WWE uwielbia zatrudniać zawodniczki, które wcześniej nie miały nic do czynienia z wrestlingiem. Różnego typu modelki, sportsmenki czy uczestniczki konkursów fitness. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego to robią, to odpowiedź jest prosta: Trish Stratus. Ta kobieta prezentuje sobą niesamowitą historię modelki, która dzięki ciężkiej pracy i pasji wyrosła na jedną z najlepszych i jedną z najpopularniejszych zawodniczek swoich czasów. WWE zauważyło, jak wielki sukces odniosła, więc kilka lat przed jej odejściem na emeryturę, postanowili znaleźć drugą Trish Stratus, czyli modelkę, z której można zrobić gwiazdę w ringu. Takim sposobem rozpoczęło się Diva Search, czyli show, w którym seksowne dziewczyny miały okazję wygrać porządny kontrakt z WWE i występ na okładce PlayBoya.

Największym błędem w całym tym pomyśle było to, że zadania, która uczestniczki wykonywały, miały bardzo mało wspólnego z wrestlingiem. Pomimo zwyciężczyni całego konkursu, WWE często zatrudniało pozostałe uczestniczki, mając nadzieje, że być może wśród z nich znajdą następną Trish. Dzięki temu WWE znalazło kilka porządnych gwiazd takich jak Michelle McCool, Eve Torres czy The Bella Twins. Niestety Div, które nie miały okazji zrobić, czegoś znaczącego jest o wiele więcej. Nawyk zatrudniania niedoświadczonych osób trwa, ale teraz zawodniczki nieustannie trenują w Performance Center, zanim po raz pierwszy wystąpią w ringu. Teraz WWE chcę, aby ich zawodniczki coś umiały, zanim wkroczą do ringu. Mało która ma okazję upokorzyć się na oczach całego świata (a coś takiego często się zdarzało). Teraz WWE stawia bardziej na talent niż na urodę.

W tej serii składającej się znowu z trzech części przedstawię wam 30 kobiet z Ery Div (1999-2016), których zapewne nie pamiętacie.

Hiroko

Hiroko


Hiroko jest jedną z pierwszych kobiet, które reprezentowała Kraj Kwitnącej Wiśni (Japonie) w WWE. W 2004 roku zadebiutowała w tradycyjnym przebraniu gejszy i odgrywała rolę menadżerki swojego męża, którym był Kenzo Suzuki. Podczas swojego pobytu w WWE jej mąż zdobył Tag Team Championship, a Hiroko prowadziła krótki feud z Torrie Wilson, którą oskarżała o uwodzenie jej męża. Doszło między nimi do kilku bójek oraz Kimono Matchu, w którym, żeby wygrać, trzeba rozebrać przeciwniczkę z jej kimono. W ten sposób cały świat zobaczył Hiroko w jej bieliźnie. Ponad rok po debiucie na SmackDown, Japońskie małżeństwo w wyniku Draftu zostało przeniesione na Raw, gdzie nigdy nie zadebiutowało, ponieważ zostało zwolnione.

49_NXT_04302014JR_POOL_624b--a282850158343c3e989cc6fb9e852ca1

Devin Taylor


Hiroko może i nie miała wielkiej kariery w WWE, ale z pewnością była lepsza niż kariera Devin Taylor, która nie może się nawet pochwalić chociaż jednym pojedynkiem na ekranie WWE. Pomimo uczestniczenia w walkach na Live Eventach NXT, Devin najczęściej można było zobaczyć, jak przeprowadza wywiady z zawodnikami NXT. Często padała ofiarą Dany Brooke, która lubiła ją klepać po głowie pod koniec swoich wywiadów. Devin nigdy nie dostała okazji, aby się zrewanżować, ponieważ w październiku 2015 została zwolniona. Jej odejście zostało pokazane na WWE Network na programie Breaking Ground, gdzie wytłumaczono jej zwolnienie tym, że nie robi żadnych postępów w wewnątrz ringu. Podczas swej dwuletniej kariery, jej nie udało jej się w żaden sposób zaimponować fanom.

13_ASHLEY_07132010jg_0151-2568217628

Ashley Valance


Podobnie jak Devin, Ashley można było najczęściej zobaczyć z mikrofonem. Odgrywała rolę ring announcerki głównie na NXT i SuperStars w 2010 roku. Jej pobyt w organizacji trwał zaledwie kilka miesięcy i zakończył się w grudniu tego samego roku. Po jej odejściu pojawiły się informacje, że podpisała kontrakt tylko na krótki czas, po czym odeszła, aby ścigać swoje inne marzenia. Dla fanów jej pobyt w WWE był krótki i kompletnie niewart zapamiętania.

