Dla każdego zawodnika wygranie mistrzostwa jest podobno bardzo wyjątkową chwilą. Nie ma znaczenia czy robi się to po raz pierwszy w swojej karierze czy po raz szósty. Jest to dla nich zaszczyt i oznacza to wzięcie na siebie sporej odpowiedzialności w reprezentowaniu organizacji. W 2016 roku mogliśmy zobaczyć jak między innymi Sasha Banks czy Asuka po raz pierwszy w swojej karierze w WWE zostają mistrzynią.

Z reguły dla fanów zmiana mistrza oznacza początek czegoś świeżego, przekazanie pałeczki, a może nawet rozpoczęcie nowej ery. Obecnie w WWE i TNA mamy kilka zawodniczek, które jeszcze nie posmakowały bycia na szczycie dywizji, ale z pewnością będą miały do tego okazję w rozpoczynającym się 2017 roku. O to lista 5 zawodniczek, które w tym roku mają duże szanse na zostanie mistrzynią.

bayley

Bayley


The Huggable One jest definitywnym przykładem w rozmowie jeśli mowa o przyszłych mistrzyniach w WWE. Odkąd Bayley zadebiutowała na Raw w sierpniu 2016 roku, jej cała uwaga spadła na Charlotte Flair i jej Raw Women’s Championship. Swoją pierwszą okazję na zdobycie tytułu zmarnowana na gali Clash of Champions w Triple Threat Matchu z Sashą i Charlotte, ale ta przegrana ją tylko zmotywowała do działania i obecnie Bayley jest pretendentką do tytułu Charlotte, z którą zawalczy na Royal Rumble.

Obecnym problemem jeśli chodzi o Bayley jest jest booking. W NXT przez bardzo długo odgrywała rolę słabeusza, który zawsze jest o włos od wygrania NXT Women’s Championship. Kiedy w końcu go zdobyła to był to wspaniały moment, ale na głównym rosterze tak nie jest ponieważ Bayley mało kiedy przegrywa swoje pojedynki. Przez to nieunikniony moment zdobycia przez nią Raw Women’s Title nie będzie miał takiej samej aury co jej zwycięstwo w Brooklynie w 2015 roku. Pomimo tego Bayley jest pewnym graczem w wyścigu o tytuł kobiet.

nia-jax

Nia Jax


Nia Jax powinna być o wiele wyżej w hierarchii dywizji, ale tak nie jest i można za to obwiniać jej okropne bookowanie. Po niewykorzystanym w pełni feudzie z Alicią Fox, Nia tak naprawdę nie miała zbyt wiele do roboty. Jednak ostatnio zobaczyliśmy jak Jax złapała Charlotte za fraki i dała jej jasno do zrozumienia, że martwi się tylko o swoje cztery litery. Jeśli WWE odpowiednio to rozegra to może to być złoty bilet dla Jax i świetne rozpoczęcie jej panowania z tytułem kobiet.

Jej walka z The Bossem nie została jeszcze ogłoszona, ale jedno jest pewne – Jax musi ją wygrać. Wyobraźcie sobie jak słabo wypadnie jeśli zostanie pokonana przez kogoś z kontuzją. Potrzebuje tego zwycięstwa o wiele bardziej niż poturbowana Sasha. Odpowiednie rozegranie kart mogłoby doprowadzić do Fatal 4-Way Matchu z udziałem Jax, która mogłaby zostać nową mistrzynią. Nie była najlepiej traktowana jak do tej pory, ale coś mi mówi, że WWE dalej ją ma na swoim radarze i jeszcze jej kompletnie nie skreślili.

20160830_nxt_embermoon-d8fb416665a26b2f5375cd413ab333a3

Ember Moon


The NXT War Goddess podobnie jak Bayley jest pewnym graczem w wyścigu po mistrzostwo, lecz podobnie jak Bayley Ember cierpi z powodu złego bookingu. Zadebiutowała w sierpniu na NXT TakeOver: Brooklyn i od tamtej chwili zbyt wiele nie zrobiła, a my dalej zbyt wiele o niej nie wiemy. Pokonała wiele rywalek i nic poza tym. Pokazało nam to tyle, że WWE najwyraźniej chcę ją wypromować na kolejną, niepokonaną zawodniczkę w stylu Asuki więc nie zdziwiłbym się gdyby to ona odebrała jej tytuł.

