W ostatnich latach WWE dokonało sporych postępów jeśli chodzi o wrestling kobiet. Panie zaczęły dostawać więcej czasu w ringu, lepsze pozycje w karcie oraz miejsca w main eventach gal. Zaczynają też sprowadzać do organizacji coraz więcej i więcej zawodniczek. Wiele z nich odbiega od kiedyś tradycyjnego wyglądu Divy WWE.

Jednak jest jeszcze jeden niezdobyty przez nich obszar – intergender wrestling. Jeśli ktoś nie wie czym jest intergender wrestling to w najprostszym tłumaczeniu jest to pojedynek pomiędzy mężczyzną i kobietą.

Kiedyś takie walki były w WWE bardzo popularne oraz bardzo pomagały niektórym zawodniczkom takim jak Lita czy Chyna odróżnić się od innych pań i przypodobać się publiczności. Chyna słynęła z tego, że niejednemu przeciwnikowi potrafiła dorównać siłą, a Lita jako członkini Team Xtreme imponowała wszystkim swoim niecodziennym akcjom. Często pomagało to też męskiej stronie no bo kto nie znienawidzi faceta, który znęcał się w ringu nad kobietą?

04_NM_10171999_0115--62bd2279b418a6df7e6e67f9380f912c

Niestety było to jakieś 17 lat temu. Czasy się zmieniły. Wiele osób uważa, że takie walki to nie jest forma rozrywki, lecz pokaz zwyczajnej przemocy, która może zachęcać do patologicznych sytuacji w rodzinie czy w społeczeństwie. Już nawet wtedy było wiele sprzeciwiających się głosów na temat takich pojedynków. Jednak wtedy w WWE działo się wiele budzących kontrowersje i obrzydzenie rzeczy więc intergender wrestling był tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Wydarzył się również incydent, w którym brat zabił swoją siostrę podczas zabawy w wrestling. Podobno wykonywał na niej ruchy, które widział w telewizji. Najnowsze tego typu wydarzenie miało miejsce w czerwcu 2013 roku, ale kilka lat wcześniej wydarzył się podobny scenariusz. Śmiem twierdzić, że to był powód dlaczego WWE stopniowo odchodziło od takich pojedynków. Ich biznes jest cały czas obserwowany więc z pewnością nie chcieli, aby taki incydent znowu się powtórzył.

Przez ostatnich kilka lat tu i ówdzie mogliśmy zobaczyć drobne elementy takiego wrestlingu. Nie były one częste, a jak już były to jako komediowy aspekt show.

W mniejszych federacjach intergender wrestling jednak nie zwalniał tempa. Panie często walczyły z mężczyznami, ale nie po to, aby kogoś rozbawić. Najlepszym tego przykładem w obecnych czasach jest Lucha Underground, gdzie panie walczą o te same mistrzostwa co panowie. W zeszłym roku Sexy Star wygrała nawet najważniejszy tytuł w całej organizacji i była pierwszą kobietą, która tego dokonała.

LU_S3_EP312_2457

Jest to dla wielu osób drażliwy temat. Jak już powiedziałem, niektóre osoby widzą to jako przemoc mężczyzny nad kobietą. W przeciwieństwie do nich, ja i wiele innych osób na świecie widzi to jako pokaz równości w tym biznesie. Wielu zawodniczkom właśnie to się podoba w walkach z mężczyznami. Mogą pokazać, że są na tym samym poziomie co oni.

Osobą, która uważa inaczej jest Triple H. Kilka miesięcy temu w wywiadzie wyjawił, że nie jest fanem takich pojedynków i skrytykował mniejsze organizacje, które jego zdaniem wykorzystują to jako element zszokowania widza. W pewnym stopniu ma rację. Jednak jego słowa zalatują trochę hipokryzją biorąc pod uwagę poniższy filmik. Istnieje cienka linia pomiędzy czymś do zaakceptowania, a czymś niedopuszczalnym.

Poruszam ten temat ponieważ być może wkrótce w WWE zobaczymy pojedynek pomiędzy Becky Lynch i James’em Ellsworth’em. The Lass Kicker wyraził taką chęć na Twitterze i podobno WWE zastanawia się nad zainicjowaniem tej walki. Biorąc pod uwagę męski pierwiastek w tym starciu, będzie to zapewne komedia, a nie normalny pojedynek na poziomie.

Szkoda ponieważ WWE powinno przestać traktować ten temat to jako tabu. Żyjemy w dziwnym społeczeństwie, gdzie dla ludzi takie pojedynki są barbarzyństwem, ale nie mają problemu z zaakceptowaniem tego, że ktoś odgrywa rolę nieżywej osoby i leży w podpalonych trumnach. Nie mówię, że mam coś przeciwko takim aspektom ponieważ wrestling powinien być jak najbardziej różnorodny i interesujący. Jest to rozrywka, a rozrywką może być wszystko. Razi mnie małość umysłów niektórych osób na tym świecie.

Jest miejsce na intergender wrestling w tym biznesie i moim zdaniem powinien być coraz bardziej promowany, aby coraz większa ilość fanów mogła się do niego przyzwyczaić.

Bez odchyleń od normy postęp jest przecież niemożliwy.

Reklamy