Poprzednie części: część 1, część 2

best-debut

Najlepszy debiut


Zwyciężczyni: Rosemary

Wyróżnienia: The Black Lotus Triad, Sienna, Bayley

Prawdę mówiąc to w tym roku w WWE nie było żadnych pamiętnych debiutów i myślę, że jest to zasługa WWE Draft. Debiuty Alexy Bliss, Nia’i Jax i Carmelli nie były wcale takie szokujące. Mym ulubionym debiutem był debiut Rosemary na Impact Wrestling w styczniu kiedy to pojawiła się zamiast Crazy’ego Steve’a, którego chcieli The Wolves przerażające stworzenie. Przedstawiła świat Decay mówiąc, że w Ich świecie wszyscy są szaleni. Pojawiła się później ze skradzionymi tytułami mistrzów drużynowych i wraz ze Stevem i Abyssem zaatakowała The Wolves. Był to makabryczny początek ery Decay.

best-finisher-photo

Najlepszy finisher


Zwycięzca: The Butterfly Effect (Mariposa)

Wyróżnienia: Dis-Arm-Her (Becky Lynch), The Red Wedding (Rosemary) Package Piledriver (Jade), Figure Eight (Charlotte Flair), Eclipse (Ember Moon), Sparkle Splash (Alexa Bliss), Asuka Lock (Asuka)

Wiele z Was pewnie w ogóle nie kojarzy tego ruchu w wykonaniu Mariposy ponieważ nie stosuje go zbyt często, ale jest w nim coś co ja po prostu uwielbiam. Wygląda brutalnie i niebezpiecznie, ale co najważniejsze dobrze współgra z postacią Mariposy. The Butterfly Effect (Efekt motyla; znany również jako Vertebreaker) pasuje do niej ponieważ Mariposa i jej brat mają jakąś niezdrową obsesję na punkcie motyli. Czasami nawet Mariposa zachowuje się jak tajemniczy motyl. Podobno ten ruch jest zakazany w WWE, ale na szczęście Mariposa to gwiazda Lucha Underground, a tam wszystkie chwyty są dozwolone.

best-babyface

Najlepszy babyface


Zwyciężczyni: Becky Lynch

Wyróżnienia: Allie, Sexy Star, Ivelisse

W pierwszej części wychwalałem Sexy Star jako perfekcyjnego babyface’a. Kogoś kto zawsze walczy w dobrej wierze. W tej kategorii Sexy znalazła się w wyróżnieniach ponieważ Becky Lynch, moim zdaniem, jest jeszcze lepsza. Jest świetna w ringu i przy mikrofonie, jej dowcipy są świetne, a jej pragnienie do łamania rąk przeciwniczkom jest wręcz urocza. Przez większość swojego pobytu na głównym rosterze w 2015, Becky nie dostawała zbyt dużo szans by pokazać swoją osobowość. Na szczęście podczas jej feudu z Charlotte Flair na początku roku, to się zmieniło i publiczność zobaczyła jak niesamowity, ale i waleczny potrafi być The Lass Kicker.

best-heel

Najlepszy heel


Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Wyróżnienia: Taya, Eva Maria, Maria Kanellis-Bennett, Carmella

Charlotte ma wszystko co potrzebuje heel z najwyższej pułki. Do jej pracy w ringu nie ma zarzutów (powód dlaczego Maria Kanellis-Bennett i Eva Marie nie wygrały w tej kategorii), jej maniery i sposób bycia jest perfekcyjny, a jej proma z tygodnia na tydzień robią się co raz lepsze. Podobnie jak u Becky, jej feud ogromnie jej pomógł tak samo jak dzielenie czasu antenowego ze swoim obleśnym ojcem. Jest jedną z najlepszych o czym dobrze wie i chętnie dzieli się tą wiedzą z całym światem.

best-moment

Najlepszy moment


Zwycięzca: Sexy Star wygrywa Lucha Underground Championship

Wyróżnienia: Kończy się era Div na WrestleManii i zostaje wprowadzony nowy tytuł kobiet, Sasha Banks i Charlotte Flair main eventują galę PPV WWE, Rosemary wygrywa Knockouts Title, Becky Lynch wygrywa SmackDown Women’s Title, Sasha Banks wygrywa Women’s Title po raz pierwszy, Gail Kim zostaje wprowadzona do TNA Hall of Fame

Trudno było mi się tutaj zdecydować na zwycięzce. Wahałem się pomiędzy wygraną Sexy Star, a zakończeniem ery Div na WrestleManii. Jakaś część mnie uważała, że powinienem wybrać moment na WrestleManii z powodu ogromu całej sprawy, ale jednak nie co dzień zdarza się, że kobieta wygrywa najważniejsze mistrzostwo w całej federacji. WWE musiało zburzyć mury, które sami kiedyś postawili natomiast Lucha Underground w tym momencie udowodniło, że naprawdę płeć nie stawia żadnej przeszkody dla zawodnika. A skoro już o tym mowa…

best-show

Najlepsze show


Zwycięzca: Lucha Underground

Wyróżnienia: SmackDown, WrestleMania 32

Przez cały rok Lucha Underground mnie nie zawiodło. Oczywiście kiedy ich sezony były emitowane. To show nie jest przewidywalne, nigdy nie jest nudne, ich postacie są z kosmosu i nie ma tych barier, o których już wcześniej wspomniałem. Jest to po prostu jak powiew świeżego powietrza w zatęchłym pokoju głównie dzięki ich zwariowanym postaciom i walkom kobiet przeciwko mężczyznom co w większych federacjach jest nie spotykane. Jeśli chcecie otrzymywać pewną cotygodniową dawkę adrenaliny to Lucha Underground jest dla Was perfekcyjną opcją.

Już niedługo pojawi się ostatnia część Slammy Awards! Kogo Wy byście wybrali w danych kategoriach?

Reklamy