Kristyal

Kristall Marshall


Kristall jest chyba jedną z najbardziej sukcesywnych osób na tej liście. Była jedną z wyeliminowanych uczestniczek Diva Search w 2005 roku, ale i tak udało jej się zgarnąć kontrakt. W grudniu tego samego roku zaczęła przeprowadzać wywiady na SmackDown, gdzie wkrótce zaczęła występować również w ringu przeciwko Divom takim jak Jillian Hall, Layla, Ashley Massaro i Michelle McCool. Jej największym storylinem było poślubienie Generalnego Menadżera SmackDown, Teddy’ego Longa, który podczas ich ślubu dostał ataku serca i padł na matę ringu. Oczywiście przeżył, a cały storyline miał doprowadzić do heel turnu Kristall, która wraz z jego asystentką, Vickie Guerrero w perfidny sposób chciały przejąć kontrolę na SmackDown. Kristall jednak kilka tygodni po feralnym ślubie odeszła z WWE, ponieważ storyline, który jej zaproponowało nie pokazywał jej w dobrym świetle i odmówiła wzięcia w nim udziału. W taki sposób jej pobyt w WWE zakończył się pod koniec 2007 roku. Niemiejże, był to dosyć ważny storyline, z którego Vickie stała się jednym z najbardziej znienawidzonych przez fanów osób. Być może Kristall mogłaby odnieść podobny sukces. Dwa lata później Kristall towarzyszyła swojemu chłopakowi Bobbyemu Lashleyowi w TNA przez kilka miesięcy.

17_Rebecca-2673906873

Rebecca


Rebecca była kolejną wyeliminowaną uczestniczką Diva Search, która podczas gry w gorące krzesła po tym, jak przegrała, chciała uderzyć zwyciężczynię jednym z krzeseł. Nie wiem, czy to dzięki temu, ale Rebecca, pomimo że nie wygrała, podpisała kontrakt. W październiku 2006 roku zaczęła odgrywać rolę korespondentki na galach ECW. Jednakże w marcu 2007 roku postanowiła odejść z organizacji z niewyjaśnionych przyczyn. Wtedy słuch po niej zaginął i nikt nie wie, jak potoczyły się jej dalsze losy.

77_Ryan_Shamrock

Ryan Shamrock


Ryan rozpoczęła swoją przygodę z wrestlingiem na początku 1999 roku, kiedy wystąpiła w WWE jako siostra Kena Shamrocka. Przeciwnicy jej brata często z nią flirtowali, co denerwowało Kena. Doprowadziło to do wielu incydentów, w których Ryan wmieszała się w pojedynki swojego brata. Ich rodzeństwo było pierwszą próbą Vince’a McMahona, aby zrobić storyline oparty na kazirodztwie, lecz nie doszło do tego po tym, jak Ken odmówił. W prawdziwym życiu on i Ryan nie byli rodziną, ale byli parą, co mogło bardzo skomplikować sprawy. Ryan przez kilka miesięcy pojawiała się na ekranie, lecz nigdy nie udało jej się wywrzeć żadnego wrażenia na widowni. Nigdy nie pokazała wyjątkowej osobowości lub innych zdolności. W maju dołączyła do Jacqueline oraz Terri Runnels i razem stworzyły grupkę o nazwie Pretty Mean Sisters. W lipcu tego samego roku odeszła po tym, jak odmówiła podpisania pięcioletniego kontraktu oraz, jak sama potem wyjawiła, Chyna nie bardzo za nią przepadała. Podobno WWE miało dla niej wielkie plany, ale jej treningi w ringu nigdy nie zaszły za daleko. Po odejściu z WWE Ryan pod innymi pseudonimami wystąpiła kilka razy w WCW i TNA.

19_Lena_Yada_b-1939693184

Lena Yada


Lena dwukrotnie wzięła udział w Diva Search. W 2005 roku została prędko odrzucona, lecz w 2007 roku dotarła do finałowej ósemki. Ostatecznie nie wygrała konkursu, lecz podpisała kontrakt z WWE i kilka miesięcy później została korespondentką na SmackDown i ECW, gdzie przez krótki czas z Laylą oraz Victorią feudowały z Kelly Kelly. Rok po tym, jak została zatrudniona, Lena zadebiutowała w swojej pierwszej walce, w której jednak nic nie zrobiła, tylko stała na krawędzi ringu. Kilka dni później została zwolniona w bardzo kontrowersyjny sposób. Krążyły plotki, że zwolnili ją w celu zaoszczędzenia pieniędzy oraz z powodu kontuzji, której doznała podczas treningów. To jednak nie jest ta szokująca część. Podobno WWE uznało, że skoro Gail Kim powraca do organizacji, to nie potrzebują dwóch Azjatek w dywizji, więc postanowili zwolnić Yade. Nie dość, że zalatuje od tego rasizmem, to w ogóle nie ma sensu, ponieważ w tym samym czasie WWE miało pełno blondynek, które wyglądały identycznie. Dzisiaj Lena jest żoną jednego z wokalistów zespołu Disturbed, więc nie może narzekać. 

