Był pewien okres w wrestlingu kobiet kiedy TNA można było znaleźć o wiele lepszą dywizje pań niż w WWE. Podczas gdy w WWE dominowały zawodniczki z typu modelek, które niczym się za bardzo nie różniły, to w TNA każda zawodniczka była inna ze swoim własnym gimmickiem. TNA również pozwalało swoim zawodniczkom pokazać na co je stać wewnątrz ringu podczas gdy w WWE widzieliśmy trzyminutowe pojedynki.

Jeśli chodzi o czas i uwagę jakim kobietom poświęcano to TNA przez pewien czas wygrywało. Właśnie dlatego powodu kilka byłych Div WWE po odejściu z federacji #1 przeniosło się do drugiego najpopularniejszego miejsca pracy z luźniejszym grafikiem, ale mniejszą wypłatą. Pomimo tego, panie mogły tam śmiało walczyć i nikt by im nie powiedział, że przez nich mężczyźni wyglądają gorzej. Sceny z TNA Knockouts często zgarniały najwyższą oglądalność podczas odcinka TNA Impact/Impact Wrestling.

Wiele razy TNA zostało posądzane, że podpisuje kontrakt z każdym kto pracował kiedyś z WWE niczym dawne WCW. Chociaż teraz uważa się, że WWE zbiera byłych pracowników TNA takich jak Bobby Roode, Eric Young czy NXT Champion Samoa Joe. Kilka byłych Div pojawiło się w dywizji Knockouts i właśnie z racji na więcej czasu w ringu czy lepsze storyliny, odnosiły tam większy sukces. W tym artykule skupimy się na zawodniczkach, które właśnie lepszą karierę miały w federacji #2. Kolejność jest przypadkowa.

oie_MpFuJPzC4nwQ
8.Taryn Terrell – Tiffany

Osiągnięcia w WWE: General Manager ECW

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Championship

Taryn Terrell zadebiutowała w WWE pod pseudonimem Tiffany. Podczas swojej niedługiej kariery w tej organizacji, Tiffany miała możliwość odgrywać rolę Generalnego Managera ECW. Pomimo tego kontynuowała walczyć w szkole rozwojowej WWE – FCW. Kiedy ECW zostało zamknięte w lutym 2010, Tiffany została przeniesiona na SmackDown w roli zawodniczki. Przez te kilka miesięcy Tiffany głównie walczyła przeciwko LayCool często w walkach drużynowych. 30 lipca na SmackDown dostała nawet walkę o Women’s Championship, którą przegrała z Michelle McCool. Jakiś czas później została zawieszona przez WWE po publicznej kłótni z jej mężem w tamtych czasach, którym był Drew McIntyre. Nigdy nie udało się jej wrócić na ekrany po tym jak w listopadzie została zwolniona.

W sierpniu 2012 roku Taryn pod swoim prawdziwym imieniem pojawiła się w TNA jako sędzia do walk kobiet po tym jak Madison Rayne nawiązała miłosne relacje z jednym z sędziów przez co wygrała Knockouts Title. Taryn pomogła Brooke Tessmacher wygrał z powrotem tytuł i od tej pory odgrywała rolę sędziego. W 2013 roku Gail Kim zaczęła podważać jej decyzje jako sędzia i oskarżała ją o przegrywanie pojedynków. Po wielu tygodniach bycia poniżaną, Taryn w końcu zaatakowała Gail przez co została zwolniona jako sędzia i zatrudniona jako zawodniczka. Taryn odbyła z Kim wiele świetnych pojedynków, nawet po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

W listopadzie udało się jej wygrać Knockouts Championship, który aby zachować stworzyła The Dollhouse i przeszła Heel Turn. Kilka miesięcy później przez powrót Gail, Taryn straciła pas na rzecz Brooke, a wkrótce doznała kontuzji i już nigdy więcej nie walczyła. Kilka miesięcy później Taryn ogłosiła, że odchodzi z wrestlingu, które jak twierdzi doprowadziło ją do grzechu, a teraz jest nowo narodzoną chrześcijanką.

