Przez jakiś czas na dywizji kobiet Raw, najczęściej używanym zwrotem było „tworzenie historii”, a zaraz po nim padały dwa imiona – Charlotte i Sasha Banks. Najpierw panie stały się pierwszymi zawodniczkami, które po raz pierwszy od ponad dekady wzięły udział w walce jeden na jednego w main evencie show. W ten wieczór The Boss pokonał królową WWE i po raz drugi zyskał Raw Women’s Title. Za niecałe dwa tygodnie panie zmierzą się w pierwszym w historii Hell In A Cell Matchu kobiet, a wisienką na torcie będzie fakt, że odbędzie się to w main evencie gali PPV.

Podczas gdy WWE robi dobrą robotę w stwarzaniu pojedynku jako niepowtarzalnego wydarzenia, wiele osób ma po prostu dość faktu, że Sasha i Charlotte są cały czas na pierwszym planie dywizji. Pomimo tego kto jest w tej walce i czy są one naszymi faworytkami czy nie to i tak powinniśmy być bardzo, ale to bardzo wdzięczni, że kobiety dostają taką szansę. Musimy popatrzeć na to z szerszej perspektywy ponieważ jest to wielki krok dla kobiet w WWE. Głównym tematem na Hell In A Cell będą panie i WWE powinno to wykorzystać, aby odświeżyć swoją dywizję na Raw i znów zainteresować widzów.

A zatem przedstawiam wam 5 rzeczy, które muszą się wydarzyć na Hell In A Cell, aby dywizja kobiet na Raw stała się ciekawsza.

sasha-keeping-title

5.Sasha Banks musi zachować mistrzostwo

Wyglądqa na to, że WWE ma dziwny nawyk przez ostatnie lata. Najpierw jedna zawodniczka ma super długie panowanie po czym pokonuje ją druga zawodniczka, która po chwili traci tytuł na rzecz byłej mistrzyni i tak to koło się toczy. Było tak z AJ Lee i Paige w 2014 i coś podobnego było z Sashą i Charlotte w tym roku. Po prawie roku panowania Charlotte straciła tytuł kobiet 25 lipca na Raw po czym odzyskała go niecały miesiąc później na SummerSlam poprzez pokonanie Banks. Dwa miesiące później The Boss odzyskała swój tytuł na kolejnym odcinku Raw i trzyma go aż do teraz.

Z jednej strony sprawia to, że obie zawodniczki są na tym samym poziomie i każda może wygrać w byle jaki dzień. Jednak tym razem Sasha powinna na dłużej zachować swój tytuł i nie powinna stracić go na rzecz Charlotte. Nie tylko dlatego, że pierwsze panowanie Banks nie było najlepsze z powodu na jego długość, lecz by jej rządzenie w dywizji nabrało większego znaczenia. Poprzez wygraną w Hell In A Cell Matchu i pokonywanie kolejnych pretendentek Sasha będzie wyglądać potężniej, a zawodniczka, która ją zrzuci z tronu (zapewne Bayley na WrestleManii 33) wypadnie na jeszcze silniejszą.

bayley-vsdana

4.Bayley pokona Dane Brooke

Pomimo tego, że życzyłbym sobie inny poboczny storyline na Raw to Dana Brooke vs.Bayley nie jest takim złym pomysłem. Z jednej strony Bayley ma jakieś zajęcie i przez najbliższy czas nie będzie pokonywała tylko jakiś lokalnych zawodniczek. Dana w roli popychadła Charlotte wysoko w hierarchii nie stoi, ale zawsze to coś. Dana może i w ringu najlepsza nie jest, ale z pewnością łatwiej jej zebrać negatywną reakcję od widowni niż Annie Fields. Z drugiej strony mogłaby to być dobra podbudowa do przyszłego feudu Dany z Charlotte jeśli ten faktycznie się wydarzy.

Charlotte może po prostu obwiniać Dane o to, że nie tylko przegrała na Raw swój tytuł kobiet po tym jak Dana nawaliła i doznała chwilowej kontuzji nogi po bójce z Bayley, ale na Hell In A Cell Bayley mogłaby pokonać Dane po wykonaniu Hug-Plexu ze szczytu narożnika co w storylinie mogłoby coś uszkodzić w plecach Dany. W walce o tytuł kobiet Charlotte zaczęła by wołać Dane, aby przyniosła jakąś broń np.pałkę, która mogłaby się przecisnąć przez klatkę. Jednak Dana nie pojawiłaby się z powodu urazów pleców po czym dostałoby się jej od mentorki. Chyba nikt nie wierzy w to, że Dana będzie udaną ulubienicą publiczności, ale feud z Charlotte mógłby doprowadzić do powrotu Emmy i małego feudu Heel vs.Heel. WWE poświęciło dużo czasu na podbudowanie tego feudu i dobrze by było gdyby nagle o tym wszystkim nie zapomnieli.

fox-vs-nia

3.Nia Jax pokona Alicie Fox w Hardcore Matchu

Ja osobiście cieszyłem się kiedy we wrześniu Nia Jax zaczęła feud z Alicią Fox. Dało to Jax więcej wiarygodności ponieważ pokonała bardziej podbudowaną zawodniczkę, a Alicie sprowadziło z powrotem na ekrany. Niestety po Clash of Champions, WWE kompletnie zapomniało o ich feudzie i obie panie nie pojawiły się od tamtego czasu na Raw. Na ostatnich nagraniach WWE SuperStars znowu się zmierzyły i Nia rzecz jasna wygrała – to tyle. Po swojej porażce Alicie powinna się domagać rewanżu. Powinna być zdeterminowana, aby pokazać, że jest w stanie dokonać niemożliwego i pokonać Nia’ie.