MV5BNzI1NTYyNTQzOV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ5MjgyMQ@@._V1_SX640_SY720_

Muffy


Przed rozpoczęciem kariery w WWE Muffy była kaskaderką, aktorką i wrestlerką, co w tamtych czasach było rzadkością, żeby WWE zatrudniało kogoś z doświadczeniem. Jednak jak się okazało, doświadczenie nie gwarantuje sukcesu. W 2000 roku Muffy dostała gimmick instruktorki fitnessu, która chciała zmotywować opasłych fanów do pracy oraz obiecała, że dzięki niej będą świetnie wyglądać. Organizacja miała dla niej kilka pomysłów. Najpierw miała zadebiutować razem z Trish Stratus, która też była powiązana z fitnessem. Później zaczęła odgrywać rolę prywatnej trenerki Stephanie McMahon, której podobno nie spodobało się to, że w telewizji potrzebuję pomocy osobistego trenera, więc ten storyline prędko się zakończył. Były też plany, aby połączyć ją z mistrzynią kobiet Ivory, ale ich duet też daleko nie zaszedł. We wrześniu 2000 roku została zwolniona, kiedy nie miano dla niej innych pomysłów.

24Classic_Divas

Jamie Keyes


Zanim Keyes dołączyła do WWE, to raz wystąpiła na gali TNA w 2009 roku i miała okazje towarzyszyć Kevinowi Nashowi, podczas jego pojedynku. Miała zamiar wystąpić w organizacji Wrestlelicious, ale kiedy WWE zobaczyło jej zdjęcia, to postanowili ją zatrudnić na początku 2010 roku. Kilka miesięcy po tym zaczęła odgrywać rolę ring announcerki w NXT. Jesienią wzięła udział w trzecim sezonie NXT u boku takich zawodniczek jak Naomi, AJ Lee, Aksana, Kaitlyn i Maxine. Jej mentorkami na show były bliźniaczki Bella, ale pomimo ich pomocy, Jamie była pierwszą zawodniczką, która została wyeliminowana. W dodatku w tym samym tygodniu została zwolniona z WWE. Jej przygoda w świecie wrestlingu trwała krócej niż rok.

15_joy_02-330836272

Joy Giovanni


W 2004 roku Giovanni wzięła udział w jednym z pierwszych Diva Search i udało jej się dostać do finałowej trójki. Kilka dni po jej eliminacji podpisała kontrakt z WWE, po czym zadebiutowała na SmackDown. Na tym show często występowała u boku największych gwiazd takich jak Kurt Angle, JBL czy The Big Show, który w storyline był jej dobrym przyjacielem i zawsze ją bronił. W międzyczasie Joy prowadziła feud z inną uczestniczką tej samej edycji Diva Search, Amy Weber. W wyniku tego feudu miało dojść do pojedynku, lecz Joy nie pojawiła się w ringu, ponieważ jak później się okazało, została porwana i zamknięta w bagażniku JBL’a przez Kurta. Wszystko było dosyć dziwaczne, ale interesujące. Ich program niestety się zakończył w lutym 2005 roku, kiedy Weber została zwolniona. 6 lipca tego samego roku Joy podzieliła jej los, a do tamtego momentu występowała w konkursach bikini i małych segmentach na SmackDown z innymi zawodnikami. Cztery lata później powróciła do WWE i wzięła udział w swoim pierwszym pojedynku. Był to Battle Royal na WrestleManii w 2009 roku, kiedy Divy z przeszłości i teraźniejszości walczyły o zostanie Miss WrestleManii. Prędko została wyeliminowana.

Mam nadzieje, że pamiętaliście przynajmniej niektóre z tych Div. Już za niedługo pojawią się kolejne zapomniane Divy z ubiegłych lat. Piszcie w komentarzach, o których Divach pamiętaliście, a o których po raz pierwszy dopiero usłyszeliście 🙂

Reklamy