Pierwszym pojedynkiem na Battleground jest Tag Team Match z Raw. WWE Women’s Champion Charlotte i jej uczennica Dana Brooke zmierzyły się z Sashą Banks i jej tajemniczą partnerką, którą okazała się być Bayley!

Blondynki rozpoczęły pojedynek wcześniej. Obie zaatakowały swoje partnerki i pozbyły się ich z ringu. Charlotte wbiła Bayley w barykady, a Dana zajęła się Sashą. Mistrzyni wrzuciła Bayley do ringu i wraz ze swoją uczennicą rzuciły się na nią. Dana jeszcze zrzuciła Sashe z krawędzi ringu po czym blondynki odsunęły się i zaczekały na oficjalny gong. Charlotte od razu rzuciła się na brunetkę i kontynuowała swój atak w narożniku. Bayley udało się po chwili wymierzyć kopnięcie i wykonać Spinning Back Elbow z drugiej liny. Zmiana z Sashą, która rzuciła się z uderzeniami na byłą BFF. Banks została odepchnięta, ale spróbowała Monkey Flipa. Mistrzyni skontrowała i umieściła rywalkę na szczycie narożnika skąd otrzymała nieudaną Hurricanrane. Sasha powaliła Danę ciosem po czym została wbita w narożnik przeciwniczek skąd kopnęła Charlotte w twarz. Mistrzyni jednak udało się zyskać przewagę po wbiciu oponentki w narożnik. Sasha przez to wyślizgnęła się z ringu, do którego Charlotte ją wrzuciła i przypięła. 1..2..Kick Out! Zmiana u blondynek, które częstuję Sashe kopniakami. Yank Up Drop od Dany. 1..2..Kick Out! The Boss zostaje uwięziony w Chin Locku z dala od swojej partnerki. Była NXT Women’s Champion po chwili wróciła na nogi i rzuciła rywalkę na linę. Banks chciała dokonać zmiany, lecz Brooke złapała ją za nogę. Puściła po tym jak została spoliczkowana. Zmiana z Bayley, która powala Dane Double Axe Handle’ami, częstuje mistrzynią rywalkę oraz dokłada Elbow Drop w plecy i w klatkę piersiową Dany. Uczennica mistrzyni dostaje z barka w brzuch w narożniku, a następnie Jumping Elbow. Bayley weszła na drugą linę, gdzie została rozproszona przez Charlotte. Dana to wykorzystała, złapała oponentkę za nogę i pociągnęła przez co tył głowy Bayley uderzył o szczyt narożnika.

Brunetka otrzymała serie ciosów i została przypięta. 1..2..Kick Out! Brooke umieszcza Bayley w Surfboard Stretchu, z którego po chwili się uwalnia. Dana jednak powala ją kopnięciem w brzuch po czym z wielką siłą posyła do narożnika, gdzie kontynuuje swój atak. W pewnym momencie Dana została zaskoczona Roll Up’em. 1..2..Kick Out! Brooke szybko odzyskuje kontrolę w pojedynku i pozuje dla publiczności. Bayley zostaje wbita do narożnika, gdzie zostaje przyduszona. Dana ze stania na rękach wykonała przewrót w tył po czym obie panie powaliły siebie Clothesline’ami. Po jakimś czasie następuje zmiana po obu stronach. Sasha powala mistrzynię Clothesline’ami i Dropkickiem po czym łapie jej nogę i uderza ją kolanem w głowę. Charlotte wystawia obie nogi w narożniku, ale kończy się to przyjęciem kolan Sashy w brzuch. 1..2..Kick Out! The Boss wchodzi na szczyt narożnika skąd częstuje Dane kopnięciem kiedy chciała ją rozproszyć. Diving CrossBody dla mistrzyni. 1..2..Kick Out! Charlotte wraca na nogi i przytrzymuje się lin by nie otrzymać Backstabbera przez co Sasha wali plecami o matę. Big Boot od mistrzyni i Natural Selection! 1..Bayley przerywa liczenie! Dana wbiega do ringu i wyrzuca z niego brunetkę. Kiedy Brooke opuszczała ring to Bayley złapała ją za nogę przez co Dana upadła twarzą na krawędź ringu. W ringu mistrzyni próbuje zapiąć Figure Eight, lecz Sasha kontruje na Roll Up, a z niego szybko przechodzi do Bank Statement. Dana wyciąga mentorkę z ringu za co zostaje powalona kopniakiem od Bayley, która zostaje powalona mocnym ciosem od mistrzyni. The Nature Girl wraca do ringu, gdzie szybko otrzymuje Bank Statement i po chwili odklepuje!