Tydzień po tygodniu sprawy pomiędzy paniami robiłyby się co raz bardziej brutalne i intensywne. Alicia atakowałaby Jax, która uważałaby, że Fox nie zasługuje na rewanż. Alicia ostatecznie zaatakowała ją przed walką Jax z Sashą Banks, którą gdyby pokonała – Jax dostałaby walkę o pas. Utrata takiej szansy wściekła by Nia’ie, która w końcu by się zgodziła i moglibyśmy dostać Hardcore Match. Jest jeszcze jedno Raw przed PPV i nic nie zapowiada na to by Fox nagle domagałby się rewanżu, ale może WWE nas jeszcze zadziwi. Szkoda, że zmarnowali taką szansę. Po feudzie z Jax, Fox mogłaby przejść Heel Turn atakując Bayley i mogłaby również ją przełożyć ponieważ na tym poziomie swojej kariery takie powinno być zadanie Alicii – pomaganie młodszym zawodniczkom wypaść lepiej w ringu. Na Hell In A Cell Nia rzecz jasna pokonała by Alicie, ale jeszcze miała coś do załatwienia w ten wieczór.

charlotte-vs-sasha-banks-1

2.Zakończyć feud Charlote i Sashy

Tak jak pisałem na początku, Sasha Banks i Charlotte dominują w dywizji kobiet Raw. Ich feud zaczął się na Royal Rumble i od tamtego czasu całe napięcie opadło, a wiele fanów z chęcią zobaczyłoby jakiś nowy interesujący storyline, gdzie ta dwójka najlepiej by się do siebie nie zbliżała. Ich pojedynki są świetne, ale reszta jest monotonna. Najpierw Charlotte mówi, że jest genetycznie lepsza, a potem Sasha, że pracowała na to odkąd była małą dziewczynką oraz, że pokaże kto tu jest The Bossem. I tak przez kilka miesięcy.

Walka w klatce czy też Hell In A Cell Match często symbolizuje zakończenie jakiejś długiej wojny pomiędzy zawodnikami w wrestlingu więc jest to świetna okazja dla WWE, aby na chwilę dali sobie spokój z tymi dwiema i zaoferowali nam coś świeżego. Na szczęście w tych czasach taka walka jest prawdopodobna i cieszmy się z tego ponieważ było kilka storylinów, które mogły zakończyć się wewnątrz klatki np.AJ Lee vs.Paige.

new-feud

1.Rozpocząć nowy feud o Raw Women’s Title

Ten punkt jest powiązany z dwoma poprzednimi. Pamiętacie jak napisałem, że Nia nie była skończona po walce z Alicią? O to jej drugi cel na wieczór. Może za bardzo mnie ponosi wyobraźnia, ale wysłuchajcie mnie na moment. Po tym jak Sasha pokona Charlotte i jeszcze dalej obie będą w klatce to wtedy pojawia się Nia, która niczym Kane wyrywa drzwi klatki z zawiasów i wewnątrz stalowej konstrukcji atakuje obie zawodniczki. Jeśli WWE naprawdę chcę z niej zrobić niepokonanego potwora to to jest ich wielka szansa. Pokażą jak wielkich zniszczeń Nia jest w stanie dokonać – Spear w barykady na Fox na Raw kilka tygodni temu był bardzo dobrym początkiem. Jax nie tylko wyślę jasną wiadomość, że chcę mistrzostwa kobiet, ale również zepsuje wielki moment Sashy co da mistrzyni dodatkowy powód do walki z przeciwniczką.

Dlaczego jednak Nia? Odpowiedź jest prosta – no bo kto inny? Paige ma swoje problemy, Charlotte z Sashą mamy dosyć, Summer jest kontuzjowana, Bayley powinna zaczekać na WrestleManie, Dana i Lana nie są wystarczająco doświadczone, a Fox nie jest wystarczająco podbudowana. Nia mogłaby zawalczyć z Sashą na Roadblock, które odbywa się 18 grudnia i przegrać po doznaniu jakiejś kontuzji (żeby miała na co zwalić i dalej wygląda na potężną) Mogłaby potem przerwać walkę Bayley i Sashy na Royal Rumble, zmierzyć się na gali w lutym z Bayley o miano pretendentki może nawet w Triple Threat Matchu z Charlottę i to doprowadziłoby do walki Bayley i Sashy na WrestleManii. Hell In A Cell to wielka okazja dla WWE by zaplanować kolejne kilka miesięcy i miejmy nadzieję, że ta szansa nie zostanie zmarnowana.

Co Wy chcielibyście zobaczyć na Hell In A Cell? Jak oceniacie moje pomysły? Zachęcam do wyrażania swoich opinii w komentarzach!