Nic nie trwa wiecznie. Kariery sportowców szczególnie bywają krótkie. W wrestlingu panowie czasami walczą już ponad 30 lat, ale z paniami jest inaczej. Kiedyś kariera kobiety w świecie wrestlingu trwała parę lat, ale jest kilka zawodniczek, które mogą się pochwalić dłuższymi doświadczeniami w tym biznesie. Jedną z nich jest Rosa Mendes, która ostatnio ogłosiła zakończenie swojej 10-letniej przygody z WWE.

Niestety Rosa nie może się pochwalić wyjątkowo bogatą karierą ponieważ przez te wszystkie lata wiele nie osiągnęła. Sprawy związane z życiem osobistym często zmuszały ją do odłożenia WWE na drugi plan. Pomimo tego 10 lat nie należy tak po prostu zamieść pod dywan.

Przedstawiam wam 5 ciekawostek z kariery Rosy Mendes.

002_raw_07102006rf_385-1ae967d24c963493d358501e6c18069a

5.Wzięła udział w WWE Diva Search 2006


Diva Search to dawien konkurs organizowany przez WWE w celu znalezienia nowej Divy wśród wielu wysportowanych i pięknych dziewczyn, które często nie miały żadnego doświadczenia w ringu. Jednym słowem, WWE próbowały odtworzyć sukces jaki osiągnęli z Trish Stratus, która z modelki fitness przerodziła się w wielokrotną mistrzynię i jedną z najlepszych zawodniczek w historii WWE.

WWE organizowało ten konkurs przez kilka lat co doprowadziło do ogromnego napływu niedoświadczonych modelek do żeńskiej szatni. Zwyciężczyni otrzymała roczny kontrakt na 250 tysięcy dolarów i okazję wystąpienia na okładce Playboyu. Jedną z wielu kandydatek, które marzyły o wygraniu konkursu była Rosa. Zgłosiła się ona do edycji w 2006 roku i dostała się do finałowej ósemki.

Cała edycja konkursu została wygrana przez Layle, a w tej samej edycji wystąpiły również The Bella Twins, które nie dostały się do finałowej ósemki i Maryse. Wszystkie włącznie z Rosą dostały drugą szansę od WWE tak jak wiele innych kandydatek i podpisały kontrakty z organizacją. W dniu dzisiejszym Maryse i Nikki Bella są ostatnimi uczestniczkami konkursu, które dalej pracują w WWE.

037_raw_04132015dg_0977-6140855e37bd28374203a6787159dd41

4.Jest dwukrotną mistrzynią


Zadziwiające jest to, że ktoś kto nigdy tak naprawdę nie został gwiazdą wewnątrz kwadratowego pierścienia w pewnym czasie został mistrzem i stał na szczycie dywizji. Jednak kiedyś sprawy wyglądały inaczej. Rosa w swojej karierze została mistrzynią w dwóch byłych szkołach treningowych WWE – Ohio Valley Wrestling i Florida Championship Wrestling.

W 2007 roku Rosa (wtedy pod przezwiskiem Roucka) wygrała OVW Women’s Championship po tym jak pokonała pięć innych zawodniczek w Six Pack Challange. Trzymała ten pas przez 154 dni podczas, których prowadziła feud z Katie Lea i nawet ją pokonała w Kiss My Foot Matchu. Ostatecznie straciła pas na rzecz Katie po tym jak Paul Burchill odwrócił się od niej i pomógł Katie wygrać.

Od 2009 roku Rosa próbowała wygrać koronę Queen of FCW, lecz udało jej się to dopiero pod koniec 2010 roku kiedy to pokonała AJ Lee w walce jeden na jednego. Rosa tym samym zakończyła trwające ponad 280 dni panowanie AJ, która po zakończeniu walki była tak samo zszokowana co nowa mistrzyni. Tym razem jej panowanie nie było tak imponujące. Po 77 dniach straciła mistrzostwo na rzecz Aksany.