Następnie na Battleground zobaczyliśmy Lane, która w ringu poprosiła Amerykę o powstanie, położenia dłoni na sercu, aby mogli przywitać prawdziwego mistrza Ameryki, mistrza Stanów Zjednoczonych oraz jej narzeczonego co oznacza, że jest jedynym, który może ją mieć. Przyszedł Rusev, który bronił swojego mistrzostwa w walce z Zackiem Ryderem. Wygrał poi tym jak umieścił rywala w The Accolade. Po walce do ringu wbiegł kolega Rydera, Mojo Rawley, który wymienił się spojrzeniami z mistrzem Stanów Zjednoczonych.

W scenie za kulisami ze Stephanie McMahon był Mick Foley i Seth Rollins, który przypomniał im, że ma dzisiaj szansę, aby sprowadzić WWE Championship na Raw.

Następnie na Battleground byłe przyjaciółki Natalya i Becky Lynch zawalczyły ze sobą w walce jeden na jednego po tych wszystkich bójkach. Panie rozpoczynają od wejścia w bardzo agresywne zapięcie. Nattie szybko zaczęła chować się pomiędzy linami przed rywalką, która gdy po chwili ją złapała to powaliła ją kilkukrotnie na matę utrzymując Waist Lock’a. Natalya znowu schowała się przy linach po czym wyszła z ringu, do którego po chwili wróciła, poczęstowała Becky ciosem i powaliła na matę. 1..Kick Out! Blondynka ma pretensje do sędziego i Roll up od Becky. 1..2..Kick Out! Natalya łapie rywalkę za włosy, ale otrzymuje Arm Draga, a następnie Dropkicka przez, którego Natalya ląduje poza ringiem. Na chwilę kiedy Nattie straciła czujność to oberwała Baseball Slide’a. Lynch następnie wykonała Flying Punch z krawędzi ringu. Natalya zostałą wrzucona z powrotem do ringu skąd szybko uciekła. Becky była w ringu, a gdy chciała wyjść po rywalkę to została złapana pomiędzy ring, a materiał i poczęstowana serią ciosów w nogę. The Queen of Black Harts wzięła swą przeciwniczkę i wbiła ją w schody tak, aby najbardziej ucierpiałą noga Becky. Akcja jest znowu w ringu, gdzie Natalya naciąga nogę przeciwniczki na linie po czym kopie w nią kilkukrotnie. Becky otrzymuje Dragon Screw po czym zostaje uwięziona w dźwigni skupiającej się na jej kontuzjowanej nodze. Widownia dopinguje Irlandkę, która uwalnia się z dźwigni i prawie zapięła Cross Armbreaker. Natalya jednak uwolniła się i powaliła przeciwniczkę na matę. Po zapozowaniu do widowni, Nattie uderzyła nogą o matę oponentki po czym na niej stała przez chwilę.

