Wszyscy wiemy, że w WWE plany zmieniają się z minuty na minutę. Wielokrotnie słyszeliśmy o historiach zza kulis, gdzie planowane było coś innego niż tak naprawdę zobaczyliśmy. Kto wie ile takich planów, które z jakiegoś powodu nie ujrzały światła dziennego jest i o ilu z nich się dowiemy. Jednak niektóre z nich w jakiś sposób wyszły na wierzch. Niektóre są potwierdzone, niektóre nie, ale z pewnością wszystkie są interesujące. W tej serii będę przedstawiał tak zwane „Cancelled WWE Moments“ – Odwołane momenty WWE.

oie_II1Zvn02sy0A
Stacy Keibler w roli tancerki

Jedna z najpopularniejszych gwiazd WCW i WWE Stacy Keibler jest najbardziej znana ze swoich długich nóg (i związku z George’m Clooney’em) Podczas swojego czasu w WWE Stacy była głównie wykorzystywana jako menadżerka lub dziewczyna innych zawodników takich jak Test czy The Dudley Boys.

Na początku jej kariery jej gimmick obierał się po prostu na byciu wredną dziewczyną, która wraz z drugą dziewczyną WCW Torrie Wilson nienawidziły pań WWF – Trish Stratus i Lity. Później Stacy kontynuowała swoją pracę jako Heelka w feudzie z Wilson. Po jakimś czasie Keibler zaczęła odgrywać w rolę ulubienicy fanów z powodu jej długich nóg, które wydawało się, że ciągną się aż do nieba. W 2005 roku Stacy wraz z Christy Hemme została przeniesiona na SmackDown w zamian za Candice Michelle i Torrie, które powędrowały na Raw. Tam Stacy po krótkiej przerwie rozpoczęła feud z Jillian Hall przez, którą została pokonana na jednym z odcinków Velocity. Jak się później okazało była to ostatnia walka Stacy w WWE.

Po tym Stacy poprosiła o trochę wolnego ponieważ chciała wystąpić na show „Taniec z gwiazdami“ Po występie w drugim sezonie tego show, gdzie zajęła przyzwoite trzecie miejsce i znalazła się w finałowej trójce, Stacy miała powrócić do WWE na Raw w roli Heela z gimmickiem tancerza, aby zareklamować „Taniec z gwiazdami“ Jednak do niczego ostatecznie nie doszło ponieważ w lipcu 2006 roku Stacy Keibler odeszła z WWE, aby zając się innymi zainteresowaniami, a w 2013 później podobny gimmick dostał się Fandango i jego partnerkom takim jak Summer Rae i Layla.

oie_oeUy4zFYXUaJ
Luna Vachon jako Women’s Champion

Luna Vachon pochodzi ze słynnej rodziny wrestlingowej Vachon, która pomimo marzeń Luny nie pozwalała jej na pracę w tym biznesie, który uważano za trudny dla kobiety. Pomimo tego Luna zaczęła trenować ze swoją ciotką Vivian i The Fabulous Moolah’ą by spełnić swoje marzenia zostanie WWF Women’s Champion.

Kiedy Women’s Title był zawieszony przez WWF w latach 1990-1993, Luna Vachon przybyła do WWF w roli menadżerki różnych zawodników. Kiedy w grudniu 1993 Alundra Blayze wygrała turniej i stała się nową mistrzynią kobiet, Luna zaczęła prowadzić z nią feud o pas, lecz nie wygrała tytułu. Udało jej się przyprowadzić z Japonii Bull Nakano, której w listopadzie 1994 udało się pokonać Blayze i wygrać tytuł kobiet. Wkrótce po tym Vachon opuściła WWE i powróciła dopiero w 1997 głównie odgrywając rolę menadżerki Goldusta i rywalizując z Sable, z którą po jakimś czasie zaczęła się nie dogadywać również w prawdziwym życiu. Kiedy popularność Sable rosła i ta stawała się co raz większą gwiazdą, za kulisami patrzała za góry na innych pracowników. Według Luny, podczas treningu do ich Mix Tag Team Matchu na WrestleManii, Sable odmówiła uczenia się ponieważ Vince McMahon i tak obiecał jej, że zostanie mistrzynią kobiet co bardzo zraniło Lunę gdyż było jej to życiowym marzeniem.Luna bała się, że przez brak ćwiczeń Sable łatwo zostanie kontuzjowana w ringu, a jeśli tak się stanie to ona może stracić pracę. 
Kilka miesięcy później Sable i Luna ponownie rozpoczęły ze sobą program o tytuł kobiet, który posiadała Sable. Luna zaatakowała ją pod przebraniem Spider Lady tłumacząc się, że ważne jest tylko to co jej się należy. Jednak przez fankę Sable – Tori, Luna przegrała walkę na Royal Rumble. Sable wkrótce odwróciła się od swojej fanki co zrobiło z niej Heel’a, a Luna i Tori były Face’ami. Luna sama przyznała w wywiadzie po opuszczeniu WWF w 2000, że kilkukrotnie miała wygrać tytuł kobiet w walce z Sable, ale ta zawsze miała jakąś wymówkę. Raz nie spakowała stroju do walki, a innym razem mówiła, że zapomniała przynieść Women’s Title. Przez bójkę z Sable za kulisami, Luna została zawieszona i nie mogła wystąpić na gali St.Valentine’s Day Massacre, gdzie znowu miała zawalczyć z Sable o pas kobiet. Pomimo innych prób wygrania tytułu w walkach z Ivory czy Jacqueline, Luna nigdy nie osiągnęła swojego marzenia. W 2000 została zwolniona z WWF za kolejną sytuację za kulisami, a w sierpniu 2010 zmarła w skutek przedawkowania. Wpływ jaki Luna miała na przyszłe pokolenia ze względu na bycie pierwszą Anty-Divą z pewnością powinien zostać uhonorowany  przez WWE.
Beth+Rosa
Rosa Mendes jako prześladowca Beth Phoenix

