam wybór albo poddać się operacji lub rehabilitacji. Poświęciłam się rehabilitacji, nie chcąc brać więcej wolnego. Chodziłam do PC dwa razy dziennie na rehabilitację oraz do siłowni robiąc swoje własne rzeczy.

Leczenie zabrało mi miesiąc i wtedy pozwolili mi walczyć. Kontuzje zawsze będą się zdarzać. To łączy się z tą pracą, ale przypomina to też, aby lepiej się opiekować samym sobą i chodzić na rehabilitację nawet, kiedy wszystko się polepsza. Inne rzeczy jak masaże czy rozciąganie się. Robienie tych wszystkich dodatkowych rzeczy na siłowni, żeby upewnić się, że moje ciało odpowiednio się kuruje”.