W zeszłym roku feud o Divas Championship pomiędzy Becky Lynch, Charlotte Flair i Sashą Banks był jednym z najważniejszych storylinów w drodze do WrestleManii. Ich storyline trwał właściwie od początku 2016 roku. Tamtego roku panie dostały sporo czasu w ringu i zdaniem wielu wykręciły najlepszy pojedynek na całym show. Ich starcie było traktowane przez WWE jako bardzo ważne głównie z powodu wprowadzenia nowego tytułu kobiet. Podobnie było z feud’em Mickie James i Trish Stratus.

Ich storyline był podbudowywany przez kilka miesięcy i ich starcie na WrestleManii było czymś bardzo ważnym. Najczęściej jednak WrestleMania nie była najlepszą galą dla kobiet. Rzadko dostawały dużo czasu w ringu i porządne programy. Często były na karcie tylko po to, żeby być i zabić jakoś te pięć minut. Z powodu takiego traktowania WWE zmarnowało wiele interesujących programów, które można było wykorzystać na WrestleManii.

W tym artykule opisuje 8 pojedynków, które powinny się wydarzyć na zeszłych WrestleManiach, ale z jakiś powodów do nich nie doszło.

024_HIAC_10262014jg_0319--439c5266f35cfacc59b10307b93d4670

WrestleMania 31:AJ Lee vs.Paige vs.Brie Bella vs.Divas Champion Nikki Bella – Divas Championship Match


Co się wydarzyło?

W 2015 roku (nazywane jeszcze wtedy Divami) kobiety były bardzo głośnym tematem z powodu #GiveDivasAChance. Sfrustrowani fani wygłosili swoje opinię na temat nieuczciwego traktowania kobiet i wszyscy się zastanawiali czy WWE w końcu coś zrobi i da swoim zawodniczkom szansę na największej gali roku. Paige próbowała obalić imperium bliźniaczek Bella, lecz sama nie była w stanie tego dokonać. Pomocną dłoń wyciągnęła do niej jej była rywalka AJ Lee, która wyznawała zasadę ‘wróg mojego wroga jest moim przyjacielem’ i razem postanowiły pokonać Brie i Nikki. Powrót AJ wywołał duże poruszenie w WWE, ale zamiast ekscytującego pojedynku o Divas Championship pomiędzy największymi gwiazdami w dywizji dostaliśmy Tag Team Match. The Bella Twins przegrały starcie.

Co powinno się wydarzyć?

WWE w danym momencie mogło zrobić z tego Fatal 4-Way Match o tytuł Nikki, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobili. Wielka szkoda ponieważ podniosło, by to znaczenie tytułu, gdyby byłby broniony na WrestleManii. Początki tego storylinu powinny się już zacząć wiele miesięcy przed WrestleManią, a dokładniej na SummerSlam kiedy Nikki odwróciła się od swojej siostry. Ich spór powinien być głównym feud’em w dywizji przez wiele miesięcy. Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Kiedyś postaram się to bardziej dokładnie opisać w osobnym artykule, który już planuje od jakiegoś czasu. Teraz postaram się to krótko streścić.

W listopadzie Paige jako heel prowadzi feud z Alicią Fox, od której się odwróciła po ich nie udanej krucjacie przeciwko AJ Lee. Jest w to również wmieszana AJ, która na Hell In A Cell pokonała Paige w Steel Cage Matchu (stypulacja została dodana, aby zapobiec interwencji ze strony Fox) Doprowadzi to do Triple Threat Matchu na Survivor Series pomiędzy tymi trzema, który AJ wygra.

Również na Hell In A Cell Nikki walczy z Brie, ale ich pojedynek kończy się podwójnym odliczeniem poza ringiem. Doprowadza to do walki na Survivor Series – Team Nikki (Layla, Summer Rae, Nikki i Cameron) vs.Team Brie (Natalya, Naomi, Emma i Brie) I tutaj dodaje ich prawdziwą stypulację. Ta siostra, która przegra zostanie asystentką zwyciężczyni. Jeśli nie wykona swojej pracy to zostanie zwolniona. Rezygnujemy z zasady 30 dni. Nikki wygrywa i na tej samej gali Brie wchodzi do ringu po Triple Threat Matchu. Przeprasza AJ, kopię ją w brzuch i wykonuje Bella Buster. Potem przychodzi Nikki z wielkim uśmiechem na twarzy i z łatwością wykonuje The Rack Attack na mistrzyni po czym wznosi tytuł.

