Jillian_pro
5.Jillian (2009)

Historia Jillian Hall w WWE jest dosyć smutna. Na początku swojej kariery Jillian byłą szanowaną faworytką publiczności jednak gdy WWE podpisało z nią kontrakt, Hall zmieniła się o 360 stopni przez wszystkie operacje plastyczne. Przez czasy, w których Hall występowała, musiała ograniczyć swoje ruchy w ringu i nie mogła nigdy w pełni pokazać co potrafi.

Pomimo obiecującemu początkowi u boku dużej gwiazdy jakim był JBL na SmackDown, Jillian po jakimś czasie stała się wykorzystywana jako kawał. Jej gimmick złej piosenkarki był zabawny jednak zburzył jej wiarygodność (Nie wspominając już o tym, że WWE traciło widzów przez telewizorami zawsze kiedy Jillian zaczyna śpiewać na ekranie) Hall była również kolejną ofiarą krótkotrwałego panowania. 12 października na Raw Jillian dostałą z jakiegoś powodu walkę o pas Div przeciwko Mickie James, którą ku zaskoczeniu wszystkich pokonała. Kilka minut później na Raw dzięki wymianie Div pomiędzy rosterami powróciła Melina, która kilka sekund później odebrała Hall jej jedyny tytuł Div. Tydzień później Hall przegrała swój rewanż i jej miejsce na szczycie dywizji się skończyło.

Jillian została wykorzystana jak osoba, która dostarcza paczkę z poczty do odbiorcy. WWE chciało przenieść Mickie James na SmackDown (z powodu jej związku z Johnem Ceną) więc musiało jej odebrać tytuł Div, ale WWE nie chciało, aby dwie Face’ki (Melina i Mickie) walczyły razem więc wykorzystało Jillian. Nie dość, że zniszczyło to wiarygodność Jillian doszczętnie to Divas Title przypominało zabawę w „piłka parzy“. 13 miesięcy później Jillian nie pracowała już w WWE.

The Fabulous Moolah
4.The Fabulous Moolah (1999)

Bez wątpienia The Fabulous Moolah jest legendą w tym biznesie. Pomimo tych okrucieństw, których się dopuściła jest uważana za legendę. Ma rekordowe panowanie, które trwało prawie trzy dekady (co jest mocno naciągane przez WWE) Jest również najstarszym mistrzem wśród mężczyzn i kobiet w historii. Wygrała tytuł kobiet w 1999 roku w wieku 76 lat i właśnie o tym panowaniu mowa.

1999 nie był najlepszym rokiem dla dywizji kobiet. Jak wiadomo podczas Attitude Ery uwaga była bardziej skupiona na wyglądzie kobiet niż ich umiejętnościach w ringu. Właśnie dlatego kiedy Ivory wygrała swoje pierwsze mistrzostwa to była jak powiew świeżego powietrza w zatęchłym pokoju. Umiała wyciąć promo, umiała walczyć, a co najważniejsze miała więcej do zaoferowania niż biust i tyłek. Jesienią 1999 roku Ivory rozpoczęła feud z Moolah’ą i jej koleżanką Mae Young, w którym Ivory głównie wyśmiewała się z ich wieku. Podczas tego feudu Moolah zgarnęła zwycięstwo nad mistrzynią i dzięki temu miała okazję zawalczyć z Ivory na gali No Mercy, 17 października. Na tej o to gali wygrała Women’s Championship, który niecały tydzień później nawet broniła w pojedynku z jej koleżanką Mae Young. Na szczęście 25 października Moolah ogłosiła, że ze względu na jej wiek nie może walczyć tak często jakby chciała i przejdzie na emeryturę, ale zanim zdążyła to zrobić to Ivory upomniała się o swój rewanż i odzyskała mistrzostwo kobiet.

Jak bardzo jest to absurdalne? Nie ważne jak wielką legendą byłaby Moolah albo nawet jakaś inna legenda jak Hulk Hogan czy The Undertaker – w tym wieku nie powinni wygrywać mistrzostw, a tym bardziej nie powinni ich odbierać wschodzącym gwiazdą jak Ivory. Wielki szacunek dla Moolah’i i Mae, że w tym wieku wchodziły jeszcze w ringu, ale to było po prostu niedorzeczne. Jedyne dobre co z tego wyszło to wszystkie proma, które Ivory na nich wycięła. Jest to dobry przykład, który mówi, że Attitude Era nie była taka świetna jak ją czasami pamiętamy.

Debra
3.Debra (1999)

Jak już mówiłem Attitude Era nie była tak dobra jak się nam wydaje. Kolejnymi dobrymi przykładami na to są trzy ostatnie panowania na tej liście. Wszystkie niedorzeczne i absurdalne, każdy w inny sposób. W pierwszej części artykułu wspomniałem o Sable, która nie chciała przedłużyć swojego kontraktu podczas gdy posiadała mistrzostwo kobiet oraz, że WWE ukartowało spisek. W ten spisek była wmieszana kolejna mistrzyni, która nigdy nie powinna nosić tego tytułu – Debra.