Następnie widzimy Yank Up Drop od Nattie, która ponownie zapina dźwignię na nodze dawnej koleżanki. Po chwili przestała by znowu zaatakować nogę przeciwniczki, którą potem podniosła i spoliczkowała. Kolejne szarpnięcie nogi ofiary od Nattie i kolejna dźwignia na środku ringu podczas, której panie wymieniają się ciosami. Po chwili Lynch udało się skontrować i prawie zapięła Dis-Arm-Her, lecz Natalya uciekła i złapała nogę rywalki, która wykonała Enzugiri! The Lass Kicker częstuje nieprzyjaciółkę ciosami, Clothesline’ami, uderzeniem z łokcia i uderzeniem z pętu w narożniku, gdzie Natalya została również spoliczkowana. Bex-Plex dla Nattie! 1..2..Kick Out! Natalya w bólu przeszła do narożnika, gdzie poczęstowała oponentkę ciosem z łokcia. Próba Nattie By Nature, ale Becky blokuje i próbuje sprowadzić rywalkę do parteru by zapiąć Dis-Arm-Her. Blondynka jednak kontruje, powala rywalkę i próbuje Sharpshootera, ale Becky znowu kntruje i jest bliska zapięcia Dis-Arm-Her jednak Roll Up od Nattie. 1..2..Kick Out! Natalya od razu umieszcza dłoń na oczach przeciwniczki po czym zapina Sharpshootera! Irlandka czołga się do lin i dociera do nich! Jest teraz na krawędzi ringu skąd wymierza kopniaka w klatkę piersiową przeciwniczki. Lynch wspina się na szczyt narożnika i wykonuje Front Missile Dropkick! 1..2..Kick Out! Kontuzjowana Becky z furią rzuca się na przeciwniczkę w narożniku. Sędzia jednak ją powstrzymuje. Między jego nogami, Natalya zadaje mocne kopnięcie w kontuzjowaną nogę rywalki. Becky wije się z bólu i jeszcze po raz drugi zostaje uwięziona w Sharpshooterze! Próbuje walczyć jednak nie wytrzymuje i po chwili odklepuje!

Na Battleground pojawiła się również Maryse, która towarzyszyła swojemu mężowi, gdy ten walczył w obronie swojego mistrzostwa Interkontynentalnego z Darrenem Youngiem, który po swojej stronie miał Boba Bucklunda. W środku walki Maryse krzykiem rozproszyłs Younga co pozwoliło Mizowi zepchnąć go z narożnika na podłogę. Pod koniec walki Maryse spoliczkowała Boba za to, że zatarasował drogę jej mężowi. Po chwili jednak Maryse straciła równowagę i upadła na ziemię. Miz tego nie widział.  Kiedy zobaczył, że jego żona siedzi na podłodze to wyszedł z ringu, a ona powiedziała mu, że to Bob ją popchnął. Miz popchnął gotowe do walki Boba za co został uwięziony w The Crossface przez Younga co doprowadziło do zakończenia walki. Darren nie chciał wypuścić Miza, ale po chwili zrobił to i popchnął sędziego.

Przed i podczas main eventu gali można było zauważyć jak rostery SmackDown i Raw obserwują pojedynek z zaciekawieniem czekając na decyzje na jakim show zostanie WWE Championship. Po tym jak Dean Ambrose wygrał, zawodnicy ze SmackDown świętowali z nim w ringu. Tuż obok ringu w towarzystwie swojego GM’a, walkę obserwowała również Stephanie McMahon.

Całą galę możecie obejrzeć całą pod tym linkiem.

W filmiku poniżej Rusev skomentował swoje zwycięstwo mówiąc, że jest najświetniejszym mistrzem i chcę nowej rywalizacji. Lana potem nauczyła nową reporterkę trochę manier. Kazała do siebie mówić The Most Ravishing Bride of All Time (Najbardziej porywająca panna młoda wszech czasów)

Sasha i Bayley również udzieliły wywiadu. Sasha chwaliła się, że nabrała wszystkich ludzi na Twitterze oraz, że od początku wiedziała, że Bayley będzie jej partnerką ponieważ to jedyna osoba, którą ma zapisaną w swoim telefonie. Bayley wyjawiła, że czekała na telefon Sashy przy swoim telefonie i od razu się zgodziła. Była to wyjątkowa noc, ale tylko na jeden wieczór ponieważ jest skupiona na odzyskaniu NXT Women’s Title chociaż nigdy nie wiadomo co stanie się w WWE.

Maryse potem masowała The Miza, który był zadowolony, że tytuł Interkontynentalny i jego twarz będzie tylko i wyłącznie na SmackDown.

Reklamy