Następnego dnia na Raw Daniel Bryan rządził Raw po tym jak The Authority zostało zwolniono. Nikki każe swojej siostrze załatwić jej walkę o tytuł Div na ten sam wieczór, którą Nikki wygrywa po tym jak Brie niechętnie, lecz brutalnie atakuje AJ (uderzając ją szklaną wazą w głowę czy czymś, coś co wykluczy AJ na jakiś czas z rywalizacji) Nikki wygrała tytuł i od tamtej pory traktuje Brie jak swoją dziwkę. Każe się jej wachlować, przynosić napoje, traktuje ją jako podnóżek i dzięki niej broni swojego tytułu. Również bardzo mało interesują ją tytuł Div. Wykorzystuje go, aby być bardziej sławną. W 2015 Paige niechętnie połączyła siły z Natalyą i razem pokonują The Bella Twins w Tag Team Matchu po tym jak Brie przypadkowo zaatakowała Nikki.

Na Royal Rumble Nikki pokonuje Paige i Nattie w Triple Threat Matchu o tytuł Div. Podczas walki Brie za interwencje zostaje wyrzucona przez sędziego za kulisy. To wszystko rozpoczyna również heel turn Nattie, która dołączy do swojego męża Tyson’a i Cesaro oraz będzie obwiniała Paige o swoje niepowodzenia. Jej oficjalny heel turn nastąpi na Fastlane, gdzie przez nią Paige przegra walkę z Nikki. Po Fastlane powróci AJ, która nie będzie się bratała z Paige z powodu ich przeszłości. Nikki zostanie zmuszona do bronienia swojego tytułu przeciwko AJ i Paige na WrestleManii, lecz wpadnie na pomysł, aby umieścić Brie w walce. Dzięki temu Brie będzie mogło jej pomagać podczas starcia i nie zostanie wyrzucona. Napięcie pomiędzy siostrami wzrosła przed WrestleManią, a podczas Fatal 4-Way Matchu Brie kompletnie odwraca się od swojej siostry, masakruje ją jak tylko się da i kilka chwil później przypina ją, aby wygrać tytuł Div. Widownia stoi murem za Brie, która przez wiele miesięcy była maltretowana przez swoją siostrę.

Co powinno się wydarzyć?Następnego dnia na Raw…Będziecie musieli poczekać na pełen artykuł o ich feudzie. AJ oczywiście odejdzie, Paige wmiesza się w feud z Naomi, a Nikki zrobi wszystko, by odzyskać swój tytuł.

049_RAW_06232003_0005--be4d7addafaaba61c80feba60d50b73d

WrestleMania 25: Walka o tytuł Miss WrestleManii


Co się wydarzyło?

WrestleMania 25 jest jedną z najgorzej wspominanych gal dla fanów wrestlingu kobiet. Battle Royal o tytuł Miss WrestleManii był jedną wielką klapą (bardzo łagodnie mówiąc) WWE po prostu wrzuciło pełno Div do jednego ringu i kazało im jakoś wykręcić dobry pojedynek. Było to jedno wielkie zamieszanie. Ludzie nawet nie wiedzieli kto jest w walce bo nikt nie przedstawił zawodniczek. Zamiast tego Kid Rock zaśpiewał swoją piosenkę podczas, której Divy udały się do ringu. Najgorsze było zakończenie ponieważ pojedynek wygrała Santina Marella, czyli Santino Marella przebrany za swoją siostrę. WWE napluło wszystkim zawodniczkom i wszystkim fanom prosto w twarz.

Co powinno się wydarzyć?