Podsumowanie: Taryn miała bardzo duże szanse na zostanie gwiazdą w WWE gdyby dano jej szansę oraz więcej treningu jednak niestety ją zwolniono. TNA natomiast stworzyło z niej gwiazdę. Z pewnością pojedynki z Gail Kim, pokazały jak wiele Taryn jest w stanie dokonać w ringu oraz jak bardzo nie bała się podejmować żadnego ryzyka. W TNA Taryn również udowodniła, że potrafi grać obie rolę. Po mistrzowsku odgrywała rolę obsesyjnej liderki The Dollhouse, której tylko zależy na zachowaniu przy sobie Knockouts Championship. Niestety przez swoje życiowe zasady, myślę, że już nigdy nie zobaczymy Taryn w świecie wrestlingu.

Winter
7.Winter – Katie Lea Burchill

Osiągnięcia w WWE: –

Osiągnięcia w TNA: 2x TNA Knockouts Championship, 1x TNA Knockouts Tag Team Championship

Pomimo obiecującego startu w WWE w 2008 roku jako Katie Lea Burchill u boku brata Paula w storylinie, który miał przedstawiać kazirodztwo pomiędzy nimi, push Katie w feudzie z Mickie James o mistrzostwo kobiet, zakończył się i to nie ona została na końcu z tytułem. Podobno jej push skończył się ponieważ jeden z szefów jej nie lubił (kilka lat późnij zatrzymał też jej push w TNA) Przez następne lata Katie głównie uczestniczyła w walkach drużynowych i towarzyszyła swojemu bratu. Oczywiście fabuła na temat kazirodztwa została odrzucona kiedy WWE weszło w PG erę. W kwietniu 2010 dwa miesiące po tym jak został zwolniony jej ekranowy brat, Katie została zwolniona.

 

Kilka miesięcy później zadebiutowała w TNA jako Winter jako osoba, którą przeznaczenie zesłało by być z Angeliną Love (Najpierw tylko ona mogła ją widzieć) Przez zachowanie Winter i fakt, że dawała Angelinie jakieś tajemnicze leki, rozpadło się The Beautiful People, a Love zmieniła się jakby była zombie. 

Ze swoja wierną pomocnicą u boku, Winter udało się pokonać Mickie James i wygrać Knockouts Title, który straciła miesiąc później na rzecz Mickie i odzyskała je kilka dni później na gali No Surrender. Jednak miesiąc później ponownie straciła tytuł na rzecz Velvet Sky w Fatal 4-Way Matchu po czym wraz z Angeliną rzadko pojawiały się na ekranach, a jak już to robiły to walczyły przeciwko ODB i jej dziwacznemu mężowi, którym był Eric Young. Latem 2012 roku odeszła z TNA.

 
Podsumowanie: Pomimo faktu, że w TNA Waters nie był traktowana najlepiej podczas swojego ostatniego roku w federacji to zdecydowanie było lepiej niż w WWE, gdzie jej postać nie była do końca napisana i Waters szybko stała się kolejną Divą. W TNA jej postać miała swój dziwny, mały, szalony świat. Jej obsesja nad Angeliną i fakt, że przez jakiś czas tylko ona mogła ją zobaczyć sprawiło, że jej charakter był ciekawy od samego początku. Niestety niedokończony storyline z Velvet Sky, szybkie utraty tytułu Knockouts, a ostatecznie prawie, że kompletne zniknięcie z ekranu niszczą wartość jej pobytu w TNA. Winter i Angelina mogły spokojnie po Bound For Glory rozpocząć storyline z Tarą i Brooke Tessmacher, które posiadały wtedy TNA Knockouts Tag Team Championship.
Gail Kim
6.Gail Kim

Osiągnięcia w WWE: 1x WWE Women’s Championship

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Tag Team Championship, TNA Hall of Fame, TNA World Cup of Wrestling 2015, Queen of the Knockouts 2013, Knockout of the Year 2007, 5x TNA Knockouts Championship

