Tydzień po WrestleManii 33 WWE postanowiło zorganizować Superstar Shake-up dzięki, któremu niektórzy zawodnicy z Raw i SmackDown Live zostali przeniesieni na przeciwne show. Głównym celem tego projektu było odświeżenie obu programów i przedstawienie intrygujących, wcześniej niewidzianych rywalizacji. Tutaj nie będziemy spoglądać na to, czy ten pomysł był udany, czy też nie. Od tamtego czasu zdarzyło się wiele pozytywnych oraz negatywnych sytuacji.

W sieci krążą plotki, że po SummerSlam możemy zobaczyć kolejny Superstar Shake-Up, który zapewne będzie się troszeczkę różnił od poprzedniego. W tej edycji mają też wziąć udział gwiazdy z NXT. Nietylko kilka zawodników ma zostać przywołanych na główny roster, ale też gwiazdy z głównego rosteru mogą trafić do Full Sail University. Taka zmiana niekoniecznie może oznaczać dla nich coś strasznego. Tyson Kidd i Natalya odświeżyli swoje kariery właśnie na tym show. Dla wielu z nich taka zmiana klimatu i środowiska jest wręcz wymagająca.

W tym artykule skupimy się na sześciu zawodniczkach, które po SummerSlam powinny zostać wysłane do NXT.

027_MJAMES_04022017sb_0094b--e5f93d6aaa2c38eeb383ab8b8ca4d681

Mickie James


Po ponad pięcioletniej przerwie Mickie James po raz pierwszy pojawiła się na ekranie WWE w listopadzie właśnie na gali NXT, gdzie zawalczyła z Asuką o NXT Women’s Championship. Dwa miesiące później James powróciła na SmackDown, atakując Becky Lynch i sprzymierzając się z Alexą Bliss. Jej pobyt na niebieskim show nie był pełen fajerwerków głównie ze względu na krótkie feudy z Lynch oraz Bliss. W kwietniu została przeniesiona na Raw, gdzie jej pozycja w hierarchii spadła jeszcze bardziej. Jak na razie ma na swoim koncie tylko siedem walk na czerwonym show od pierwszego Superstar Shake-up. To bardzo niewiele zwłaszcza dla sześciokrotnej mistrzyni WWE.

Odkąd powróciła w styczniu, jej booking był dosyć nietrwały, niesensowny i za prosty. WWE za bardzo skupiło się na tym, że Mickie jest weteranką, więc automatycznie dostanie ogromną reakcję. Tak było, ale tylko na TakeOver: Toronto. Kiedy stała się regularną atrakcją, cała magia prysła, a WWE nawet nie próbowało jej odbudować. James najlepiej sprawdza się w odgrywaniu szalonych postaci. Zwariowana, zgorzkniała weteranka, która ma dość, jak nowe gwiazdy kradną jej chwałę i sławę to postać, którą z łatwością mogłaby udanie przedstawić. Niestety na Raw jest pushowana tylko mała grupka, do której James nie należy, a na SmackDown od jakiegoś czasu opierają się na pojedynkach wieloosobowych. Jedynym miejscem, gdzie Mickie mogłaby odzyskać swoją utraconą magię, jest NXT.

Dana-Brooke-WWE

Dana Brooke


Dana Brooke podobnie jak Mickie James cierpi z dziwacznego bookingu, który ma miejsce na Monday Night Raw. WWE popełniło bardzo poważny błąd, kiedy w maju 2016 sprowadzili ją na główny roster. Nie była przygotowana na ten push pod względem jej umiejętności w ringu. Być może WWE uważało, że jeśli umieszczą ją z Emmą, jej słabe strony zostaną zamaskowane. Mądrze pomyślane, ale ich plan spalił na panewce, kiedy Emma została kontuzjowana i Dana została połączona z Charlotte. Ich feud mógł być czymś odświeżającym, ale nigdy do niego tak naprawdę nie doszło. Dana została zmiażdżona jak mały robak i nigdzie jej to nie zaprowadziło.

