Nikki Bella
10.Nikki Bella (2012)

Na początku pierwszej z trzech części tego artykułu powiedziałem, że Nikki Bella nie zasługuje na miano najgorszej mistrzyni w historii WWE. Jednak jej pierwsze panowanie do najbardziej sukcesywnych nie należało. Od października 2011 The Glamazon Beth Phoenix dominowała w dywizji Div z Divas Championship w jej dłoniach. Wielu próbowało ją pokonać. Kelly Kelly, Eve Torres, Tamina, Alicia Fox, ale ostatecznie padło na Nikki.

Jako karę za wspieranie drużyny Teddy’ego Longa na WrestleManii 28, Nikki została umieszczona w walce z Beth, która pokonała po tym jak nieprzyjaciółka Beth Kelly Kelly pokazała się przy ringu. John Laurinaitis nie chciał dać jej jednak walki o pas ponieważ Nikki wspierała Longa na WrestleManii. Na szczęście Brie, która wspierała Johna załatwiła jej walkę. 23 kwietnia na Raw w LumberJill Matchu stworzonym przez Eve Torres, aby uniknąć podmian ze strony bliźniaczek, Beth kontuzjowała swoją nogę co pomogło Nikki odnieść kolejną wygraną. Na Extreme Rules z powodu kontuzji Beth nie mogła walczyć i Nikki postawiła swoje pierwsze mistrzostwo na szali w walce z powracającą Laylą, która wygrała tytuł przypinając Brie.

To panowanie znajduje się na liście z racji na to jakie było krótkie oraz z powodu dlaczego w ogóle się wydarzyło. W kwietniu 2012 roku pojawiły się informacje, że The Bella Twins odchodzą z WWE. Wyglądało to tak jakby WWE pozwoliło Nikki zdobyć tytuł tylko dlatego, aby nie czuła się gorsza od swojej siostry, która rok wcześniej pokonała Eve Torres i wygrała tytuł Div. Rewanż pomiędzy Laylą, a Nikki też nie pomógł jej panowaniu. Panie zmierzyły się w 30 sekundowym pojedynku, w którym również wzięła udział Brie ponieważ bliźniaczki nie mogły się zdecydować, która będzie walczyć. Jak widzimy Nikki miała gorsze panowania niż to z zeszłego roku.

Mickie_James_bio
9.Mickie James (2007)

Mickie James jest jedną z najlepszych zawodniczek w historii tego biznesu. Jest również jedyną zawodniczką, która wygrała wszystkie trzy największe mistrzostwa w wrestlingu (WWE Women’s Championship, TNA Knockouts Championship i Divas Championship) Jednak w 2007 była ofiarą jednej z wielu kpin w historii dywizji kobiet.

W kwietniu na Live Evencie we Francji odbył się Triple Threat Match, w którym Women’s Champion Melina postawiła swój tytuł na szali w walce z Victorią i Mickie James. Ku zaskoczeniu widowni Mickie przypięła Victorie i wygrała pas kobiet co przeważnie nigdy się nie zdarza na Live Eventach. Jednak z racji, że Mickie nie przypięła mistrzyni tylko Victorie, Jonathan Coachman od razu stworzył rewanż, który Melina wygrała. Dzięki tej farsie Mickie James stała się najkrócej panującą mistrzynią w historii WWE.

Podobna rzecz przytrafiła się AJ Lee na Live Evencie w 2012 kiedy w Triple Threat Matchu z udziałem Layli i panującej wtedy mistrzyni Eve Torres wygrała tytuł Div jednak dzięki decyzji Vickie Guerrero, Eve szybko odzyskała tytuł. Dlaczego więc Mickie pojawiła się na tej liście, a AJ nie? Ponieważ WWE faktycznie uznaje zwycięstwo Mickie podczas gdy o AJ nikt nie wspominał. Mickie dostała kilka dni później rewanż na Backlash, który przegrała. Dzięki całej kpinie, panowanie Mickie znajduje się na tej liście. Na szczęście Mickie może pochwalić się kilkoma porządnymi panowaniami w jej karierze.

Velvet McIntyre
8.Velvet McIntyre (1986)

W tej części artykułu krótkie panowania niestety dominują. Pierwsza w historii zawodniczka z Irlandii (Wybacz Becky) Velvet McIntyre znajduje się na tej liście z jej pierwszym i jedynym panowaniem jako mistrzyni kobiet.

3 lipca 1986 roku podczas trasy WWF po Australii na Brisbane Festival Hall Velvet pokonała The Fabulous Moolah’e. Sześć dni później przegrała tytuł na rzecz Moolah’i w rewanżu. I tyle. Zadziwiające jest to, że WWF w ogóle dało Velvet wygrać oraz, ze rozpoznaje to zwycięstwo biorąc pod uwagę fakt, że Moolah dominowała scenę wrestlingu kobiet w latach 70 i 80 kiedy je trenowała (tak naprawdę kazała kilku innym zawodniczkom to robić) i zabierała więcej pieniędzy niż powinna oraz kontrolowała też kontrakty zawodniczek. Podobno Moolah miała również gdzieś Velvet i kazała zawalczyć z nią na WrestleManii 2 w walce o pas kobiet tylko po to by Velvet nie mogła pojawić się na trasie wyłącznie z kobietami. Ich walka trwała dwie minuty po tym jak sędzia zignorował nogę McIntyre na linie. Velvet (i większość zawodniczek z tamtych czasów) zasługiwała na lepsze traktowanie.