Gail Kim dwukrotnie pracowała w obu organizacjach. Najpierw pojawiła się w WWE, gdzie w swoim debiutowym pojedynku wygrała Women’s Championship w Battle Royalu. Jej panowanie trwało zaledwie miesiąc po czym Gail sprzymierzyła się z Molly Holly, która odebrała jej tytuł ponieważ panie miały wspólny cel – wyeliminować z WWE Trish Stratus. Do feudu wkrótce dołączyła się Lita, a Gail doznała kontuzji. Kiedy powróciła kontynuowała partnerstwo z Molly i okazyjnie walczyła o pas kobiet, którego nigdy nie odzyskała. W listopadzie wraz z kilkoma innymi zawodniczkami została zwolniona z WWE, które planowała zabrać dywizje kobiet w innym kierunku (modelki i dziewczyny w bikini) W 2005 Gail zadebiutowała w TNA, gdzie najpierw stała się menadżerką bardzo sukcesywnej drużyny pod nazwą America’s Most Wanted. Kiedy w 2007 ogłoszono start prawdziwej dywizji kobiet, Gail stała się pierwszą Knockouts Champion, którego głównie broniła przeciwko ODB, Roxxi Laveaux, Angeline Love i swojej najsłynniejszej rywalce – Awesome Kong.

Kiedy w styczniu straciła tytuł na rzecz Kong, Kim próbowała go odzyskać, ale w sierpniu była zmuszona odejść z TNA ponieważ federacja nie chciała dać jej większej pensji, bliższej do wynagrodzenia jaką dostawali panowie. Wkrótce Gail powróciła do WWE w marcu 2009 roku na jednym z odcinków SmackDown dając do zrozumienia, że zmierza po Divas Championship kiedy zaatakowała Maryse i Michelle McCool podczas walki o ten o to pas. Pomimo prób, Gail nie udało się wygrać żadnego tytułu w WWE przez następne dwa lata.

W sierpniu 2011 Gail w słynnym Battle Royalu wyeliminowała samą siebie ponieważ wiedziała, że nic tam nie oznacza oraz, że WWE kazało jej zostać wyrzuconą z ringu w ciągu pierwszej minuty po czym odeszła mówiąc, że WWE ma gdzieś wrestling kobiet. W październiku Gail powróciła do TNA jako Heel, atakując Velvet Sky i sprzymierzając się z Madison Rayne i Karen Jarret, która dowodziła dywizją Knockouts. Gail obrała gimmick „Wybrańca“ i prędko wygrała Knockouts Tag Team Titles i Knockouts Title. Do dnia dzisiejszego Gail jest w TNA i przez te lata jeszcze trzykrotnie wygrała Knockouts Championship (w 2013, 2014 i 2015) Niedawno ogłoszono, że Gail zostanie włączona do TNA Hall of Fame jako pierwsza kobieta w historii.

Podsumowanie: Gail jest niezwykle utalentowana i wielka szkoda, że WWE traktowało ją jako kolejną Divę w dywizji. Jednakże, w TNA Gail jest często brana jako główny punkt dywizji i wszystko obraca się wokół niej co rani inne zawodniczki. Gail bez wątpienia potrafi wykręcić świetny pojedynek. W TNA pozwolono jej pokazać co potrafi podczas gdy w WWE limitowano jej zdolności. Kiedy Gail powiedziała, że WWE ma gdzieś dywizję kobiet to w ten czas miała świętą rację. Dzisiaj na szczęście czasy się zmieniły, ale Gail nie jest zainteresowana powrotem do WWE. Ostatnio napisała na Twitterze, że powróci jeśli John Cena przejdzie Heel Turn (Czyli nigdy) TNA jednak musi być mądre z bookowaniem jej i nie wykorzystywać jej jako główną Divę, ale weterankę na wysokiej pozycji, nad którą zwycięstwo wiele oznacza i wprowadza zawodniczkę na następny poziom.

