Gail Kim jest bez wątpienia jedną z najlepszych zawodniczek na tej planecie. Dwukrotnie była w dwóch największych organizacjach – WWE i TNA, a miesiąc temu zajęła swoje zasłużone miejsce w TNA Hall of Fame jako pierwsza kobieta, która tego dokonała. Jest byłą TNA Knockouts Champion, TNA Knockouts Tag Team Champion i WWE Women’s Champion oraz jest w tym biznesie ponad 15 lat podczas, których zmierzyła się z jedynmi z najlepszych kobiet w wrestlingu.

Kiedy TNA rozpoczynało dywizję Knockouts, szukało swojej wersji Trish Stratus i znaleźli ją w Gail. Przez wiele fanów jest określana mianem zawodniczki, która nawet z miotłą jest w stanie odstawić porządny pojedynek. Z długiej listy świetnych walk, wybrałem 15 najlepszych, które po prostu trzeba obejrzeć. Z racji, że ten artykuł jest stworzony z okazji włączenia Gail do TNA Hall of Fame, na liście znajdą się tylko walki z tej oto organizacji.

15.Gail Kim vs.ODB vs.TNA Knockouts Champion Awesome Kong (with Raisha Saeed) – Destination X 2008


Pierwszym pojedynkiem na liście jest Triple Threat Match pomiędzy Kim, ODB i Awesome Kong o Knockouts Championship Kong, która w swoim narożniku miała swojego współpracownika – zamaskowaną Raishe Saeed. Kim i ODB dobrze wiedziały, że muszą wspólnie pracować nad powaleniem mistrzyni jeśli chcą by jedna z nich odeszła z tytułem. Po pozbyciu się Kong z ringu Leg Dropem z narożnika, panie skupiły się na sobie i każda próbowała jak najszybciej zgarnąć zwycięstwo i mistrzostwo.

Na ich nieszczęście Kong szybko wróciła do ringu i pod koniec pojedynku kompletnie wyeliminowała Gail z akcji po wykonaniu imponującego Awesome Splash z drugiej liny. ODB próbowała w pojedynkę pokonać mistrzynie, lecz dzięki pomocy Saeed, Kong udało się wykonać Awesome Bomb i zachować swoje mistrzostwo.

14.Gail Kim vs.Kay Lee Ray – British Boot Camp 2


W finałowym odcinku British Boot Camp 2 Gail, która odgrywała rolę jednego z sędziów w konkursie zmierzyła się z jedyną kobietą w finale – Kay Lee Ray. Ten pojedynek jest dobrym dowodem na to, że Gail umie wykręcić dobry pojedynek nie ważne z jaką zawodniczką. Czy to z jakąś weteranką czy z jakąś nowicjuszką jak imponująca Kay Lee Ray.

Udowadnia to również, że nie ma problemu z przełożeniem kogoś kto nawet nie miał kontraktu z TNA na następny poziom. Kay Lee jednak nie udało się pokonać bardziej doświadczonej zawodniczki i padła ofiarą Eat Defeat.

13.Gail Kim vs.Madison Rayne vs.TNA Knockouts Champion Taryn Terrell – Impact Wrestling 30.01.2015


Na jednym z odcinków Impact Wrestling Taryn Terrell postawiła swoje mistrzostwo Knockouts na szali w Triple Threat Matchu z udziałem Gail Kim i Madison Rayne. Co wychodzi z tak dobrego zestawu? Bardzo dobry pojedynek rzecz jasna. Należy przyznać, że największą gwiazdą walki była The Queen Bee Madison Rayne, ale jak to mówią do tanga trzeba dwojga – a w tym wypadku trojga.

Trzeba również uszanować fakt, że panie były gotowe wykonać takie akcje, które wykonały w pojedynku na zwyczajnym Impact Wrestling. Pomińmy fakt, że widownia w pewnym momencie krzyczała „We want puppies!” i cieszmy się z okrzyków „Better than Divas!” Taryn ostatecznie wygrała pojedynek po poczęstowaniu Madison swoim The Cutter.