Odkąd zadebiutowała, WWE często wrzucało ją na głęboką wodę, żeby sprawdzić, czy utonie lub, czy uda jej się pływać. Na jej nieszczęście więcej razy tonęła. Brooke również nie należy do grupki pushowanych zawodniczek na Raw. Kilka razy insynuowano, że jej duet z Emmą zostanie wznowiony, ale za każdym razem do niczego nie doszło. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonała progresu wewnątrz ringu, co można między innymi zauważyć w tym, że wydaje się znacznie swobodniejsza między linami. Pomimo tego wciąż powinna wrócić do NXT i poćwiczyć przez kilka miesięcy nad swoimi umiejętnościami. Wygląda na to, że Dana może dołączyć do Titus Worldwide. Mam nadzieje, że będzie gotowa pokazać, co potrafi, kiedy dostanie na to szansę, oraz że udowodni mi, że się myliłem, umieszczając ją na tej liście.

Maria_pro--ab66eee9e9792c159063fa9364f833f3

Maria Kanellis


Równie dobrze mógłbym na tej liście umieścić męża Marii, ale on nie jest kobietą, więc pominę go, aby go nie urazić. Jednak ten problem dotyczy się też jego w tak samym stopniu, jak Marii. Kiedy ta para zadebiutowała razem na Money In The Bank, byłem zszokowany. Osobiście nie wierzyłem w plotki, które mówiły, że podpisali kontrakty z WWE. Gdy moje zdziwienie minęło, ucieszyłem się, ponieważ w 2016 byli jednymi z najlepszych aktów w TNA. Wszyscy wiedzą, że bez diabelskiej Marii nie byłoby uroczej Allie. Niestety gimmick, który obecnie Mike i Maria mają, wywołuje u mnie jedynie to, że marszczę brwi i przewijam program do następnego segmentu. Nie mam pojęcia, kto wpadł na pomysł, aby odgrywali zakochanych po uszy nastolatków, ale ten gimmick ewidentnie nie działa.

Odkąd przybyli na SmackDown nie dokonali niczego znaczącego. Jedyne co zrobili, to spróbowali załatać dziurę zostawioną przez Maryse i The Miza, co im nie do końca wyszło. Jak na razie Mike stoczył trzy pojedynki w WWE i dwa z nich przegrał. Nic nie zapowiada na to, aby ta para wkrótce dostała jakikolwiek push. Ich powrót z pewnością byłby bardziej udany, gdyby zatrzymali swoje osobowości z TNA. Obecne role bardzo ich limitują. Mogą tylko mówić o miłości na świecie, a to ma swoje granice. Pobyt w NXT mógłby dla nich zdziałać cuda. Być może ich obecny gimmick lepiej by tam wypadł. Full Sail często reagowało na postacie, które na głównym rosterze nie osiągnęły takiego sukcesu (Bayley, Adam Rose, Tyler Breeze).

21_EMMA_06082017sw_0006--7c8a83d1c0fb393f734dca6728491c50

Emma


Wszystko wskazuje na to, że Emma po prostu nie potrafi wygrać w swoim życiu zawodowym. Jej pierwszy pobyt na głównym rosterze okazał się porażką. Kiedy postanowiła coś naprawić, to powróciła do NXT, gdzie znalazła nowy wizerunek, nową muzykę, nową koleżankę, nowe nastawienie i nową Emmę. Ten ruch okazał się sukcesem. Niestety jej drugi pobyt na głównym rosterze również okazał się niepowodzeniem. Tym razem nie obwiniam za to tylko WWE, lecz też jej stan zdrowia. W maju 2016 musiała przejść operację, z której powróciła w lutym z nieudaną, nową postacią Emmaliny. Następnym razem przybyła na Raw po WrestleManii i miesiąc później znowu musiała udać się na rehabilitację.

