Tables Match, Falls Count Anywhere Match, Hell In A Cell Match. To tylko kilka przykładów ekstremalnych pojedynków, w którym ostatnimi czasy kobietom z WWE przyszło. Jeśli ktoś dopiero kilka miesięcy temu rozpoczął oglądania WWE to panie w takich specjalnych walkach to dla niego nic nowego. Jednak kilka lat temu wiele fanów mogło tylko błagać o jakieś ciekawe stypulacje w pojedynkach Div.

Pomimo tych walk, które wcześniej wymieniłem, nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć kilku wyjątkowych pojedynków w wykonaniu kobiet WWE. Money In The Bank Ladder Match, Elimination Chamber Match czy też zbliżający się wielkimi krokami – Royal Rumble Match!

30 zawodników walczy o bycie w main evencie WrestleManii o mistrzostwo. Zasady pojedynku są wszystkim bardzo znane, a sama walka ma za sobą długoletnią tradycję. Tegoroczna gala będzie już trzydziestą!

Oczywiście kilka z pań ośmieliło się wkroczyć do ringu z panami. Chyna, Beth Phoenix i Kharma (Awesome Kong) próbowały dostać się do main eventu WrestleManii, lecz nieskutecznie. Pomimo tego dalej nie widzieliśmy Royal Rumble Matchu w wykonaniu samych kobiet.

Jednak czy coś takiego mogłoby wyjść?

Bayley w jednym ze swoich niedawnych wywiadów wyraziła swoją opinię na ten temat. Jak na razie jest przeciwna temu pomysłowi ponieważ uważa, że WWE nie nazbierałoby 30 zawodniczek.

W tym momencie WWE ma 11 aktywnych zawodniczek na głównym rosterze. Można by również doliczyć Emme, która dalej nie zadebiutowała oraz roster NXT. Byłoby wtedy 19 zawodniczek. Wykluczyłem oczywiście wszystkie mistrzynię ponieważ walka toczy się o miano pretendentki do ich tytułów.

To oznacza, że WWE musiałoby znaleźć 11 innych zawodniczek do pełnej 30. Można by było sprowadzić kilka byłych zawodniczek lub mógłby to być wyjątkowy debiut na miarę zeszłorocznego debiutanta AJ Stylesa. Melina, Awesome Kong, Victoria dalej okazyjnie walczą na scenach niezależnych i jestem pewien, że kilka innych z chęcią by powróciła na jeden wieczór do ringu.

Zostaje jeszcze jeden problem. Czy fani są w stanie wytrzymać dwa Royal Rumble Matche jednego wieczoru? Normalnie ta walka zajmuje ponad godzinę więc czy jest sens by organizować kolejny taki długi pojedynek?

Problem jest również z wygraną no bo zwycięzca dostanie walkę o mistrzostwo na main evencie WrestleManii, a nie może być przecież dwóch main eventów więc jaką nagrodę dostałaby zwyciężczyni drugiego Royal Rumble Matchu? Walkę o tytuł na main evencie Fastlane czy Elimination Chamber? Czy samą walkę o tytuł na WrestleManii i zapominamy o main evencie?

Osobiście nie miałbym nic przeciwko takiemu pomysłowi, ale nie wyobrażam sobie oglądać dwóch długich Royal Rumble Matchy na tym samym show. Uważam również, że 30 zawodniczek to za dużo. Z chęcią zobaczyłbym walkę w stylu Royal Rumble Matchu na Raw lub SmackDown przed PPV w formię rozgrzewki z 10-15 uczestniczkami.

Zwyciężczyni dostałaby walkę na najbliższej gali PPV jej show, czyli na Fastlane jeśli wygrałaby zawodniczka z Raw lub na Elimination Chamber jeśli byłaby z niebieskiego show.

Co wy myślicie? W ankiecie poniżej możecie zagłosować oraz wypowiedzieć się czy jesteście za czy przeciw Royal Rumble Matchu kobiet. Zachęcam również do szerszego wyrażenia swojej opinii w komentarzu.