W lecie zeszłego roku WWE postanowiło coś odświeżyć w swoim produkcie i na nowo wprowadzili WWE Draft, które odbywał się już w latach 2004-2011 z małymi przerwami. W wyniku WWE Draft część zawodników zaczęła należeć do rosteru Raw, a część do rosteru SmackDown. Spowodowało to również wprowadzenie kolejnego tytułu kobiet na głównym rosterze WWE.

Po raz kolejny WWE postanawia wprowadzić kilka zmian i odświeżyć swój roster za sprawą Superstar Shake-up, który ma odbyć się w następnym tygodniu na dwóch galach. GM’owie Kurt Angle i Daniel Bryan wymienią się kilkoma zawodnikami, aby poprawić sytuacje w swoich rosterach.

Mała zmiana przyda się również w dywizji kobiet. Zwłaszcza po kilku miesiącach dosyć monotonicznych rywalizacji. Dlatego przedstawiam Wam moje pomysły na Superstar Shake-up i kilka zmian, które moim zdaniem WWE powinno wprowadzić w życie w przyszłym tygodniu.

Charlotte 11

Charlotte Flair powinna przejść do SmackDown


W lipcu 2016 roku w okresie ostatniego WWE Draft, Charlotte Flair była obecną mistrzynią kobiet i swoim przejściem na Raw stała się pierwszą Raw Women’s Champion. Od tamtego czasu Charlotte kilka razy straciła i odzyskała ten sam tytuł w wielu pojedynkach z Bayley i Sashą Banks. Ich starcia widzieliśmy już za dużą ilość razy jak na te kilka miesięcy. Pora na coś nowego i najlepiej jest dostać coś nowego poprzez umieszczenie The Nature Girl w rosterze SmackDown.

Na niebieskim show jest pełno zawodniczek, z którymi Charlotte nie walczyła tak często i nie miała okazji stworzyć z nimi wielkich pojedynków na galach PPV. Chodzi mi tutaj o Naomi, Mickie James czy nawet Carmelle. Na Raw Charlotte nie walczyła jeszcze z Nia’ią Jax i być może ich feud rozpoczął się na zeszłym Raw. Jednak ja w ich programie widzę poważny problem – żadna z tych zawodniczek nie powinna zostać babyface’m. Dlatego uważam, że przesunięcie Charlotte na SmackDown odświeży nam postać królowej gal PPV i wypełni rolę największego heel’a na niebieskim show, którego będzie tam brakować (o tym za chwilę)

Becky Lynch 3

Becky Lynch powinna zostać na SmackDown


The Lass Kicker Becky Lynch zmienił się w jedną z największych gwiazd w całym WWE w zeszłym roku. Głównie dlatego, że Becky została przeniesiona na SmackDown daleko od reszty Four Horsewomen. Charlotte, Sasha Banks i Bayley wszystkie były na czerwonym show co przyniosło spore korzyści dla Lynch, która w końcu dostała szansę jako topowa gwiazda dywizji i była w stanie wygrać mistrzostwo. Zawsze wydawało się, że Becky jest najmniej lubianą przez WWE członkinią Four Horsewomen. Zawsze to ktoś z pozostałej trójki był traktowany lepiej.

Według mnie The Lass Kicker musi zostać na SmackDown, aby dalej trzymać się z daleka od jak największej ilości Four Horsewomen. Rzecz jasna Charlotte będzie na SmackDown, ale Sasha i Bayley dalej będą na Raw. Z Charlotte na rosterze Becky ma większe szanse na dostanie kolejnej szansy na zdobycie złota. Poza tym ja dalej czekam na jej pojedynek z Naomi lub Nikki Bellą, których dalej nie widzieliśmy.

35_Circus_10172016mr_Alicia_Fox_210_b--276e1398867c72a440b6eaf1a4392ac4

Alicia Fox powinna przejść do SmackDown


Zdaniem wielu osób niebieskie show jest lepsze pod względem dywizji kobiet ponieważ daje każdej zawodniczce równe szanse. Zawodniczki takie jak Naomi czy Natalya, które rzadko były uwzględniane w największych programach, dostały swoje zasłużone szanse. W międzyczasie na Raw najczęściej oglądanymi zawodniczkami były Sasha, Charlotte, Bayley i czasami Nia Jax. Wiele kobiet na Raw nie dostawały swojej szansy i jedną z nich jest była Divas Champion Alicia Fox, która od kilku miesięcy bierze udział w programach na 205 Live.