Taylor Wilde
5.Shantelle – Taylor Wilde

Osiągnięcia w WWE:

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Championship, 2x TNA Knockouts Tag Team Championship

Shantelle tak naprawdę nigdy nie zadebiutowała w WWE, ale trenowała w ich dwóch szkołach rozwojowych – Deep South Wrestling, a potem w Florida Championship Wrestling podczas 2006 i 2007 roku, gdzie nie wygrała żadnych mistrzostw ponieważ nie było żadnych tytułów do zdobycia. Pojawiła się za to kilka razy na nagraniach SmackDown, gdzie uczestniczyła w Dark Matchach nosząc na twarzy maskę. 13 sierpnia 2007 Shantelle została zwolniona i odeszła z wrestlingu dopóki rok później TNA nie skontaktowało się z nią i w maju 2008 roku podpisało z nią kontrakt. Pojawiła się kilkukrotnie jako fan na widowni podczas wyzwania panującej wtedy Knockouts Champion Awesome Kong, która wraz ze swoją menadżerką Raishą Saeed rzucały wyzwania każdej fance powyżej 18 roku życia, która chcę się zmierzyć z Kong o 25 tysięcy dolarów.

Teraz występując pod pseudonimem Taylor Wilde, kilkukrotnie została zignorowana przez Kong i musiała się tylko przyglądać walkom, ale pomimo tego powracała aż w końcu została wybrana i była najbliższą pokonania Kong. 3 lipca udało się jej pokonać Saeed dzięki czemu ponownie mogła zawalczyć z Kong i tym razem wygrała 25 tysięcy i Knockouts Championship, który straciła cztery miesiące później na rzecz Kong. Rok później wraz z Saritą stały się pierwszymi TNA Knockouts Tag Team Champions kiedy wygrały turniej pokonując The Beautiful People.

Kilka miesięcy po utracie tytułu ich drużyna się rozpadła kiedy Sarita stwierdziła, że ma dość przegrywania pojedynków. Miesiąc później Taylor znalazła nową partnerkę w Hamadzie i panie wygrały tytułu drużynowe jednak pomimo tego faktu nie zbyt często pojawiały się na ekranie. Kiedy w grudniu Hamada została zwolniona z TNA, ona i Taylor musiały oddać pasy. Kilka tygodni później Taylor ogłosiła, że również została zwolniona z TNA, a dwa miesiące później walczyła swój ostatni pojedynek.

 
Podsumowanie: Porównanie kariery Taylor WWE z TNA jest śmieszne. WWE nawet nie dało jej szansy na większym ekranie pokazać co potrafi. TNA dało jej ekscytujący i oryginalny storyline początkowy kiedy to odebrała niepokonanej Kong tytuł Knockouts. Był to dla niej wielki moment, jednak wtedy TNA przestało w nią inwestować i jej panowanie nie było zbyt pamiętliwe. W drużynie z Saritą, z którą miała świetną chemię Taylor pokazała coś nowego. Gdyby nie zmiany jakie następowały w TNA w 2010 oraz małe pensje przez, które Taylor musiała pracować w sklepie i sprzedawać okulary słoneczne, zapewne  walczyła by dłużej. TNA mogło stworzyć gwiazdę, ale zbyt szybko się poddało. WWE natomiast prawie nie próbowało.
Brooke
4.Brooke Adams – Miss Tessmacher

Osiągnięcia w WWE: Członkini Extreme Expose

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Tag Team Championship, 3x TNA Kncokouts Championship

Dzięki WWE Diva Search, Brooke Adams załapała się na kontrakt z WWE w 2006 i szybko przeniosła się do DSW by trenować. W 2007 zadebiutowała jako część grupy tanecznej Extreme Expose wraz z Laylą i Kelly Kelly na ECW. Cała grupa wkrótce zaczęła odgrywać rolę menadżerek The Miza, którego w storylinie pragnęły. Czasami walczyła w Battle Royalach, ale w listopadzie tego samego roku została zwolniona przerywając feud przeciwko Kelly, która odrzuciła Miza i zaczęła spotykać się z Balls’em Mahoney’m. Dopiero trzy lata po odejściu z WWE, Brooke podpisała kontrakt z TNA, gdzie zaczęła odgrywać rolę asystentki Erica Bischoffa pod pseudonimem Miss Tessmacher. Na krótki czas zaczęła rządzić dywizją Knockouts i sprowadziła do TNA Mickie James. Wkrótce została zwolniona z roli asystentki i zaczęła trenować jako zawodniczka. Kilka dni po jej pierwszym pojedynku została kontuzjowana i odsunięta od akcji na kilka miesięcy.

