Najgorętsza impreza lata, SummerSlam odbędzie się już za kilka tygodni. Zanim dotrzemy do Brooklynu, WWE zatrzyma się w Filadelfii, gdzie odbędzie się gala Battleground.

Na to show został już ogłoszony pojedynek o miano pretendentki do SmackDown Women’s Championship. Zwyciężczyni tego starcia ma dostać swoją szansę na zostanie mistrzynią właśnie na SummerSlam, co oznacza, że Naomi zmierzy się z Charlotte Flair, Laną, Taminą, Natalyą lub Becky Lynch w walce jeden na jednego.

Wiele fanów nie było zachwyconych z powodu tego ogłoszenia. Na dwóch poprzednich galach PPV należących do niebieskiego show, panie zmierzyły się w walkach grupowych. W Money In The Bank Matchu w zeszłym miesiącu oraz w Six Woman Tag Team Matchu na Backlash.

Fani żądają czegoś nowego. Minęło już kilka miesięcy, odkąd na SmackDown otrzymaliśmy jakiś porządny storyline tylko z dwiema zawodniczkami. Być może dostaniemy dokładnie taki program w drodze do SummerSlam, ale przed Battleground najprawdopodobniej nic nie ulegnie zmianie.

Nie ma lekko, ponieważ wygląda na to, że na Raw dzieje się dokładnie to samo. Niedawno Alexa Bliss broniła swojego Raw Women’s Championship w zaciętej walce z Sashą Banks. W odróżnieniu od SmackDown ich feud był pełen nienawiści (podobno realnej). Jednak po wydarzeniach na ostatnim Raw można śmiało stwierdzić, że 20 sierpnia zobaczymy Fatal 4-Way Match z udziałem Alexy, Bayley, Nia’i Jax i The Bossa.

Podobno WWE bardzo sprzyja bookowanie takich programów, ponieważ nie muszą się wysilać i wymyślać oryginalnych feudów. Niestety co za dużo to niezdrowo.

Wygląda na to, że możemy też doświadczyć powtórki z zeszłego roku.

Na zeszłym SummerSlam miał odbyć się Six Woman Tag Team Match, ale jego plany prawie runęły w gruzach, kiedy jedna z zawodniczek została zawieszona. Jej miejsce w starciu zajęła, powracająca po kilku miesiącach Nikki Bella, która po WrestleManii 33 udała się na kolejną przerwę z powodu kontuzji.

Nie widzieliśmy jej od ponad trzech miesięcy, ale PWInsider podaje, że najdłużej panująca mistrzyni Div w historii najprawdopodobniej powróci na najgorętszym show w roku.

Oczywiście przez następne tygodnie plany na galę mogą ulec zmianie, ale na ten moment tak mają się sprawy.

Reklamy