—> Część pierwsza

Ayako Hamada

Ayako Hamada


Drugą część tej serii rozpoczynamy byłą zawodniczką TNA, która pozostaje jedną z najbardziej niedocenianych pracowników tej organizacji. Dla tych, którzy nigdy o niej nie słyszeli, jej ojciec, Gran Hamada, również zajmował się wrestlingiem podobnie jak jej siostra, Xóchitl Hamada. Jej styl jest połączeniem Lucha Libre i mocnego Japońskiego stylu walki. Dzięki tej zabójczej mieszance Hamada nie przestawała fascynować fanów na całym świecie. Niestety jak już wcześniej wspomniałem, Hamada padła ofiarą niekorzystnych czasów w TNA. Pomimo dużej popularności i świetnych pojedynków na koncie, nigdy nie dostała szansy na zdobycie Knockouts Championship.

Z jakiegoś powodu TNA używało jej jako zwyczajny filar w dywizji. Dwukrotnie wygrała TNA Knockouts Tag Team Championship, lecz oba panowania nie potrwały długo i skończyły się skandalicznie (oba razy Hamadzie odebrano tytuły). Wkrótce Hamada musiała się podkładać mniej utalentowanym, lecz seksowniejszym zawodniczkom, co doprowadziło do jej odejścia w grudniu 2010 roku. Nawet nie pomyślałbym o tym, żeby umieścić ją na tej liście, ale ostatnio usłyszałem, że powróciła do ringu po kilku latach i walczyła z Tayą. Pomimo długiej przerwy, odstawiła podobno najlepszą walkę na całym show. Tak jak wiele innych zawodniczek na tym liście, Ayako zasługuje na coś więcej za swoją ciężką pracę i nieuczciwe traktowanie.

Brooke Tessmacher

Brooke Tessmacher


Brooke Tessmacher miałaby interesującą historię do opowiedzenia, jeśli zdecydowałaby się wziąć udział w Mae Young Classic. Dla tych, którzy nie wiedzą, Brooke była już wcześniej zatrudniona w WWE jakieś dziesięć lat temu. Razem z Laylą i Kelly Kelly była częścią Extreme Expose, grupy tanecznej, która każdego tygodnia na ECW odstawiała erotyczne tańce. Jednakże pewnego dnia Brooke została zwolniona, a jej dwie koleżanki przez następne lata występowały w WWE i odniosły niemałe sukcesy. W 2010 Brooke powróciła do świata wrestlingu, kiedy została zatrudniona przez TNA, gdzie wznowiła swoje treningi wewnątrz kwadratowego pierścienia.

Wyrosła z niej całkiem niezła zawodniczka. Można by dyskutować, czy nawet nie lepsza od Layli oraz Kelly. Może się pochwalić większą ilością mistrzostw niż te dwie i lepszymi pojedynkami. Na początku roku powróciła do ringu po urodzeniu dziecka i wszystko było nagrywane przez stację TLC do ich nowego reality show. Część mnie chcę zobaczyć Brooke w tym turnieju z powodu motywu jaki, by przedstawiała. Pragnie udowodnić, że w 2007 WWE popełniło błąd, zwalniając ją i teraz wszystkim pokaże, co przegapili. Jest w tym coś intrygującego.

Veda Scott

Veda Scott


Kolejna młoda, aspirująca zawodniczka, której dobrze, by zrobiła wzięcie udziału w tym turnieju. 32-letnia Veda Scott jest jedną z najbardziej charyzmatycznych kobiet w dzisiejszych czasach. Może i nie jest w stanie wykręcić pięciogwiazdkowego pojedynku z Sashą Banks czy Asuką, ale nadrabia w innych aspektach swojej postaci. Chociaż podczas swojego pobytu w Women Of Honor wystawiła kilka niezłych pojedynków, jej najmocniejszą stroną jest jej charakter. Nie tylko jest urocza i dowcipna na swój własny sposób, ale bardzo dobrze wie, co powiedzieć i zrobić, żeby widownia zaczęła buczeć lub ją dopingować.