Prawdę mówiąc to nie uważam, aby pomysł na pojedynek o tytuł Miss WrestleManii był taki zły, jednak trzeba go lepiej rozplanować. Ta gala była wielkim wydarzeniem i najlepiej ją uczcić poprzez robienie czegoś po raz pierwszy oraz jedyny więc uważam to za dobry koncept. Ja jednak rozpoczął bym wielki turniej, w którym wzięłyby udział zawodniczki pracujące wtedy w WWE i te, które już odeszły typu Trish Stratus, Molly Holly czy Victoria.

Nie ma sensu wrzucać jakiś 20 Div w jeden ring bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Turniej pozwala na wyłonienie najlepszych zawodniczek i dostalibyśmy szansę na zobaczenie jakiś bardzo ciekawych pojedynków. Oczywiście walki kwalifikujące nie mogłyby trwać po trzy minuty. Muszą być długie, pełne rywalizacji, aby sprawiały wrażenie, że ten turniej to coś wielkiego. Ostatecznie na WrestleManii w finałowej rundzie mogą zawalczyć sześć czy siedem najlepszych zawodniczek. Wykluczamy zawodniczki takie jak Sunny czy Joy Giovanni, które wzięły udział w Battle Royalu. Ma być to spotkanie tytanów. Zobaczenie pojedynku z udziałem Trish Stratus, Mickie James, Meliny, Beth Phoenix, Michelle McCool, Lity lub Gail Kim byłoby czymś zjawiskowym i niezapomnianym. Moim typem na zwyciężczynię tej walki jest Trish lub Lita.

048_RAW_08312009dog_0622--403ae7be77123329e28082fa7bef565b

WrestleMania 26: Michelle McCool vs.Women’s Champion Mickie James vs.Beth Phoenix – Women’s Championship Match


Co się wydarzyło?

W 2010 roku LayCool naśmiewało się z Mickie James z powodu jej wagi oraz z Beth Phoenix z powodu jej muskuł. Były jak The Beautiful People w TNA. Przed WrestleManią 26 Mickie doznała kontuzji i nie było wiadomo czy da radę walczyć z powodu jakiejś infekcji. Głównym feudem był feud Phoenix z Vickie Guerrero, do którego wmieszały się LayCool, Mickie, Maryse, Gail Kim, Alicia Fox, Eve Torres i Kelly Kelly. Z jakiegoś powodu WWE postanowiło zaplanować 10 Divas Tag Team Match, który zakończył się po tym jak Vickie wykonała Frog Splash na Kelly ku czci swojego zmarłego męża. Wydarzyło się coś podobnego co rok wcześniej – za dużo Div, za mało czasu.

Co powinno się wydarzyć?

Michelle McCool i Layla były topowymi heelkami w WWE więc oczywiście one muszą być w jakimś stopniu w to wmieszane. Ja z chęcią bym zobaczył Triple Threat Match pomiędzy Beth, Michelle i Mickie. LayCool zaczyna znęcać się nad Mickie od razu po jej przyjściu do SmackDown, a Beth cały czas próbuje dostać szansę na wygranie tytułu kobiet. Jak do tej pory wiele rzeczy się nie różni od prawdziwego storyline’u. Jednak Mickie pokonuje Michelle na pierwszym SmackDown w 2010 roku, w main evencie gali i odbiera jej tytuł kobiet. Podczas ich rewanżu na Royal Rumble dochodzi do dyskwalifikacji po tym jak obie zawodniczki zostają zaatakowane przez The Glamazon, która w końcu swoją szansę dostaję na Elimination Chamber.

Przegrywa ją z powodu interwencji LayCool. Jest to prosty, lecz efektywny plan. Wszystkie trzy walczą ze sobą na WrestleManii, gdzie Michelle odbiera Mickie tytuł kobiet. Chcę, aby Michelle wygrała ponieważ po WrestleManii Mickie będzie zdeterminowana, by odzyskać swój tytuł i będzie gotowa postawić swoją karierę na szali. Michelle oczywiście ją pokona w kolejnym main evencie SmackDown i razem z Laylą pozbędą się Mickie z WWE. The Glamazon ostatecznie wygra cały feud na Extreme Rules, gdzie odbierze tytuł McCool. Te panie są jednymi z najlepszych zawodniczek w historii więc pisanie feudu pomiędzy nimi nie powinno być szczególnie trudne.