Nieuniknione jest, że na TakeOver: San Antonio Asuka straci tytuł bez zostania przypiętą co mi osobiście by w stu procentach odpowiadało. Jednak to i tak nie zmienia mojego zdania na temat Ember i dalej uważam, że w tym roku zobaczymy ją z pasem wokół jej talii. Nie miałbym nic przeciwko gdyby wygrała np. Peyton Royce po przypięciu Nikki, a po jakimś czasie straciła by pas dla Ember i Ember zawalczyła by z Asuką na TakeOver: Brooklyn. Byłby to dobry sposób by utrzymać niepokonaną pozycje Asuki oraz sprawić, że to właśnie Ember zgarnie wielkie zwycięstwo i zakończy jej passe.

13166979_470053559857970_42509959_n

Allie


Allie może i przebyła daleką drogę od czasu jej debiutu jako asystentka The First Lady of Professional Wrestling, ale wciąż ma daleką drogę przed sobą. Pomimo faktu, że dopiero niedawno rozpoczęła swoje treningi z Braxtonem Sutterem o już widać jej postępy. Obserwowanie jej ewolucji było doprawdy inspirujące i dzięki okropnej szefowej jaką jest Maria Kanellis-Bennett i jej koleżankom, Allie wyrosła nam na jedną z obecnie największych gwiazd w Impact Wrestling. Brzydkie kaczątko dalej przeobraża się w pięknego łabędzia.

Jednakże zanim skupi się na zdobyciu tytułu od Rosemary to powinna zakończyć swoje sprawy z Marią i The Lady Squad. Biorąc pod uwagę, że TNA ma tylko dwie gale PPV wciągu roku to proponowałbym dla Allie pojedynek z Rosemary na Slammiversary, który Rosemary by wygrała i na Bound For Glory jakąś ekstremalną walkę. Monster’s Ball Match lub Steel Cage Match, cokolwiek, ale na największej gali w roku dla TNA, Allie powinna mieć swój największy moment. Mówię tutaj oczywiście o takim dobrze wykonanym, a nie o takim w jaki Allie odebrała tytuł Siennie w sierpniu zeszłego roku.

01_circus_10172016mr_nikki_1057_b-37d423170703a8aece57f3a42ddac4ee

Nikki Bella


Nikki Bella podobnie jak Allie i Bayley już miała okazje zostać mistrzynią w swojej karierze, ale odkąd Nikki powróciła na SummerSlam po poważnej kontuzji to wydaje się być lepsza niż kiedykolwiek przedtem. Jest o wiele bardziej agresywna w ringu i co chwile pokazuje coś nowego. Moim zdaniem pomimo bardzo długiego panowania z tytułem Div w 2014-2015 roku, Nikki zasługuje na kolejne panowanie ze SmackDown Women’s Championship, które teraz posiada Alexa Bliss.

Nikki jest bez wątpienia największa gwiazdą dywizji kobiet niebieskiego show i nie zaskoczyłoby mnie gdybyśmy zobaczyli ją w walce o pas kobiet SmackDown na WrestleManii 33. Wiem, że dużo osób ma nadzieje na zwycięstwo Naomi na WrestleManii ponieważ gala odbędzie się w jej mieście w Orlando, ale prawdę mówiąc jakoś tego nie widzę. Jej postać nie została najlepiej podbudowana i moim zdaniem Naomi odgrywa rolę filara w dywizji. Oczywiście nie widzieliśmy jej przez jakiś czas i może coś ulegnie zmianie, ale według mnie to Nikki Bella opuści WrestleManie z tytułem kobiet SmackDown.

Kogo według Was zobaczymy na szczycie dywizji w tym roku? Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach. 

Reklamy