W trakcie swoich pojedynków często sama siada za stołem komentatorskim i zaczyna komentować, co się dzieje. Dla niektórych może być to dziwne, ale na swój sposób skuteczne, ponieważ kto w dzisiejszych czasach robi coś takiego? Podczas swojej kariery w Ring Of Honor sprawowała też role menadżerki obecnego mistrza Impact Wrestling Moose’a i Cedrica Alexandra, więc praca z mikrofonem nie sprawia jej żadnego problemu. W WWE trochę brakuje menadżerek (zwłaszcza w dywizji kobiet), które nie są żonami lub dziewczynami jakiegoś zawodnika. Poza tym taki rozgłos nie może zaszkodzić.

Madison Eagles

Madison Eagles


Madison Eagles jest uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek w dzisiejszych czasach. Trenować rozpoczęła w wieku 17 lat i dzisiaj w wieku 33 lat, jej kariera nie zwalnia tempa. Pomimo tak długiej kariery, Madison nigdy nie walczyła w ringu WWE, TNA lub Lucha Underground. Dzięki temu w 2011 roku została pierwszą zawodniczką ze scen niezależnych, która znalazła się na szczycie listy 50 najlepszych kobiet ze świata wrestlingu. W ringu jest bardzo brutalna, ale też atletyczna. Ma również jeden z najbardziej imponujących finisherów na scenie niezależnej. The Hell Bound nie jedną osobę potrafi złamać w pół.

Jest to kolejny przypadek zawodniczki, która bardzo zasługuje na taką szansę. Jest jedną z prawdziwych rewolucjonistek. Kiedy WWE przedstawiało trzyminutowe pojedynki z Divami, ona odstawiała pięciogwiazdkowe bitwy na scenach niezależnych. Przypuszczam, że Madison nie będzie chciała na stałe podpisać kontraktu z WWE, ponieważ mieszka w Sydney razem z mężem i trójką dzieci. Wiele pracowników poświęca czas z rodziną dla dobra swojej kariery, ale nie zdaję mi się, żeby Eagles była jedną z właśnie takich osób. Gdyby taka była to już dawno jakaś organizacja, podpisałaby z nią kontrakt. Wciąż mam nadzieje, że tego lata złamie kogoś swoim pięknym finisherem. Dodatkowo może się mierzyć z samym Brockiem Lesnarem, jeśli chodzi o najlepszy German Suplex w biznesie.

Sara Del Rey

Sara Del Rey


Obecnie lepiej znana jako Sara Amato, trenerka kobiet w Performance Center. Innymi słowy, osoba odpowiedzialna za stworzenie takich gwiazd jak Charlotte, Bayley czy Alexa Bliss. Jest sekretnym kluczem do sukcesu dywizji kobiet w NXT, ale zanim objęła wymarzoną posadę trenerki, to sama walczyła przez wiele lat na scenach niezależnych, gdzie zyskała nieskazitelną reputację. Jest znana ze swoich występów w Ring Of Honor, Shimmer i w Japonii. Pomimo tego, że nie walczyła od kilku lat, jest uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek w historii oraz za kogoś, kto jest w stanie zmiażdżyć każdego przeciwnika.

Del Rey to kolejna zawodniczka dobrze znana ze swojego finishera. The Royal Butterfly (odnoszący się do jej postaci królowej wrestlingu) jest prawdziwym przejawem piękna. Do tej pory jeszcze ani razu nie walczyła w ringu WWE. Dogadanie się z WWE na temat jej powrotu do ringu, nie wydaje się czymś bardzo skomplikowanym. Nie wiadomo jednak czy sama Sara tego chcę. Zawsze mówiła, że jej prawdziwą pasją było trenowanie, a nie walczenie, więc może nie potrzebuje udziału w tym turnieju do szczęścia.