018_TLC_12192010hm_0224--48b504b709a84a3afc960707c85f16cd

WrestleMania 27: Michelle McCool vs.Layla vs.Beth Phoenix vs.Divas Champion Natalya – Divas Championship Match


Co się wydarzyło?

Layla w maju 2010 roku zszokowała cały świat i odebrała kontuzjowanej Phoenix tytuł kobiet. Kilka miesięcy później wraz z Michelle stały się zunifikowanymi mistrzyniami Div po tym jak McCool pokonała Meline na gali Night Of Champions. Na Survivor Series Natalya podczas swojej trzeciej próby pokonała LayCool w Handicap Matchu i wygrała tytuł Div po czym powróciła Beth Phoenix, aby uratować swoją koleżankę z opresji. Ich feud doprowadził do Tables Matchu na TLC, a Natalya straciła tytuł Div na gali Royal Rumble w rewanżu z LayCool i Eve, która pasowała w tym wszystkim jak pięść do oka. Na WrestleManii tytuł Div nie był broniony, a LayCool przegrały w Six Person Mix Tag Team Matchu z Trish Stratus i Snooki po tym jak gwiazda reality show przypięła kilkukrotną mistrzynię i topową Divę na największej gali w roku. Tylko w WWE.

Co powinno się wydarzyć?

Ja zostawiam feud pomiędzy LayCool, Beth i Natalyą, ale kompletnie pozbywam się Eve, Trish i Snook. Będzie to coś bardzo, ale to bardzo podobnego do storyline’u sprzed roku. Te wszystkie interwencji i potyczki na Royal Rumble i Elimination Chamber. Różnica będzie taka, że będą to początki rozłamu LayCool, które kompletnie się od rozpadną po WrestleManii kiedy Michelle zaatakuje Layle (trzeba ją przecież jakoś podbudować jako babyface’a) Kolejnym ważnym elementem jest zmierzenie się Beth i Natalii, które chcą zobaczyć, która z nich jest najlepsza.

Moim zdaniem The Glamazon powinna opuścić WrestleManie ze złotym w tym roku. Pokona Natalye w rewanżu na Extreme Rules, gdzie Layla pokona również Michelle w Loser Leaves WWE Match’u. Później Beth rozpocznie feud z Kelly Kelly, która będzie próbowała udowodnić wszystkim, że jest w stanie zostać mistrzynią. The Glamazon przejdzie heel turn dopiero po tym jak przegra z Kelly w ich trzecim albo czwartym pojedynku i później szybko odzyska tytuł.

20120928_sd_beth_natalya

WrestleMania 28: Divas Champion Beth Phoenix vs.Natalya – Divas Championship Match


Co się wydarzyło?

Po wygraniu pasa Div na Hell In A Cell, Beth wraz z Natalyą kontynuowały sianie terroru wśród lalek barbie w dywizji Div. Z czasem ich drużyna po cichu się rozpadła z niewyjaśnionych przyczyn, a Beth pokonała Tamine Snuke na Elimination Chamber i rozpoczęła feud z Marią Menounos ze wszystkich kobiet na tym świecie. Wraz z Eve Torres, która pokazała światu swoją prawdziwą twarz przegrały z Marią i Kelly na WrestleManii. Dokładnie. Mistrzyni Div, najbardziej dominująca kobieta w WWE została pokonana przez dziennikarkę. Nie dawno po tym straciła tytuł na rzecz Nikki Belli.

Co powinno się wydarzyć?

Divas of Doom zdecydowanie powinno być o wiele mocniej podbudowane. Prawie co tydzień przegrywały z Kelly czy Eve, a tak nie może być. Muszą być prawdziwą potęgą w dywizji. Dalej nie mogę uwierzyć, że ich rozpad nie doszedł do skutku ponieważ wydawał się on być świetnym kandydatem na pojedynek na WrestleManii. Na Royal Rumble panie przegrają Tag Team Match z powodu jakiegoś nieporozumienia. Po kilku innych kłótniach, Natalya zostanie nową pretendentką po wygraniu walki na Elimination Chamber. Kolejna historia, którą bardzo prosto można było napisać. WWE czasami bardzo komplikuje sobie życie. Nie jestem pewien, która z nich ma wygrać pojedynek. Która by to nie była to później rozpocznie feud z powracającą Laylą.

