Jeśli szukasz czegoś, co jest mieszanką humoru, emocji, szalonych kostiumów i wrestlingu, to Netflix tego lata ma coś dokładnie dla ciebie. Dzisiaj premiere ma pierwszy odcinek nowego serialu GLOW.

Twórcy Orange Is The New Black, Siotra Jackie i Homeland połączyli siły, aby stworzyć serial o grupce kobiet w latach osiemdziesiątych, które próbują zostać słynnymi aktorkami, jednak los zaprowadził ich do wrestlingu i organizacji Gorgeous Ladies of Wrestling.

W obsadzie znalazły się między innymi utalentowane Alison Brie z serialu Community, Betty Gilpin z serialu Siostra Jackie, Ellen Wong, Sunita Mani oraz wrestlerka z krwi i kości Awesome Kong.

Dzisiaj rozpocznie się pierwszy sezon, który będzie się składał z 10 odcinków. Serial jest dostępny też w Polsce. Jak na razie program zebrał masę pozytywnych recenzji i był określany jako następny, wielki hit.

Głównym powodem, dlaczego powinieneś obejrzeć GLOW, jest to, że jest to historia oparta na prawdziwych zdarzeniach. W latach osiemdziesiątych grupa aspirujących aktorek wybrała się na kasting i stworzyła serial o kobiecym wrestlingu, który był emitowany od 1986 do 1992. Wśród nich była również przyszła mistrzyni kobiet WWE – Ivory. W tej organizacji było wiele stereotypowych postaci takich jak Americana, Palestina, Jungle Woman czy Little Egypt, ale każda z nich odróżniała się na swój własny sposób od pozostałej reszty. Z niewyjaśnionych przyczyn, organizacja ostatecznie została zamknięta.

Teraz Netflix na nowo otwiera jej drzwi, by pokazać ten szalony świat.

Reklamy