 
W lipcu 2011 wraz ze swoją mentorką Tarą, udało się jej pokonać Sarite i Rosite i wygrać TNA Knockout Tag Team Titles. W 2012 bez pasów drużynowych w dłoniach, Tessmacher udało się kilkukrotnie przypiąć mistrzynię Knockouts Gail Kim, nad którą zgarnęła wielkie zwycięstwo w swoim rodzinnym stanie na Slammiversary i po raz pierwszy wygrała tytuł Knockouts. 

W walkach z Madison Rayne przegrała i powtórnie wygrała mistrzostwo Knockouts, które po raz drugi straciła w październiku w walce z Tarą, która jakiś czas wcześniej odwróciła się od swojej przyjaciółki. W 2013 po krótkiej przerwie, Brooke powróciła jako Heel oraz jako dziewczyna Bully Ray’a i dołączyła do jego grupy Aces & Eights. W grudniu ich związek się zakończył. Od tego momentu Brooke sporadycznie pojawiała się na ekranie dopóki nie powróciła w styczniu 2015 atakując swojego byłego chłopaka – Robbie’go E. W lipcu Brooke po raz ostatni udało się wygrać tytuł Knockouts kiedy pokonała Taryn Terrell. Kilka miesięcy później odeszła z TNA i wrestlingu z powodu ciąży.

 
Podsumowanie: Brooke jest kolejnym przykładem kiedy to WWE straciło cierpliwość i nie zaczekało aż poprawi się w ringu. W TNA Brooke na oczach widowni wyrosła z modelki na całkiem przyzwoitą zawodniczkę, która mogła odgrywać obie rolę Heela i Face’a. Partnerstwo z Tarą z pewnością bardzo jej w tym pomogło. Gdyby WWE poczekało jakiś czas i Brooke więcej by trenowała to z pewnością jej kariera w tej organizacji byłaby bardziej znacząca i pamiętliwa.
Angelina Love
3.Angel Williams – Angelina Love

Osiągnięcia w WWE:

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Tag Team Championship, 6x TNA Knockouts Tag Team Championship, Global Impact Tournament 2015

Jak niedawno pisałem w artykule Cancelled WWE Moments, Angel Williams była w szkołach rozwojowych WWE i kilkukrotnie miała zadebiutować. Raz jako dziewczyna Matt’a Hardy’ego, a drugi jako asystentka JBL’a. Zanim Angel mogła na dobre pokazać się na ekranie WWE, została zwolniona. Szybko po tym Angel powróciła do TNA, gdzie wystąpiła raz w 2004 roku i szybko przyjęła imię Angelina Love oraz stworzyła słynne The Beautiful People z Velvet Sky. Love i Sky zaczęły odgrywać rolę wrednych dziewczyn dla, których piękność jest najważniejszą rzeczą na świecie i muszą oczyścić świat z brzydoty. Często robiły to nakładając papierowe torby na głowę ofiar lub obcinając ich włosy.

 
Podczas gdy do ich grupy dołączały i odchodziły nowe osoby, Love wygrała swój pierwszy Knockouts Title w kwietniu 2009 pokonując Kong i Wilde w Triple Threat Matchu w stalowej klatce. Swojego zwycięstwa w ogóle nie pamiętała ponieważ doznała wstrząśnienia mózgu i walka musiała zakończyć się inaczej. Na gali Victory Road w lipcu Love wygrała kolejne mistrzostwo Knockouts pokonując Tare, która odebrała jej złoto kilka tygodni wcześniej. We wrześniu Love musiała odejść z TNA z powodu problemów z wizą. 