Ich storyline nie musi być skomplikowany i pełen jakiś niespodzianek ponieważ Beth i Natalya to jedne z najbardziej utalentowanych zawodniczek swojego pokolenia. Najlepiej wychodzi im walczenie.

2j

WrestleMania 23: Women’s Champion Victoria vs.Mickie James – No Disqualification Match o Women’s Championship


Co się wydarzyło?

W rzeczywistości te dwie zawodniczki pojawiły się na WrestleManii tylko jako LumberJill podczas walki o tytuł kobiet pomiędzy Meliną i Ashley Massaro. Mickie miesiąc przed WrestleManią straciła tytuł kobiet na rzecz Meliny, a dzień po WrestleManii znowu panie znowu rozpoczęły swój feud. Zaskakujące jest to, że na WrestleManii Melina akurat zmierzyła się z Ashley, która pojawiła się wtedy na okładce PlayBoya.

Co powinno się wydarzyć?

Po tym jak Lita i Trish odeszły w drugiej połowie 2006 roku, następną topową heelką w dywizji powinna być szalona Victoria. Po tym jak Mickie pokonała Litę na Survivor Series w jej ostatnim pojedynku, nową pretendentką zostanie Victoria, która po przegranej na New Year’s Revolution straci wszystkie hamulce i zacznie niszczyć wszystko oraz każdego co stanie na jej drodze. Będzie znowu tą szaloną Victorią z 2002 roku, która ma obsesję na jakimś punkcie. W tym przypadku będzie to tytuł kobiet i udowodnienie sobie samej, że jest lepsza od tych wszystkich modelek pokroju Mickie, Maria czy Torrie Wilson.

Na Royal Rumble Victoria wygra tytuł kobiet od Mickie, którą wkrótce kontuzjuje podczas brutalnego ataku. Victoria nic nie hamuje przed wykorzystaniem jakiś przedmiotów w pojedynkach nawet jeśli jest to niedozwolone. Jest coś zachęcającego w pomyśle Hardcore Match’u z Victorią, która masakruje swoją przeciwniczkę. Po jakimś czasie Mickie powróci z kontuzji i będzie chciała się zemścić za to co jej zrobiono. Ona również będzie miała swoją własną obsesję na punkcie zemsty więc najlepiej byłoby, gdyby panie zmierzyły się w No Disqualification Matchu na WrestleManii o tytuł kobiet. Różne przedmioty, z których Victoria lubi korzystać są dozwolone. Poza tym w tamtym czasie Mickie i Victoria były dwiema najbardziej utalentowanymi zawodniczkami w WWE więc umieszczenie jej w walce na największej gali roku jest po prostu logiczne. Victoria wygra walkę po czym rozpocznie feud z Candice Michelle.

2-165

WrestleMania 29: Divas Champion Kaitlyn vs.Layla vs.AJ Lee – Divas Championship Match


Co się wydarzyło?

Nic. Taka jest odpowiedź na to pytanie. Dosłownie nic się nie wydarzyło. Miał odbyć się Eight Person Mix Tag Team Match z udziałem The Bella Twins i The Funkadactyls, ale w ostatniej chwili został odwołany.

Co powinno się wydarzyć?

Wielka szkoda, że Eve Torres nie postanowiła zostać na jeszcze jakiś czas ponieważ jej feud z AJ byłby interesujący. Po swojej wielkiej wygranej Kaitlyn szybko powinna rozpocząć i zakończyć feud z Natalyą lub Taminą. Wygrywa na gali Royal Rumble po czym na Elimination Chamber pokonuje Layle, której bardzo zależy na odzyskaniu tytułów Div co można dostrzec w sytuacjach za kulisami jak Layla przygląda się tytułowi lub jak przypadkowo świętuje z nim po zwycięstwie w Tag Team Matchu. Na Elimination Chamber Layla przegrywa i po walce atakuje Kaitlyn, która dotąd była jej koleżanką. Layla zaczyna mieć obsesje na punkcie odzyskania tytułu Div.