012_event_12022014rf_223-4547782d523bc52d2fd6d03f3020e6fd

3.Ma jedną z najdłuższych list klientów


Jeśli ktoś słyszy imię Rosa Mendes to przeważnie pierwszą rzeczą, która przychodzi im na myśl są jej słabe zdolności w ringu. Taka jest prawda. Rosa nigdy nie była wybitna pomiędzy linami. Jednak bardzo duża ilość osób zapomina, że Rosa jest bardzo dobrą menadżerką i jej lista klientów jest imponująca. Nie z powodu nazwisk jakie na niej są, ale z ilości zawodników, którym Rosa towarzyszyła.

Przez te wszystkie lata towarzyszyła w drodze do ringu takim zawodnikom jak Alicia Fox, Tamina, Zack Ryder, Natalya, Adam Rose, Fandango, Hornswoggle, Carlito i grupa Bad Kompany w OVW. Jej najbardziej istotnymi towarzyszami byli Santino Marella i wtedy panująca mistrzyni kobiet Beth Phoenix oraz dwaj kuzyni Primo i Epico, których Rosa doprowadziło do wygrania WWE Tag Team Titles.

Większość z tych współprac była bardzo krótkotrwała i największym sukcesem w karierze Rosy można uznać partnerstwo z Epico i Promo, którzy pod jej skrzydłami przez ponad trzy miesiące stali na szczycie dywizji Tag Teamów.

006_raw_12222008cm_0670-da0e91321d1fa7abb833df7a320dc7a1

2. Zadebiutowała jako fanka Beth Phoenix


Kiedy NXT nie pełniło jeszcze funkcji szkoły treningowej WWE to fani często nie znali debiutujących gwiazd ponieważ gale z OVW, FCW czy DSW były nadawane na lokalnych, małych stacjach. W dzisiejszych czasach tak nie jest. Wszyscy wiedzieli kim jest Finn Balor czy Samoa Joe kiedy zadebiutowali na Raw.

Zaletą tej małej popularności był nowy początek, nowy gimmick i nowa postać do odegrania. W 2008 roku Rosa oficjalnie zadebiutowała na głównym rosterze kiedy na jednym z odcinków Raw siedziała na widowni z wielkim napisem, który głosił, że jest największą fanką Beth Phoenix. Po jakimś czasie chłopak The Glamazon Santino Marella przedstawił ją wszystkim i Rosa wkrótce wmieszała się w feud swojej idolki.

Phoenix w tym okresie prowadziła feud z Meliną, która kilkukrotnie została zaatakowana przez szaloną Mendes. Wkrótce Rosa zaczęła towarzyszyć Beth i Santino podczas ich pojedynków jako ich stażystka. To był początek jej długiej kariery na głównym rosterze. Niestety jej storyline z idolką nie okazał się być tak udany jak ten z Trish Stratus i Mickie James.

003_sd_01222013jg_0335-1eb0aa7ba6fcf69238365e35935b78f1

1.Wygrała tylko jedną walkę w WWE


Jak już wcześniej wspomniałem Rosa nie była bardzo utalentowana wewnątrz kwadratowego pierścienia, lecz informacje o tym, że nigdy nie wygrała walki są nieprawdziwe. Rosa jest dwukrotna mistrzynią więc rzecz jasna wygrała kilka pojedynków w swojej karierze podczas swojego pobytu w szkołach treningowych.

Jeśli chodzi o jej czas na głównym rosterze to jest to trochę inna historia. Kilkukrotnie była w zwycięskich zespołach w pojedynkach drużynowych kiedy ktoś inny z jej zespołu zdobył wygraną. Prawda jest taka, że Rosa tak naprawdę nie zgarnęła zwycięskiego przypięcia w walce jeden na jednego.

Jednak wygrała kiedyś pojedynek z Laylą w lutym 2011 roku na jednym z odcinków SmackDown. Niestety poprzez dyskwalifikację, ale zawsze to coś. Do dyskwalifikacji doszło po tym jak Rosa została zaatakowana przez Michelle McCool. Skoro Rosa odeszła z WWE i nic nie wskazuje na to, że zacznie walczyć na scenach niezależnych to zapewne na zawsze będzie to jej jedyne zwycięstwo na głównym rosterze.

Reklamy