W październiku napisałem artykuł o tym co musi się wydarzyć na gali Hell In A Cell jeśli chodzi o dywizję kobiet z czerwonego show. Reklamowany był pierwszy w historii Hell In A Cell Match o Raw Women’s Title pomiędzy Sashą Banks i Charlotte Flair, który w dodatku okazał się być main eventem gali. Oprócz tego WWE mógło podbudować interesujące storyliny z udziałem Bayley, Dany Brooke, Nia’i Jax i Alicii Fox.

—> Artykuł o 5 rzeczach, które powinny się wydarzyć na zeszłorocznym Hell In A Cell

Ze wszystkich punktów, które opisałem właściwie żaden nie doszedł do skutku.

Summer Rae, Emma, Lana i Paige z różnych przyczyn nie pojawiały się na ekranie lub nie walczyły więc WWE musiało w pełni wykorzystać niewielką ilość zawodniczek, które im pozostały. Zamiast tego dywizja była dominowana przez te same trzy osoby z niewielkimi momentami, w których wzięły udział inne panie. Na początku roku do głównego storylinu została dołączona Nia’ia co troszeczkę odświeżyło zatęchłe programy z NXT, które w dodatku zostały gorzej poprowadzone.

Na szczęście Superstar Shake-up odświeżyło ich roster dzięki przeniesieniu ze SmackDown Alexy Bliss, Mickie James i nawet Maryse. Jednakże w październiku kiedy pisałem mój poprzedni artykuł, Raw podobnie jak teraz nie miało złego rosteru. Pomimo tego jakimś cudem WWE nie wykorzystało najlepiej swoich zawodniczek i wiele osób z powodu monotoniczności odpuściło sobie oglądanie Raw. Superstar Shake-up daje WWE kolejną szansę na poprawienie ich sytuacji na czerwonym show i jak na razie wszystko wskazuje na to, że idą w dobrym kierunku.

—> Raport z ostatniego Raw

Payback jest pierwszą galą PPV od Superstar Shake-up i odbędzie się już za dwa tygodnie. Będzie to również pierwsza gala, na której Charlotte nie będzie walczyć o Raw Women’s Title od czasu WWE Draft, a zatem z kim w swoim rodzinnym mieście powinna zmierzyć się Bayley?

W chwili obecnej w sieci krąży kilka informacji na ten temat.

F4WOnline podaje, że zobaczymy Fatal 4-Way z udziałem Bayley, Jax, Bliss i Banks lub Fatal 5-Way z dodatkiem Mickie James.

Cageside Seats głosi, że Jax dostanie szansę na zdobycie tytułu w walce jeden na jednego oraz, że na gali odbędzie się Triple Threat Match o miano następnej pretendentki do tytułu pomiędzy Alexą, Sashą i Mickie.

Sportskeeda mówi, że zobaczymy Triple Threat Match o tytuł pomiędzy Bayley, Alexą i Nia’ią, a The Boss będzie prowadził feud z Emmą, w który najprawdopodobniej będzie jeszcze wmieszana Dana Brooke.

Nia przez ostatnie tygodnie była pokazywana jako prawdziwy potwór w walkach z Bayley i Charlotte. Na WrestleManii była najlepiej bookowaną postacią w całej dywizji kobiet. Najlepszym ruchem dla WWE jest umieszczenie Jax i Bayley w walkach jeden na jednego oraz zorganizowanie Fatal 4-Way Matchu z udziałem Sashy, Alexy, Emmy i Mickie. Muszą jakoś zabić czas do lata kiedy The Boss podobno ma przejść oficjalny heel turn i odwrócić się od swojej najlepszej koleżanki w celu zdobycia mistrzostwa.

Opcji jest wiele i tak naprawdę nie ma znaczenia, którą zobaczymy o ile WWE mądrze wykorzysta swoje wszystkie zawodniczki czego często nie potrafią dopilnować. Mamy możliwość zobaczyć kilka rzeczywiście interesujących programów na Monday Night Raw.

Jeśli WWE dalej chcę mówić, że rewolucjonizują wrestling kobiet to lepiej, żeby tej szansy nie zaprzepaścili.

Reklamy