Ten storyline prawie się odbył w prawdziwym życiu o czym możecie przeczytać w jednej z części Cancelled WWE Moments.

Postanowiłem wmieszać w to wszystko AJ Lee ponieważ była ona bardzo popularną postacią w WWE i jej udział z pewnością sprawiłby, że więcej ludzi interesuje się pojedynkiem. AJ jest po prostu tą, która z oddali obserwuje cały chaos pomiędzy dawnymi koleżankami i próbuje wykorzystać to, aby zostać mistrzynią. Na WrestleManii Kaitlyn rzecz jasna zachowuje tytuł i potem rozpoczyna swój feud z cichym wielbicielem. Ważne jest, aby AJ podczas drogi do WrestleManii nie grała najważniejszej roli w tym feudzie ponieważ wtedy jej feud z Kaitlyn po WrestleManii nie byłby tak interesujący. 

e0baed436fb52d1c7e81152aeae39036

WrestleMania 30: Divas Champion AJ Lee vs.Nikki Bella vs.Naomi vs.Tamina Snuka vs.Natalya vs.Alicia Fox – Divas Championship Match


Co się wydarzyło?

AJ sama napytała sobie biedy kiedy negatywnie oceniła rządy Vickie Guerrero za co została umieszczona w pojedynku na WrestleManii z każdą inną zawodniczką w dywizji. Jej tytuł Div oczywiście znalazł się na szali. AJ udało się pokonać resztę świata (jak sama to lubiła opisywać) i zachowała swój tytuł, który straciła następnego wieczoru na rzecz Paige.

Co powinno się wydarzyć?

Po pierwsze feud AJ i Kaitlyn powinien mieć o wiele lepsze zakończenie. AJ powinna pokonać Kaitlyn w Title vs.Career Matchu na ostatnim Raw przed odejściem Kaitlyn z WWE, czyli chyba 6 stycznia. Ich rywalizacja jest jedną z najlepszych i zasługuje na lepsze zakończenie. Każda zawodniczka musi być podbudowana na swój własny sposób. Natalya i Naomi zmierzą się i przegrają z AJ na Royal Rumble i Elimination Chamber, a powodem ich porażek będzie Tamina. Później odbędzie się turniej, który wyłoni piątkę zawodniczek do Six Pack Challenge Matchu o tytuł Div na WrestleManii po tym jak AJ będzie się chwalić, że pokonała każdą zawodniczkę.

Nikki wygra swój pojedynek kwalifikujący dzięki Brie, która będzie się starała wynagrodzić swojej siostrze krzywdy jakie jej wyrządziła podczas jej pobytu w The Wyatt Family. Alicia Fox wraz z Aksaną będą stałą drużyną od czasu Survivor Series, po którym razem postanowią wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się każdej Total Divy. Mogą nawet umieścić Cameron czy Evę Marie na ławce rezerwowych, ale ich głównym celem będą bliźniaczki Bella. Dojdzie pomiędzy nimi do brutalnych bójek, aby Aksana i Fox podbudowały się w oczach widowni. Tamina jako ostatnia zakwalifikuje się do walki poprzez wygranie Battle Royalu ostatniej szansy i podobnie jak w 2014 roku, będzie trzymała AJ w niepewności co do ich współpracy.

Cały pomysł nie jest za bardzo powalający, ale moim zdaniem jest lepszy niż Vickie Guerrero Diva’s Championship Invitational z udziałem takich zawodniczek jak Rosa czy Eva, które kompletnie na to nie zasłużyły. Liczy się jakość nie ilość. AJ oczywiście obroni tytuł i następnego dnia straci go w walce z debiutującą Paige.

Mam nadzieje, że podobał się wam ten artykuł. Już od jakiegoś czasu planuje napisać moją wersję feudu sióstr Bella więc cieszę się, że mogliście o nim chociaż trochę przeczytać.

Reklamy