12.TNA Knockouts Champion Gail Kim vs.ODB vs.Angel Williams vs.Roxxi Laveaux – Genesis 2007


Na gali Genesis Gail po raz pierwszy postawiła swoje świeżo zdobyte mistrzostwo w Fatal 4-Way Matchu z Angel Williams (przyszłą Angeliną Love), ODB i Roxxi Levaux. Ta walka znalazła się na tej liście ponieważ skład zawodniczek, które się w niej znalazły był po prostu perfekcyjny.

Ten pojedynek prezentował to z czego dywizja Knockouts stała się potem znana – każda zawodniczka była inna. Gail była nieustraszoną mistrzynią, Roxxi była nieprzewidywalna, Angel była atletyczna, a ODB była szalona. Był to przepis na świetny pojedynek, który panie wykręciły.

11.Gail Kim (with Lei’d Tapa) vs.TNA Knockouts Champion Madison Rayne – Lockdown 2014


Na gali Lockdown Gail Kim z Lei’d Tapą u boku spróbowała odzyskać swoje mistrzostwo Knockouts w bitwie z Madison Rayne. By uniknąć interwencji ze strony Tapy, panie zmierzyły się ze sobą w stalowej klatce jak to na byłe przyjaciółki przystało. Jednak bez pomocy swojego ochroniarza Gail nie była w stanie odzyskać tytułu.

Jak to na Knockouts przystało, panie nie zamierzały lekceważyć stalowej konstrukcji. Najlepszym tego przykładem był Neckbreaker z trzeciej liny. Niestety jak to na widownie TNA przystało – była cisza.

10.Gail Kim vs.Roxxi Laveaux – Sacrifice 2008


Pojedynek w filmiku powyżej ma dwa etapy i wszystko może się na początku wydawać bardzo skomplikowane. W pierwszym z etapów, grupa zawodniczek zmierzyła się ze sobą w Battle Royalu o miano pretendentki do Knockouts Championship. W drugim etapie dwie ostatnie zawodniczki zmierzyły się ze sobą w Ladder Matchu, w którym, aby wygrać musiały ściągnąć kontrakt znad ringu. Jednak Knockout, która przegra walkę zostanie ogolona na łyso na oczach widowni. Dobrze słyszeliście.

Ostatnimi zawodniczkami były Gail i Roxxi Laveaux jednak sędziowie kazali przy ringu zostać Angelinie Love, która jako ostatnia została wyeliminowana z Battle Royalu ponieważ przed tą galą PPV na Impact! Gail wygrała inny Battle Royal, gdzie na szali znalazł się immunitet, który gwarantował, że Gail nie zostaną zgolone włosy. Gdyby Roxxi wygrała to włosy zostałyby zgolone Angelinie z powodu immunitetu Gail. Na tej liście znalazł się Ladder Match (bez Battle Royalu) pomiędzy Roxxi i Gail, w którym Angelina robiła wszystko by jej włosy zostały na głowie i próbowała zrobić wszystko by Roxxi przegrała. Pomimo pomocy z jej strony w wygranej, Gail chciała zmusić fryzjera do ogolenia Love jednak to Roxxi musiała usiąść na fotelu fryzjerskim i stracić swoje włosy. Widownia krzycząca „Bullshit!” skomentowała to najlepiej.

9.TNA Knockouts Champion Gail Kim vs.Awesome Kong – Impact! 10.01.2008


Gail Kim nie raz miała okazję stworzyć historię podczas swojej kariery. W tym wypadku wraz ze znienawidzoną Awesome Kong stały się pierwszymi kobietami, które zmierzyły się przeciwko sobie w main evencie odcinka Impact! Po dwóch przegranych walkach z Gail, Kong dostała kolejną szansę na wygranie Knockouts Championship. Tym razem przyprowadziła ze sobą tajemniczą kobietę – Raishe Saeed.