Trudno uwierzyć, że zawodniczka, która w dzisiejszych czasach zmaga się z tak wieloma niepowodzeniami, kiedyś była uznawana za topową gwiazdę NXT, która wraz z Paige rozpoczęła rewolucję. Jeśli śledzicie Emme na Twitterze i Instagramie to pewnie dostrzegliście, jak bardzo żąda porządnej szansy. Z jednej strony należy jej pogratulować odwagi oraz siły ducha, ponieważ po tylu latach wciąż się nie poddaje. Z drugiej strony ten niewyparzony język może nie wyjść jej na dobre. Osobiście podejrzewam, że z tego powodu została zmiażdżona przez Nia’ie Jax. Jednak wygląda na to, że fani coraz bardziej ją dopingują. Być może wyniknie z tego coś dobrego.

27_AFOX_04042017ej_0158--16b1cf2010a22baff2f66b906288bb3a

Alicia Fox


Kolejna zawodniczka, która częściej bywa w kateringu niż w ringu. Fani nie wzdychają nad tym, jak bardzo jest marnowana przez WWE, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, że Alicia Fox pracuje już w tej organizacji przez ponad 10 lat. Lojalna weteranka dywizji powinna być wykorzystywana w tej samej roli co Mickie James, lecz WWE nie zamierza w żadną z nich zainwestować. Ostatnimi czasy Fox można było często zobaczyć w towarzystwie gwiazd 205 Live takich jak Cedric Alexander, Noam Dar i Rich Swann. Niestety ten cały storyline po cichu się zakończył i w żaden sposób nie pomógł postaci Alicii ani zawodnikom, z którymi była.

Z racji, że Alicia nie dostanie żadnego pushu w dywizji kobiet na Raw, jej przeniesienie do NXT mogłoby pomóc jej w odświeżeniu kariery oraz mogłoby pomóc mało doświadczonym zawodniczkom z Performance Center. Jak już wspomniałem, Alicia jest w WWE od ponad dekady. Widziała, jak wiele innych zawodniczek przychodzi i odchodzi, a ona nieustannie utrzymuje swoją pracę. Mogłaby wiele nauczyć młodsze zawodniczki. Poza tym w NXT jest obecnie wiele osób, z którymi Fox nigdy wcześniej nie miała styczności. Jej starcia z Asuką, Ruby Riot i Ember Moon mogłyby być niezwykłe.

014_MITB_06182017jg_0967--e28b6ef7c10f219a388a819763562020

Lana


W odróżnieniu od większości wymienionych kobiet w tej liście Lana nie jest ofiarą nieuczciwego bookingu na czerwonym show. W dodatku nie jest nawet jego częścią. Przez kilka tygodni na SmackDown Live były pokazywane filmiki, jak nowa wersja The Ravishing Russian tańczy na krześle i jest gotowa wszystkich oszołomić swoimi występami w ringu. Kiedy nareszcie zadebiutowała na niebieskim show, fani prędko przekonali się, że nie warto było tak długo czekać na jej powrót. Chociaż jej walka z Naomi na Money In The Bank nie była zła, ich następne starcie, które mistrzyni z łatwością wygrywała, sprawiły, że Lana została największym dowcipem w rosterze.

Swoimi ostatnimi pojedynkami nikomu nie zaimponowała, a jej obecny storyline z Taminą nie wygląda obiecująco. Wiele razy powiedziałem, że nie wszyscy w tym biznesie muszą walczyć. Być może Lana jest właśnie jedną z tych osób. Jej cała magia prysła, kiedy wiosną 2015 roku rozstała się z Rusevem i zaczęła chodzić z Dolphem Zigglerem. W roli Rosyjskiej menadżerki Lana błyszczała jak prawdziwa gwiazda filmowa. Według mnie powinna wrócić do NXT i otworzyć swoją własną organizację, która zajmowałaby się promowaniem młodych talentów. Pomogło by jej to odzyskać utraconą postać eleganckiej i pełnej klasy damy oraz mogłaby znowu wygłaszać świetne proma. Pora zacząć wszystko od początku i wrócić do tego, co działało.