A więc. Debra i mistrzyni Sable miały zmierzyć się ze sobą w Evening Gown Matchu, w którym panie noszą suknie wieczorowe i ta zawodniczka, która ściągnie z rywalki strój jako pierwsza jest okrzyknięta zwycięzcą. Jednak tym razem komisarz WWE Shawn Michaels ogłosił Debre zwyciężczynią ponieważ pokazała się wszystkim w bieliźnie. Podczas wszystkiego Sable domyśliła się o co chodzi i strasznie się zdenerwowała podczas gdy Debrze był wręczony tytuł kobiet. Sable nie zbyt przyjaźnie wspominała swój ostatni dzień w pracy. Podobno nawet X-Pac wypróżnił się do jej walizki na pożegnanie.

Debra znajduje się na tej liście ponieważ nie była trenowaną zawodniczką. Jedyne co miała do zaoferowania to jej wygląd, tyłek i biust dzięki czemu zyskała ogromną popularność podobnie jak Sable. Zapewne dlatego WWE dało jej zdobyć tytuł, a nie trenowanym zawodniczkom takim jak Tori, Ivory (która ostatecznie odebrała Debrze tytuł), Jacqueline czy Luna Vachon, która całe życie marzyła by zdobyć to mistrzostwo. Jej panowanie na szczęście trwało tylko miesiąc. Jak można się domyśleć, nic szczególnego przez ten czas się nie wydarzyło.

The Kat
2.The Kat (1999/2000)

Po tym jak w październiku Ivory odzyskała mistrzostwo kobie, dla dywizji przyszły jeszcze gorsze dni. Panie zaczęły uczestniczyć w pojedynkach, które zamiast w ringu miały miejsce w basenie wypełnionym jakimś budyniem, sosem czy czymś w tym rodzaju.

 Ivory została pokonana właśnie w jednym z tych „pojedynków“ przez Jacqueline, a specjalnym sędzia była The Kat. Po walce Ivory wyładowała swoją złość na Kat, którą zaatakowała i chciała ją podtopić w sosie. The Kat zakrztusiła się czymś co było w sosie przez co B.B – jeden z medyków musiała ją ratować. Ivory nie spodobało się to, że B.B jej pomogła więc ściągnęła jej ubrania. Przez to całe zamieszanie na galę Armageddon ogłoszono Fatal 4-Way Match o Women’s Championship Ivory….w basenie pełnym wody rzecz jasna. A no i panie nosiły suknie wieczorowe i ta, z której suknia będzie ściągnięta zostanie wyeliminowana.

Niestety wygrała The Kat, która postanowiła uczcić swoją wygraną poprzez pokazaniem wszystkich swojego biustu. Plan był taki by Sgt. Slaughter szybko zasłonił ją ręcznikiem i tylko mała grupka ludzi widziała to co Kat chciała pokazać. Jednak Slaughter nie zdążył i wszyscy mogli zobaczyć biust nowej mistrzyni (#WomensWrestling) Swój rewanż Ivory przegrała w prawdziwym pojedynku, który miał stypulacje No Count Out, No Disqualification. Koleżanka The Kat, Chyna szybko rozprawiła się z Ivory, a The Kat tylko ją przypięła i obroniła złoto. I tak nastąpiły kolejne dwa miesiące panowania beztalencia. Jednak najgorsze było dopiero przed nami.

Harvey Wippleman
1.Hervina (2000)

Co jest gorsze? Panowanie, które przegapisz jak mrugniesz? Mistrzyni w wieku emerytalnym na szczycie dywizji? Czy zawodniczki walczące w basenie zamiast w ringu? Powiem wam – mężczyzna, który wygrał tytuł kobiet.

31 stycznia 2000 roku odbył się „pojedynek“, w którym The Kat broniła swojego tytułu przeciwko nowej zawodniczce – Hervinie. Był to LumberJill Match co oznacza, że inne panie otaczały ring, a raczej basen, który był wypełniony śniegiem. Jednak to nie było najgorsze. Hervina w swoim debiucie zdobyła mistrzostwo kobiet (Wybacz Paige, ale ten rekord już jest zajęty), a po walce okazało się, że tak naprawdę był to Harvey Wippleman w przebraniu. Harvey podczas swojej kariery był głównie menadżerem różnych zawodników np. byłej mistrzyni kobiet Berthy Faye, która również była jego dziewczyną na ekranie. Po tym jak okazało się, że był to facet, inne panie rzuciły się na niego. Syf, kiła i mogiła.

Na szczęście w tym samym tygodniu na SmackDown Jacqueline pokonała go i stała się nową mistrzynią kobiet. Dzięki Bogu. Niestety WWE wpadło na równie genialny pomysł kilka lat później kiedy Santino Marella udawał swoją siostrę Santine i wygrał Battle Royal na WrestleManii 25, który miał wyłonić Miss WrestleManii. Widać, że WWE czasami nie uczy się na własnych błędach.

To już była ostatnia część tego artykułu. Wkrótce pojawią się inne artykuły, które mam nadzieje was zaciekawią. Pamiętajcie, że to jest tylko moja opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać więc piszcie w komentarzach kto waszym zdaniem był najgorszą mistrzynią w historii WWE.