W 2008 roku fani wrestlingu mieli inne zdanie o Rosie Mendes niż w dzisiejszych czasach. Wielu widziały w niej wielki potencjał kiedy była w szkołach treningowych takich jak OVW czy FCW. W 2008 roku została nawet umieszczona na liście 50 najlepszych kobiet z wrestlingu z tego roku według PWI. Zajęła wtedy 43 miejsce. Wkrótce jej postać została przeniesiona do głównego rosteru, gdzie Rosa zaczęła odgrywać rolę wielkiej fanki panującej wtedy mistrzyni kobiet The Glamazon Beth Phoenix, która była w związku z Santino Marellą. Rosa pojawiała się na widowni trzymając plakaty, które mówią jak bardzo ubóstwia Beth.

Pewnego dnia na Raw doszło do tego, że Rosa rzuciła się na Meline, która zaatakowała Beth po jednym z pojedynków. Przez to Stephanie McMahon zakazała jej pojawienia się na galach, ale Rosa ponownie zaatakowała Meline po tym jak przebrała się za jednego z fotografów, którzy towarzyszą Melinie podczas jej wejścia. Wkrótce Rosa na stałe pojawiała się z Beth i Santino przez kolejne tygodni podczas, których Beth straciła swój tytuł kobiet. Po jakimś czasie Rosa zaczęła również walczyć w telewizji, ale w pewnym momencie postać Beth zniknęła z ekranu (podobno na Raw, na którym była Beth WWE chciało największą uwagę skupić na modelkach), a Rosa w międzyczasie na krótki czas stała się menadżerką Carlito.

Podobno były plany, aby Rosa nie tylko była brana za wielka fankę The Glamazon, ale również zaczęłaby ją prześladować. Zostawiałaby jej jakieś wiadomości oraz bukiety kwiatów. Raz ten pomysł został cofnięty ponieważ Vince McMahon chciał z Rosy zrobić zawodniczkę. Po jakimś czasie powrócono do tego pomysłu, ale plany znowu zostały odwołane i Rosa na krótki czas zaczęła towarzyszyć Carlito. Podobno podczas tego storylinu Rosa miała uczestniczyć przeciwko Beth w Mix Tag Team Match’ach oraz bawić się jej emocjami i namieszać jej w głowie. Jakiś czas później Rosa została przeniesiona do ECW, a Beth do SmackDown.

oie_wdyN6Ih4tkhw
Lita vs.Trish Stratus na WrestleManii 21

Lita i Trish Stratus są jedne z najsłynniejszych i uważane za dwie z najlepszych kobiet w historii wrestlingu. Takie miano mogą sobie zawdzięczać w dużej mierze dzięki swojemu feudowi, który toczył się przez lata. Panie zadebiutowały w WWE (WWF) w podobnym czasie i jak to same ujęły – rosły razem na oczach widowni. Nic dziwnego, że Lita brała udział w pierwszym pojedynku Trish Stratus. Panie na ekranie się nienawidziły, a za kulisami były najlepszymi przyjaciółkami.

Po jakimś czasie jednak ich przyjaźń ukazała się na ekranie. Z przebiegiem lat, a Trish i Lita zmieniały swoje stany z przeciwniczek na koleżanki. Jednak w 2004 roku po tym jak Trish przeszła na ciemną stronę mocy i rzuciła swojego chłopaka Chrisa Jericho dla jego najlepszego kumpla Christiana, Stratus zaczęła się wyśmiewać z sytuacji, w jakiej Lita się znalazła z Kane’m, który pewnego dnia porwał ją, uwięził i jak się potem okazało zapłodnił. Trish nabijała się z Lity ile tylko się dało ponieważ wiedziała, że Lita przez swoją (nieprawdziwą) ciążę nie może jej nic zrobić. Pozwoliła sobie nawet przerwać ślub Lity i Kane’a podczas, którego Lita nosiła czarną suknię ślubną. Trish powiedziała, że Lita nie mogła przecież mieć białej sukni (według tradycji białą suknię mogą nosić tylko dziewice) oraz, że sytuacja Lity będzie prosta jeśli Lita otworzy swoje serce, tak samo jak otwiera wejście między nogami.