Maryse_pro
7.Maryse (2010)

W 2008 roku Maryse była obiecującą gwiazdą, która bardziej dzięki swojemu charakterowi niż umiejętnością w ringu stałą się topową Heelką na SmackDown, dzięki czemu w swoim domu w Kanadzie wygrała swój pierwszy Divas Championship pokonując Michelle McCool. Kilka dni później Maryse doznała kontuzji nogi przez co jej zdolności w ringu spadły o kilka szczebli. Jednak drugie panowanie Maryse jest niczym w porównaniu z jej pierwszym.

Po tym jak Maryse straciła swój tytuł na Night Of Champions w walce z Mickie James, zawodniczka udała się na przerwę by wyleczyć powracającą kontuzję. Kiedy w listopadzie wróciła na Raw tytuł Div miała Melina co doprowadziło do ataku byłej mistrzyni Div na obecnej mistrzyni. Jednak przez kontuzję Meliny, ta musiała oddać swój pas i udać się na rehabilitację. Rozpoczął się turniej, w którym udział wzięły Brie Bella, Maryse, Katie Lea, Eve Torres, Alicia Fox, Gail Kim, Jillian i Kelly Kelly. Do finałów doszły Gail Kim i Maryse, która ostatecznie odzyskała pas i stałą się pierwszą zawodniczką, która dwukrotnie zdobyła ten tytuł. Jej zwycięstwo było zapewne jedyną pamiętliwa rzeczą podczas jej całego panowania. Na WrestleManii Maryse była wykorzystana jako zapychacz miejsc w 10 osobowym pojedynku Div. Trzy tygodnie później straciła swój pas na rzecz Eve Torres.

To panowanie znajduje się na tej liście z kilku powodów. WWE nie powinno dawać Maryse tytułu tylko dlatego, że powróciła na ekrany. Przez to wynik całego turnieju był przewidywalny, a WWE mogło dać Gail Kim szansę, na którą zasługiwała. Na WrestleManii Maryse była jak każda inna Diva, a nie jako mistrzyni. Zwycięstwo Eve też nie było za bardzo znaczące ponieważ Maryse panowała tak krótko. WWE próbowało wykreować Eve na nową gwiazdę, ale jej panowanie również nie było za długie i nie zbyt udane. No i oczywiście ilość dni (49) drugiego panowania Maryse nie była powalająca jak to w tamtych czasach bywało. Na szczęście w dzisiejszych czasach Maryse cieszy się o wiele pasującą do niej rolą jako menadżerka The Miza.

Alundra Blayze
6.Alundra Blayze (1995)

Bez wątpienia Alundra Blayze (znana również jako Madusa) jest jedną z najlepszych zawodniczek w historii wrestlingu. W 1994 Blayze miała wiele wspaniałych pojedynków przeciwko jej rywalce z Japonii Bull Nakano, która odebrała jej tytuł kobiet 20 listopada 1994. Pomimo tego Blayze zapewne najbardziej zostanie zapamiętana o jeden z najbardziej szokujących aktów w historii wrestlingu – wrzuceniu tytułu kobiet WWF na gali WCW Nitro.

Ale to nie o tym panowaniu tutaj mowa. Po tym jak 20 listopada w Japonii na gali Big Egg Wrestling Universe (gali poświęconej wyłącznie wrestlingu kobiet) Nakano odebrała tytuł kobiet Blayze to 3 kwietnia na Monday Night Raw Alundra odzyskała swoje mistrzostwo po czym została brutalnie zaatakowana przez debiutującą Berthe Faye przez co przez kilka miesięcy nie pojawiała się na ekranie. Następnym razem Alundra była widziana na SummerSlam w sierpniu kiedy postawiła swój tytuł na szali w walce z Faye i w tym samym pojedynku go straciła.

Tutaj jest mój cały problem z tym panowaniem podobnie jak w przypadku Trish Stratus. Przez te pięć miesięcy Alundra ani razu nie pojawiła się na ekranie ani nie broniła tytułu na żadnych Live Eventach. W prawdziwym życiu podobno przeszła operację plastyczna piersi i nosa. Podczas tego czasu Faye zmieniono gimmick z potwora na dziewczyny z przyczepy campingowej, która ma o wiele bardziej mniejszego chłopaka, którym był Harvey Wippleman. Podobno WWE planowało przez ten czas feud Faye i Nakano do, którego nie doszło ponieważ przy Nakano znaleziono kokainę i ta została zwolniona, ale to nie zmienia faktu, że panowanie Alundry było przez to tragiczne. Zwłaszcza, że Dwa miesiące po stracie swojego tytułu Alundra pokonała Faye i odzyskała swój pas, który za dwa miesiące wyrzuciła do kosza na śmieci. Tylko w wrestlingu.

Pamiętajcie, że to jest tylko moja opinia, z którą nie wszyscy muszą się zgadzać i podzielić się własnymi przemyśleniami w komentarzach.

Reklamy