Kiedy powróciła to odwróciła się od Velvet i Madison Rayne, których oskarżała o próbę zastąpienia jej nową członkinią grupy – Lacey Von Erich. Love kontynuowała zdobywanie mistrzostw singlowych i drużynowych przy okazji rozpoczynając storyline z Winter. W 2012 odeszła z TNA i powróciła w 2014 roku reformując T.B.P z Velvet i odwracając się od Madison Rayne, którą pokonała by wygrać Knockouts Title. W 2015 po tym jak Sky powróciła do TNA, T.B.P znowu zaczęło walczyć przeciwko sobie po czym znowu się reformowało, aby zniszczyć The Dollhouse. Podczas tego storylinu Love zaszła w ciążę i nie była w stanie walczyć. Podczas ciąży jej kontrakt z TNA wygasł wiosną 2016 roku.

 

Podsumowanie: Według mnie Angelina nie była odpowiednią zawodniczką dla WWE. Chciała się wyróżniać, a WWE w tamtych czasach wolało mieć 20 takich samych dziewczyn. W TNA odkryła swoją życiową rolę jako członkini The Beautiful People i jest uważaną za jedną z najlepszych zawodniczek w historii organizacji. Bez wątpienia, lepszą karierą cieszyła się w TNA pomimo kilku złych momentów.

oie_9F5F1I5slznh
2.Maria Kanellis-Bennett 

Osiągnięcia w WWE:

Osiągnięcia w TNA: (1x TNA Knockouts Championship)

W 2004 roku Maria Kanellis rozpoczęła pracę w WWE po tym jak została wyeliminowana z WWE Diva Search. Prędko promowała z OVW (Szkoły rozwojowej) na główny roster, gdzie zaczęła odgrywać rolę głupiej dziennikarki, która często zadawała nieodpowiednie pytania przez co denerwowała gwiazdy. Z czasem zaczęła sporadycznie brać udział w pojedynkach i próbować wygrać Women’s czy Divas Championship, ale nigdy jej się nie udało. Często odgrywa rolę dziewczyny/menadżerki jakiegoś zawodnika np.Dolpha Zigglera czy Santina Marelli, z którym zerwała ponieważ ten nie zgadzał się by zapozowała w PlayBoyu co ostatecznie stało się na początku 2008 roku. W 2008 została przeniesiona na SmackDown, gdzie próbowała zdobyć Divas Title przez co odwróciła się od niej jej koleżanka Michelle McCool. W lutym 2010 roku została zwolniona z WWE pomimo storylinu z Matt’em Hardym, który na ekranie był jej chłopakiem.

W 2016 Maria zadebiutowała w TNA jako menadżerka swojego męża Mike’a Bennetta, z którym występowała wcześniej na scenach niezależnych – głównie w Ring Of Honor i Japonii, gdzie para odgrywała rolę Heeli. Maria wkrótce wmieszała się w dywizję Knockouts poprzez storyline z Gail Kim, która chciała zmusić Marię do walczenia jeśli chciała zmienić dywizję.

Ich feud doprowadził do Ladder Matchu pomiędzy wieloma zawodniczkami, gdzie kontrakt o władze nad dywizją wisiał ponad ringiem. Maria ostatecznie wygrała walkę i sprowadziła do dywizji swoją denerwującą asystentkę Allie i pomocnicę Sienne, które pomogły jej zapanować nad dywizją. Jednak jak obecnie widzimy, kontrola na chwilę wymknęła się z rąk Marii kiedy Allie przypadkowo wygrała Knockouts Championship odbierając go tym samym Siennie.

 
Podsumowanie: W TNA Maria dostała szansę, aby pokazać swoje zdolności w roli odgrywania Heela, którą w TNA wraz ze swoim mężem grają perfekcyjnie. W WWE trzymano ją jako tą samą, głupiutką Divę bez większych postępów w charakterze. W tym roku odkryliśmy, że Maria potrafi wygłosić przekonujące promo czego w WWE nie pokazała. Jak na razie nie miała okazji pokazać czy w ringu zrobiła progres, ale z pewnością jej charakter i zdolności przy mikrofonie jej w jej pozycji wystarczają.
Awesome Kong
1.Awesome Kong – Kharma