Main event na Impact! Było kolejnym przystankiem w zmienieniu zdań fanów na temat wrestlingu kobiet oraz kolejnym przystankiem w tworzeniu dywizji Knockouts. Jak przy każdym swoim pojedynku w tamtych czasach, Kim i Kong upewniły się, że zadziwią wszystkich. Jednym momentem, którym się wyróżnia jest chwila kiedy Gail uciekła przed atakiem napastniczki przez co Kong wyłamała ściankę w scenie. Pomimo tego Kong była w stanie wykonać potrójny Powerbomb dzięki, któremu pokonała Gail i stała się nową Knockouts Champion. Walka godna main eventu.

8.Gail Kim vs.Jackie Moore – Lockdown 2007


Jak pisałem Gail nie jest obce tworzenie historii. W tym przypadku razem z Jackie Moore wzięły udział w pierwszym Cage Matchu kobiet na gali Lockdown na początku 2007 roku. Już poza klatką panie pokazały swoją nienawiść do siebie, która zaostrzała się za każdym razem kiedy te dwie stanęły na swojej drodze.

W jednym ze Street Fight Matchy Gail nawet wybiła Jackie kilka zębów i pomimo tego panie dalej dokończyły pojedynek. Tylko legendy. Starcie było pełne brutalności i agresywności, a na szczególnie uznanie zasługuje Crossbody Gail ze szczytu klatki, które zakończyło historyczną walkę.

7.Gail Kim vs.Angelina Love vs.Taryn Terrell vs.Brooke vs.Madison Rayne – One Night Only: X Travaganza 3


Na specjalnej gali One Night Only poświęconej zawodnikom dywizji X, Angelina Love, Madison Rayne, Gail Kim, Brooke i Taryn Terrell zmierzyły się ze sobą w specjalnym Ladder Matchu o kontrakt na walkę o Knockouts Championship. Panie dostały wielką szansę by pokazać co potrafią w niecodziennym dla kobiet pojedynku i ją wykorzystały.

Pomimo małych wpadek (np.fakt, że była to gala One Night Only co znaczy, że wyemitowano ją kilka miesięcy po nagraniu przez co Taryn Terrell walczyła o miano pretendentki kiedy była już mistrzynią i liderką The Dollhouse lub samo zakończenie walki kiedy kontrakt spadł na podłogę zanim ktoś zdążył go ściągnąć czy cicha jak strach widownia) to walka jest świetnym dowodem na to, że panie powinny częściej występować w takiego typu pojedynkach. Czy to w TNA czy w WWE w Money In The Bank Matchu.

6.Gail Kim vs.TNA Knockouts Champion Havok vs.Taryn Terrell – Impact Wrestling 19.11.2014


Feud Gail z Havok był przez wiele osób porównywany do jej feudu z Awesome Kong lub po prostu uważany za jego gorszą, ale i tak udaną wersję. Panie zmierzyły się ze sobą wiele razy, ale ten pojedynek z ich udziałem był chyba najlepszy. Havok postawiła swój Knockouts Title na szali w Triple Threat Matchu z Gail i Taryn Terrell.

Gail nie tylko chciała odzyskać swój tytuł, który Havok jej odebrała w brutalny sposób, ale chciała się również zemścić na mistrzyni za kontuzję barku. Jednak gdzie dwóch się biję tam trzeci korzysta i w ten oto sposób Taryn udało się z zaskoczenia przypiąć Gail, wygrać walkę i po raz pierwszy w swojej karierze stać się Knockouts Champion.

5.TNA Knockouts Champion Gail Kim vs.Angelina Love (with Velvet Sky) – Hardcore Justice 2014


Gail i Angelina Love walczyły ze sobą podczas pierwszego pobytu Gail w TNA oraz podczas drugiego i z wielu walk z ich udziałem ta jest najlepsza. Był to Last Knockout Standing Match o TNA Knockouts Title, który miesiąc wcześniej Angelina straciła w walce z Gail. Oczywiście w starcie kilkakrotnie wmieszała się druga członkini The Beautiful People – Velvet Sky.

Panie nie miały limitów. Dopiero zrzucenie Love z narożnika na stalowe krzesło pozwoliło Gail wygrać i obronić mistrzostwo. Niestety w sieci nie ma już filmiku z całą wersją więc musimy się zadowolić tym co mamy.

