Była WWE Divas Champion i WWE Women’s Champion Melina, która nie tak dawno powróciła do ringu i zaczęła występować na scenach niezależnych podczas wywiadu z Memorabilia Guy wypowiedziała swoje zdanie na temat obecnego stanu wrestlingu kobiet oraz o całej rewolucji kobiet.

Uważam, że jest niesamowicie. Zobaczenie tego jest czymś niezwykłym i bardzo mnie uszczęśliwia. Dziwnie jest myśleć o moich początkach ponieważ to nie było tak dawno temu. Doceniam ludzi z przeszłości – zawodników z lat 60-tych i wszystko. Ludzie mówią o rewolucji kobiet i zawsze im mówię, że rewolucja kobiet rozpoczęła się z początkiem wrestlingu kobiet. Kobiety zawsze były mniejszością w wrestlingu i była to nowość. Przez jakiś czas pomimo tego, że były świetne zawodniczki, wrestling kobiet dalej był postrzegany jako coś nowego jeszcze przed moimi czasami. I teraz mam wrażenie, że byłam jedyną dziewczyną w mojej szkole treningowej. Może była jeszcze jedna, która przychodziła czasami, ale był to rzadki widok. Kiedy dostałam się do OVW to czymś pięknym było zobaczenie trzech dziewczyn! Ale teraz jest bardzo dużo zawodniczek i jest to niesamowite, że kobiety mogą podróżować gdzie chcą i mają z kim walczyć.”

Melina wypowiedziała się również na temat erotyzacji w wrestlingu kobiet. Ona jak wiele zawodniczek z dawnych czasów pamięta czasy Bra & Panties Matchy, w których kobiety musiały brać udział. Dzisiaj takie rzeczy nie mają miejsca, lecz wtedy była to codzienność.

Myślę, że erotyzacja zawsze jest, lecz nie tylko w wrestlingu, ale i w mediach zawsze występował ten element. Nie można powiedzieć, że czegoś takiego już nie ma ponieważ jest to w pewnym stopniu część życia i robimy to również z mężczyznami! Ale jest zdecydowanie więcej wrestlingu i więcej walczenia, UFC i boks i wszystko inne. Kobiety podnoszą swoje poprzeczki i uświadamiają sobie „Hej, jestem czymś więcej niż to. Jestem czymś więcej niż przedmiot i osobą, która robi sobie makijaż i się wystraja. Jestem więcej niż czymś takim” I społeczeństwo to widzi i przyswaja. Teraz jest to bardziej akceptowane.”

Cały wywiad znajdziecie pod tym linkiem.

Reklamy