Wielki turniej kobiet planowany przez WWE jest głośnym tematem w świecie wrestlingu. Z minuty na minute jesteśmy co raz bliżej jego rozpoczęcia i co chwilę pojawiają się nowe, ekscytujące informacje na ten temat.

Wiemy, że wystąpią w nim 32 zawodniczki z 17 krajów z całego świata oraz, że nagrania odbędą się 13 i 14 lipca. Znamy też datę finału turnieju, który zakończy się 29 sierpnia.

Ostatnio Triple H na Twitterze wyjawił kolejną ważną część konkursu, a dokładnie jego nazwę. Widowisko sportowe zostało zadedykowane legendzie wrestlingu i jednej z pierwszych WWE Hall of Famerek – Mae Young. Show oficjalnie nosi nazwę Mae Young Classic.

Jest to wielka zmiana i niespodzianka ponieważ od bardzo długiego czasu WWE stawiało The Fabulous Moolah’e na szczycie jeśli chodzi o ranking najlepszych zawodniczek na świecie. WWE rozpoznawało jej panowanie z tytułem kobiet trwające prawie 30 lat. Prawda jest niestety trochę nieprzyjemna. Nie tylko Moolah kilkukrotnie straciła ten pas co WWE kompletnie ignoruje, ale na jej temat pojawiło się wiele historii, które robią z niej dosyć paskudną i obrzydliwą osobę.

The Fabulous Moolah była blisko z ojcem Vince’a McMahona, ale WWE teraz podobno postrzega Young jako Babe Ruth’a wrestlingu kobiet, czyli bardzo ważną osobę w tworzeniu całej rewolucji. Poza tym Young była bardzo blisko ze Stephanie McMahon co z pewnością tylko pomogło w podjęciu decyzji.

W ostatnim czasie dużo mówi się również o osobach, którzy zasiądą przy stole komentatorskim podczas tego widowiska. Jim Ross na Busted Open Radio potwierdził, że będzie jednym z nich. Kto do niego dołączy?

Kobieta przy stole komentatorskim jest czymś niecodziennym w WWE. Renee Young podczas swojej kariery wielokrotnie zajęła tę pozycję, lecz na mniejszych show takich jak NXT czy SuperStars. Przez długi czas nie pojawiała się w tej roli. PWInsider podaje jednak, że to właśnie ona może dołączyć do Ross’a.

To samo źródło podaje też, że może to być Charly Caruso, która często prowadzi panele gal PPV.

WWE zastanawiało się też nad przydzieleniem Charlotte Flair lub Bayley do tej roli, a nawet wspominano o byłych zawodniczkach takich jak tegoroczna Hall of Famerka Beth Phoenix i Lita, która podobnie jak Charly, często pojawiała się przy panelach kiedy jeszcze pracowała w WWE w ubiegłym roku. Będziemy musieli zaczekać na oficjalne ogłoszenie.

W sieci krążą też plotki, że zawodniczka z Wielkiej Brytanii Viper wystąpi w Mae Young Classic. Jak na razie żadne nazwiska nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Jedna z najważniejszych spraw związanych z całym wydarzeniem dalej stoi pod znakiem zapytania. Mowa tutaj o nagrodzie. Ktoś kto pokona 31 przeciwniczki z pewnością zasługuje na jakieś olbrzymie trofeum. Zwycięzca Cruiserweight Classic – TJ Perkins stał się nowym mistrzem Cruiserweight, lecz wprowadzenie czwartego tytułu kobiet do WWE nie jest najlepszym pomysłem. WWE musi coś prędko wymyślić.

Jak do tej pory wszystko wygląda wspaniale. W przyszłym miesiącu na stronie pojawi się zestawienie zawodniczek, które chciałbym zobaczyć w tym turnieju.

Pinkies Up!

Reklamy