4.Gail Kim vs.Taryn Terrell – Impact Wrestling 11.07.2013


Taryn Terrell jest jedną z zawodniczek, która są określane mianem najlepszej przeciwniczki Gail Kim. Kilka lat po wyjątkowych pojedynkach z Kong, Gail znalazła kolejną zawodniczkę w osobie Taryn, z którą po prostu potrafiły stworzyć magię w ringu. Tym razem zmierzyły się ze sobą w Ladder Matchu o miano pretendentki do Knockouts Title, który posiadała siedząca obok ringu Mickie James.

Ten pojedynek jest kolejnym dobrym dowodem na to, że panie powinny dostawać więcej starć ze stypulacjami. Po wielu niesamowitych momentach Gail posunęła się do desperackie czynu i użyła swojego sprytu by wygrać pojedynek. Przywiązała włosy rywalki do jednej z lin co pozwoliło jej spokojnie wdrapać się na szczyt drabiny i stać się nową pretendentką. Punkt dla Gail.

3.TNA Knockouts Champion Gail Kim vs.Awesome Kong – Turning Point 2007


Jeszcze zanim Gail stała się pierwszą mistrzynią Knockouts, przegrała walkę z Awesome Kong w jej debiucie podczas, którego Kong wystraszyła całą resztę zawodniczek w dywizji. Po tym jak Gail zdobyła tytuł, Kong dała jej szybko do zrozumienia żeby lepiej spała z jednym okiem otwartym ponieważ ona chcę jej mistrzostwa.

W ich pierwszej walce o Knockouts Title zawodniczki przedstawiły typową historię Dawida i Goliata, którą powtarzały również w swoich późniejszych pojedynkach. Wydawało się, że obie były w stanie zabić by odejść ze zwycięstwem i z pasem. Ostatecznie to Gail wygrała poprzez dyskwalifikację po tym jak sędzia został zaatakowany przez pretendentkę. Nikt nie był w stanie powstrzymać Awesome Kong, a Gail była prosto na jej celowniku.

2.Gail Kim vs.Taryn Terrell – Slammiversary 2013


Kiedy ogłoszono, że na Slammiversary Gail zmierzy się z Taryn w pierwszym w historii Last Knockout Standing Matchu to chyba nikt nie miał wielkich oczekiwań co do tej walki z powodu małego doświadczenia Taryn. Jednak Taryn z pomocą Gail pokazała na co naprawdę ją stać i panie odstawiły walkę wieczoru.

Było to ich pierwsze większe starcie, które z Taryn stworzyło gwiazdę oraz zebrało dużo oklasków i sporą uwagę w świecie wrestlingu. Tym razem Taryn udało się przechytrzyć weterankę poprzez między innymi umieszczając ją w jej firmowej dźwigni oraz zaskakując ją Running Cutterem ze sceny prosto na podłogę. Punkt dla Taryn.

1.TNA Knockouts Champion Gail Kim vs.Awesome Kong – Final Resolution 2008


Najlepszą walką w karierze Gail Kim (moim zdaniem) jest No Disqualification Match o Knockouts Championship. Była to ich druga walka o mistrzostwo i po tym co wydarzyło się na zeszłej gali PPV Turning Point, panie zostały umieszczone w No Disqualification Matchu. Wykorzystały tę stypulację i zabrały swoją bitwę pomiędzy publiczność.

Wiele osób nie może się zdecydować czy pojedynki z Kong czy z Taryn są lepsze, ale według mnie te z Kong wygrywają ponieważ były podstawą dla zbudowania mocnej dywizji. Również dzięki nim stworzyły z Gail największą faworytkę widowni, a z Kong niebezpiecznego potwora. Ten pojedynek wygrała Gail po tym jak uratowała sędziego przed otrzymaniem Awesome Bomb i szybko przypięła Kong, ale ich wojna była daleka od zakończenia.

Która z wymienionych powyżej walk była waszą ulubioną?

Reklamy