Osiągnięcia w WWE:

Osiągnięcia w TNA: 1x TNA Knockouts Tag Team Championship, 2x TNA Knockouts Championship, Queen of the Knockouts 2016

Kia Stevens zaczęła swoją przygodę z wrestlingiem od zgłoszenia się do Tough Enough, gdzie nie została przyjęta z powodu jej wagi. Przez to przeniosła się do Japonii, gdzie zaczęła trenować i odniosła swoje pierwsze sukcesy i stała się słynna jednak nie dla publiczności w Ameryce, gdzie wróciła w 2006 roku. Kiedy pod koniec 2007 roku TNA rozpoczęło na dobre dywizję Knockouts, Kia pod imieniem Awesome Kong (Amazing Kong było jej imieniem na scenach niezależnych) rozpoczęła historyczny feud z Gail Kim o pas Knockouts, który wygrała dopiero w trzeciej walce z Kim, w styczniu 2008 roku. Od momentu swojego przybycia Kong była niepowstrzymaną siłą, której towarzyszyły zdolności strategiczne Raishy Saeed – partnerki Kong z czasów z Japonii. Kilka miesięcy po szokującym straceniu tytułu w walce z Taylor Wilde, Kong odzyskała złoto i kontynuowała swoje panowanie zyskując towarzyszki w Sojo Bolt i Rhace Khan.

 
W 2009 Kong po raz drugi straciła pas i rozstała się ze swoimi towarzyszkami. Pod koniec roku rozpoczęła feud z Tarą, z którą przegrała walkę w klatce oraz rozpoczęła duet z Hamadą, z którą wygrały Knockouts Tag Team Titles. Ich panowanie było krótkie przez bójkę za kulisami z Bubbą The Love Sponge’m, który wygłaszał publicznie obraźliwe komentarze na temat Kong. Po tym jak TNA nie chciało jej pozwolić odejść to Kong odmówiła wzięcia udziału w trasie TNA po Wielkiej Brytanii za co została zawieszona, a kilka tygodni później ogłoszono jej zwolnienie przez co panowanie z Hamadą dobiegło do końca. 

W 2011 roku Kia jako Kharma zadebiutowała w WWE atakując inne zawodniczki w ringu jednak ten storyline został zakończony ponieważ zaszła w ciąże co ogłosiła na jednym z odcinków Raw. Kilka miesięcy po występie w Royal Rumble Matchu, Kharma ogłosiła, że została zwolniona z WWE. W 2015 Kong powróciła do TNA i zaczęła feudy z Havok i Taryn Terrell, która była zmuszona stworzyć The Dollhouse by pokonać Kong. Rok później Kong dołączyła do grupy, ale miesiąc po tym została zwolniona za zajście z Reby Sky za kulisami.

Podsumowanie: TNA zdecydowanie lepiej traktowało Kong (nie licząc oczywiście tych wszystkich zajść za kulisami) Mogę zrozumieć dlaczego TNA zwolniło ją w 2010 roku, ale dlaczego WWE ją zwolniło i nie wykorzystało po tym jak była gotowa do powrotu to trudno mi to zrozumieć. Podczas swojej kariery w WWE, Kharma walczyła tylko w jednym pojedynku (Royal Rumble Matchu) i tak naprawdę nic nie zdążyła osiągnąć. W TNA jej postać była bardziej przekonująca moim zdaniem, pewnie ze względu na dłuższy pobyt. Szkoda, że TNA nie zrobiło niczego porządnego jeśli chodzi o rozłam Kong i Saeed no, ale cóż. W każdym razie, kolejny punkt wędruje dla TNA.
 
 

Piszcie w komentarzach gdzie waszym zdaniem woleliście daną zawodniczkę oraz czy chcielibyście jej powrotu do jednej czy drugiej federacji. Od razu mówię, że na listę nie włączyłem takich zawodniczek jak Mickie James i Tara/Victoria ponieważ ich kariery w obu federacjach były moim zdaniem na takim samym poziomie. Nie włączyłem również Daffney ponieważ w obu organizacjach nie wiele osiągnęła.