Przynajmniej Fox jest czymś zajęta i pokazuje się na ekranach, ale prawie w ogóle nie walczy. Co więcej nie rozumiem dlaczego prawie każdy zawodnik na 205 Live chcę ją mieć. Żaden z jej chłopaków nie odniósł dzięki niej do większego sukcesu więc po co o nią walczyć? Alicia zasługuje na porządną szansę dzięki, której będzie mogła pokazać swoje zdolności w ringu. Jej walki z Naomi zawsze były przyjemne więc zobaczenie ich na większej scenie z odpowiednim podbudowaniem mogłoby być sukcesem.

Na Raw są inne zawodniczki, które tak samo jak Fox zasługują na swoje szanse takie jak Emma, Dana Brooke czy Summer Rae. Emma i Dana powinny zostać razem na Raw ponieważ być może zobaczymy je po raz kolejny jako zespół. W obecnej chwili nie ma sensu czegokolwiek robić z Summer skoro jeszcze nie powróciła do ringu. W tej sytuacji uważam, że Fox najbardziej zasługuje na tę szansę.

Sasha Banks 24

Sasha Banks powinna zostać na Raw


The Boss podobnie jak jej koleżanka i rywalka Becky nie powinna zmieniać swojego miejsca i pozostać częścią czerwonego show. Powodem tej decyzji jest jej feud z Bayley, który już się rozpoczął w trakcie drogi do WrestleManii i ich Fatal 4-Way Elimination Matchu. Sasha od pewnego momentu pokazuje co raz większe chęci odwrócenia się od swojej koleżanki i zabrania jej tytułu kobiet. Niemądre byłoby przerwanie już tego procesu zwłaszcza, że dzięki niemu mamy ponownie zobaczyć Sashe w roli heel’a.

Jej feud z Bayley ma predyspozycję na bycie jednym z najlepszych jeśli odpowiednio zostanie poprowadzony. WWE podobno planuje, aby panie zmierzyły się razem na SummerSlam i tam powinien ich feud się zakończyć ponieważ nie potrzebujemy kolejnego rocznego feudu na Raw. Jedynym problemem jest to, że dywizja może ucierpieć z braku babyface’a. Jeśli Dana, która najwyraźniej już nie jest heel’em sprzymierzy się ponownie z Emmą, a Sasha odwróci się od swojej przyjaciółki to jedynym babyface’m zostanie właśnie Bayley. WWE albo musi sprowadzić wtedy kogoś z NXT, gdzie w chwili obecnej nikt na to nie zasługuje lub sprowadzić jakąś byłą zawodniczkę, aby grała rolę babyface’a. Jest jeszcze jedno rozwiązanie..

013_BLISS_09272016jg_0009--53b5c9fee96bb8a4ef8827a675651470

Alexa Bliss powinna przejść do Raw


The Wicked Witch of WWE jest kolejnym przykładem na to jak SmackDown dobrze idzie tworzenie gwiazd w swojej dywizji kobiet. Alexa z drugorzędnej zawodniczki w NXT wyrosła na największego heel’a na niebieskim show. Jednakże na SmackDown nie zostało już Alexie zbyt dużo przeciwniczek. Wielokrotnie widzieliśmy jej pojedynki z Becky Lynch czy Naomi. Feud Bliss z Mickie James najwyraźniej już dobiegł końca na WrestleManii bo nic nie wskazuje na to, aby WWE chciało go kontynuować.

Na Raw Alexa dostanie świeże oponentki i wypełni dziurę po Charlotte, która wypełni dziurę po Alexie na SmackDown. Po kilku miesiącach Alexa może także zastąpić Sashe w roli babyface’a. Jest bardzo popularna wśród wielu fanów, a na WrestleManii dostała jedną z większych reakcji ze wszystkich pań w Six Pack Challenge Matchu. Odpowiednio pokierowana może zostać dobrym babyface’m tylko musi zostawić trochę swojego charakteru i nie zmienić się na dobre.

Podsumowując, tak wygląda roster kobiet po moim Superstar Shake-up:

Raw: Alexa Bliss, Bayley, Dana Brooke, Emma, Lana, Nia Jax, Sasha Banks, Paige, Summer Rae

SmackDown: Alicia Fox, Becky Lynch, Carmella, Charlotte Flair, Eva Marie, Maryse, Mickie James, Naomi, Natalya, Nikki Bella, Tamina

Kogo według Was powinien zostać przeniesiony na inne show?

Reklamy