Po tym jak Lita (na niby) poroniła to w końcu mogła dorwać Trish. Połamała jej nos na Survivor Series i w historycznym main evencie Raw pokonała ją i wygrała mistrzostwo kobiet. Swój rewanż Trish dostała na gali New Years Revolution w styczniu, gdzie odzyskała swój tytuł. Jednak podczas walki Lita doznała kontuzji nogi i zakończenie pojedynku musiało zostać przyśpieszone. Pomimo kontuzji, Lita i tak miała stracić swoje mistrzostwo. Jednak przez ten wypadek, Lita nie mogła wkroczyć do ringu co przekreśliło plany na wielką walkę o Women’s Title z Trish na WrestleManii 21, na której Lita odzyskałaby swój tytuł. Nawet sama Lita potwierdziła tę plany w jednym z show na WWE Network. Niektóre źródła podają, że panie miały zawalczyć w Ladder Matchu, ale zamiast tego Trish na WrestleManii pokonała uczennice Lity – Christy Hemme w walce o tytuł kobiet.

oie_4mVbiWTx9htk
Maryse jako lesbijka

Zanim Maryse była znana wyłącznie jako żona obecnego mistrza Interkontynentalnego The Miza oraz gwiazda Total Divas to podczas swojej kariery w WWE udało jej się wygrać Divas Championship aż dwukrotnie. Była pierwszą zawodniczką, która tego dokonała po raz drugi i była tylko drugą Divas Champion w historii.

Maryse po raz pierwszy pojawiła się w WWE w 2006 jako jedna z uczestniczek WWE Diva Search, ale po dostanie się do finałowej ósemki została wyeliminowana. WWE postanowiła ją zatrudnić i po jakimś czasie Maryse zaczęła się pojawiać na gali SmackDown w filmikach podczas, których półnaga Maryse przebierała się czy brała kąpiel i zachęcała widzów do oglądania SmackDown. W 2008 Maryse zaczęła uczestniczyć w walkach i po kilku miesiącach znalazła się na szczycie dywizji Div na SmackDown jako topowa Heelka.

Zanim postać Maryse nabrała tempa i była znana z odrzucania włosów i wystawiania ręki w stronę nieprzyjaciół, były plany, aby Maryse odgrywała gimmick lesbijki. Miałaby w pewnym znaczeniu prześladować inne Divy i nawet je całować. Jednak plany zostały skreślone kiedy WWE postanowiło, że jest to nieodpowiednie na show, które chcieli, aby było brane za przyjazne dla całej rodziny. Pomimo tego podczas pojedynków Maryse można było zauważyć, że przypina swoja rywalki po prostu leżąc na nich.

3_10024_STEPH_08282015sb_1424--2e9adadb32e643969f4405bfd6e72f77
Kiss My Ass Club Stephanie McMahon

Wiele dziwacznych rzeczy w WWE jest niezrozumiałe. Gwałcenie sztucznych zwłok, starsza kobieta rodząca dłoń, mężczyzna, któremu towarzyszy szereg prostytutek czy też pomysł Kiss My Ass Club (Klub pocałuj mnie w tyłek) Vince’a McMahona. Podczas tego ostatniego segmentu, który wymieniłem Vince kazał jakiejś osobie pokazać swoją lojalność i szacunek w stosunku do niego poprzez upadnięcie na kolana i pocałowania go w goły zadek w telewizji.

Wiele gwiazd padło ofiarą tego aktu szacunku. Shawn Michaels, Shane McMahon czy Mick Foley, który zrobił to, aby jego koleżanka Melina nie została zwolniona. W 2002 roku kiedy Raw GM Eric Bischoff walczył z GM’em SmackDown Stephanie McMahon o to czyje show jest lepsze miał się rozpocząć Kiss My Ass Club Stephanie McMahon. Na Unforgiven drużyna Stephanie – Billy i Chuck zmierzyli się z drużyną Erica – Jamal’em i Rosey’em. Stypulacje były dwie. 1.Jeśli drużyna Stephanie przegra to ta będzie musiała wystąpić w H.L.A (Hot Lesbian Action – Gorąca akcja lesbijek, nawet nie pytajcie) 2.Jeśli Eric przegra to będzie musiał pocałować Stephanie w zadek.

Najpierw Eric miał przegrać i stać się pierwszym członkiem Kiss My Ass Clubu Stephanie, ale plany zostały zmienione ponieważ Eric’owi się nie podobało. Zamiast tego przegrała drużyna Stephanie i ta musiała wystąpić w H.L.A. Pomysł ponownie został wrzucony na tablicę podczas 2008 kiedy na Raw Stephanie podczas feudu z Chris’em Jericho ten został przez nią zwolniony. Jericho na kolanach zaczął błagać o wybaczenie co miało doprowadzić do tego, że będzie musiał pocałować zadek Stephanie, ale do tego nie doszło. Tym razem to sama Stephanie postanowiła całkowicie odrzucić ten pomysł ponieważ nie chciała tego robić kiedy ma męża i dzieci w domu, które oglądają jak występuje. Brie Bella z pewnością bardzo się cieszyła, że nikt sobie o tym pomyśle nie przypomniał w 2014 roku.

Reklamy