Poprzednią część artykułu znajdziecie tutaj.

best-match

Najlepsza walka


Zwycięzca: Becky Lynch vs.Sasha Banks vs.Charlotte (WrestleMania 32)

Wyróżnienia: Rosemary vs.Jade (Impact Wrestling 01.12), Mariposa vs.Sexy Star (Lucha Underground 04.05), Asuka vs.Bayley (NXT TakeOver: Brooklyn II), Sasha Banks vs.Charlotte Flair (Raw 28.11), Charlotte vs.Sasha Banks (Raw 25.07)

Wiele osób miała po kokardę feudu Sashy Banks i Charlotte Flair, ale trzeba przyznać, że w jego trakcie zobaczyliśmy jedne z najlepszych pojedynków w tym roku. Triple Threat Match był dla mnie najlepszy nie tylko ze względu na akcje w ringu, ale na jego istotę. Był to pojedynek, który rozpoczynał nową erę dla kobiet w WWE. Zwrot Diva i Divas Championship zostały odsunięte i panie z hukiem rozpoczęły nowy rozdział w historii wrestlingu kobiet WWE. Wiele osób nawet uważa, że był to najlepszy pojedynek na całej WrestleManii z czym trudno mi się nie zgodzić.

worst-match

Najgorsza walka


Zwycięzca: Rebel vs.Shelly Martinez (TNA One Night Only: Knockouts Knockdown)

Wyróżnienia: Maria Kanellis-Bennett vs.Gail Kim (TNA Bound For Glory), Alicia Fox vs.Summer Rae (WWE SuperStars 22.07), Team Raw vs.Team SmackDown (Survivor Series), Maria Kanellis-Bennett & Mike Bennett vs.Cody & Brandi Rhodes (Impact Wrestling 27.10), Knockouts Gauntlet Match (TNA One Night Only: Live!)

Wiele osób pojedynek Rebel i Shelly Martinez nie tylko określa mianem najgorszego w całym roku, ale najgorszego w historii. Pierwsza połowa walki nie była zła, ale wszystko zaczęło iść na dno kiedy Rebel zapięła na Shelly przedziwną dźwignię, w której wyglądało jakby rozciągała jej nogi. To samo w sobie nie było złe, ale najgorsze w tym wszystkim były krzyki Shelly. „Moja wagina! Moja wagina mnie boli!” Gdyby tego było mało to panie kompletnie zepsuły coś co miało chyba być Headscissors Takedown, a na koniec Shelly próbowała wykonać Suicide Dive. Jednak coś poszło nie tak. Co? Nie mam pojęcia. Rebel chyba miała ją uderzyć, ale tego nie zrobiła. Naprawdę nie wiem. W każdym razie, Shelly utknęła pomiędzy linami i Rebel musiała jej pomóc się wydostać po czym przerolowała ją tak pod dolną liną, że umieściła jej zadek na swojej twarzy, a twarzy Shelly była między nogami Rebel. Tak, było to zwycięskie przypięcie w tej walce. Jeśli chcecie się pośmiać to polecam ten pojedynek. 8 miesięcy od emisji tego pojedynku i Rebel nie jest już z TNA, a Shelly odeszła ze świata wrestlingu. Szok.

best-feud

Najlepszy feud


Zwycięzca: Mariposa vs.Sexy Star

Wyróżnienia: Nikki Bella vs.Carmella

Ten storyline jest bardzo w stylu Lucha Underground. Na Ultima Lucha Marty The Moth Martine porwał Sexy Star, która kilkukrotnie go pokonała i wraz z jego siostrą Mariposą zaczęli się znęcać nad Sexy gdzieś poza świątynią. W końcu wypuścili Sexy na wolność, ale biedaczyna była tak wystraszona, że bała się wszystkiego co napotkała. Wpędzili ją w taką traumę, że zmieniła się z wojownika w ofiarę. Mariposa wkrótce zadebiutowała przed publicznością i z łatwością pokonała Sexy w jej pierwszym pojedynku. Po jakimś czasie Sexy wróciła do swojej dawnej formy i odpłaciła Mariposie i Marty’emu pięknym za nadobne. Ich No Mas Match (I Quit Match w wersji Lucha Underground) nie był może i pięciogwiazdkowym pojedynkiem, ale był genialnym zakończeniem ich feudu. Ten storyline mógł być o ciut lepiej podbudowany z tym znęcaniem się na Sexy, ale i tak był niezwykły.

biggest-progres

Największy progres


Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Wyróżnienia: Eva Marie, Alexa Bliss, Carmella

Charlotte Flair w tym roku udowodniła, że jest godna tronu. Pod koniec 2015 roku odgrywanie roli babyface’a jej po prostu nie wychodziło. Na szczęście, partnerstwo z jej ojcem, któremu na początku sam byłem przeciwny, stworzyło z niej prawdziwą gwiazdę. Jej storyline z Becky Lynch stworzył z niej świetnego heela. Nigdy nie zapomnę jak została wygwizdana na Royal Rumble. Jej największy postęp widać, moim zdaniem, przy mikrofonie. Charlotte wyrosła na jednego z najlepszych mówców, nie tylko w WWE. Stała się prawdziwą królową dywizji. 

biggest-regres

Największy regres


Zwyciężczyni: Paige

Wyróżnienia: Marti Bell, Sasha Banks, Alicia Fox, Madison Rayne

2016 z pewnością nie był udanym rokiem jeśli chodzi o karierę Paige. Według mnie, jej booking był straszny ponieważ kilka tygodni po feudzie z Charlotte, w którym obrażała nieboszczyka znowu była ulubienicą widowni. Storyline do WrestleManii zbyt wiele jej nie pomógł i była wykorzystana jako filar. Oczywiście gwoździami do trumny były jej dwa zawieszenia. Jej historia jest, moim zdaniem, nie pełna. Jej kontuzja powoduje, że jeszcze nawet przez kilka miesięcy nie zobaczymy jej na ekranach co jest doprawdy smutne. Z topowej zawodniczki, Paige zmieniła się w jobberke, a teraz nawet jej nie ma w telewizji. I to w dodatku w tak młodym wieku.

biggest-surprise

Największe zaskoczenie


Zwycięzca: Mickie James powraca do WWE

Wyróżnienia: Awesome Kong zostaje zwolniona z TNA, Charlotte wygrywa Raw Women’s Title na SummerSlam, Alexa Bliss wygrywa SmackDown Women’s Championship, Maryse powraca do WWE, Eva Marie i Paige zostają zawieszone

WWE lubi o sobie mówić, że u nich wszystko jest możliwe. W tym przypadku jestem zmuszony się z nimi zgodzić. Jest mi jakoś trudno wyobrazić sobie jak dawne zawodniczki powracają do WWE ponieważ trudno jest mi je sobie wyobrazić w ringu z obecnymi twarzami. Muszę przyznać, że kiedy ogłoszono powrót Mickie James na NXT TakeOver: Toronto to nie potrafiłem w to uwierzyć aż do TakeOver: Toronto. Zobaczenie szczęśliwej Mickie znowu w WWE było zarazem dziwaczne, niesamowite i wzruszające. Było to nie lada przeżycie.

Wkrótce pojawią się kolejne części. Co sądzicie o moich wyborach na zwycięzców? Kogo Wy byście wybrali?

Reklamy