Rok temu podczas gdy mistrzynią Div w WWE była Nikki Bella, wiele osób komentowało jej panowanie jako najgorsze w historii WWE. Określano ją również mianem najgorszej mistrzyni w historii. Podobno określenia padały w stosunku do obecnej mistrzyni Charlotte. Niestety nie mogę się z nimi zgodzić.

Żadna z tych pań czy panowań nie zasługuje na to miano. W historii WWE było o wiele więcej gorszych przypadków. Czy to z racji na samą zawodniczkę, która posiadała tytuł, czy z marnej pracy WWE jeśli chodzi o storyliny lub z jakichkolwiek innych powodów. W tym artykule przedstawie wam 15 najgorszych mistrzyń lub panowań w historii WWE.

STEPH_08282015sb_1266_2--e2ae195b0bc079fedeeb9b01302d9eef
15.Stephanie McMahon (2000)

The Billion Dollar Princess rozpoczyna naszą listę ze swoim (na szczęście) jedynym panowaniem w swojej karierze. Na SmackDown 28 marca 2000 roku zupełnie zielona w ringu Stephanie McMahon zmierzyła się z panującą wtedy mistrzynią Jacqueline. Dzięki McMahon-Helmsley Faction Stephanie udało się zdobyć tytuł kobiet po tym jak Tori wykonała DDT na Jacqueline. Ze względu na to, że Stephanie nie była trenowaną zawodniczką tak jak większość kobiet w dywizji w tym okresie, nie walczyła zbyt często.

Po jakimś czasie inne panie zaczęły narzekać, że Stephanie nigdy nie broni swojego tytułu więc odbył się Battle Royal o miano pretendentki, który wygrała Lita. Jednak Stephanie znowu odniosła łatwe zwycięstwo po tym jak specjalny sędzia Tori zaatakowała Lite od razu po pojedynku. Dwa miesiące później Stephanie straciła tytuł w pojedynku z Litą po tym jak otrzymała Spinebustera od specjalnego sędziego The Rocka w walce wieczoru na Raw 21 sierpnia.

Pomimo faktu, że Stephanie była zielona w ringu, jej panowanie było pod niektórymi względami bardzo dobre. Stephanie, a przy tym mistrzostwo kobiet było w głównym świetle przy wielkich gwiazdach w bardzo wysokiej pozycji. Widownia jej nienawidziła ponieważ nie broniła tytułu lub robiła to z wielką łatwością, a wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach WWE ma problem z podbudowaniem prawdziwego Heela. A co najważniejsze zwycięstwo Lity bardzo ją podbudowało jako ulubienica fanów właśnie dzięki tego, że Stephanie była tak wielkim Heelem.

Gdyby Nikki Bella była bardziej podbudowana jako Heel, widownia z pewnością o wiele weselej zareagowałaby na wygraną Charlotte na Night Of Champions. Stephanie znajduje się na tej liście z racji na to, że nie była szkoloną zawodniczką (a takich mistrzyń na tej liście nie brakuje) oraz, że jej panowanie mogło być ciut za długie.

Sable bio
14.Sable (1998/1999)

Kolejny świetny przykład zawodniczki zbyt zielonej by trzymać mistrzostwo. Miała jednak coś czego mogło jej pozazdrościć nawet wiele mężczyzn z Attitude Ery – popularność. Kiedy Sable pojawiała się na arenie publiczność wybuchała. Sable była na tym samym poziomie co Stone Cold, The Rock czy D Generation X. Podczas storylinu przeciwko Lunie, a potem przeciwko swojemu zazdrosnemu chłopakowi, którym był Marc Mero, Sable powoli zaczęła wkraczać do kwadratowego pierścienia.

Wzięła udział w pierwszej od kilku lat walce o WWF Women’s Championship przeciwko Jacqueline kiedy WWE przywróciło mistrzostwo. Przegrała to starcie, ale dwa miesiące później na Survivor Series zdobyła tytuł kobiet kiedy pokonała Jacqueline. Jakiś czas później Sable ponownie rozpoczęła program z Luną Vachon, która podobno miała odebrać Sable mistrzostwo, ale ta wiedząc o tym albo zapominała przynieść tytułu ze sobą na arenę albo zapomniała spakować swojego stroju do walki. Podczas tego programu Sable zmieniła się w Heela po tym jak jej sława i popularność zaczęły uderzać jej do głowy oraz po tym jak kazała swojej największej fance Tori (ta sama, która pomogła wygrać Stephanie tytuł) znaleźć sobie życie i przestać ją nękać. Podobno postać Sable odpowiadała jej charakterowi w prawdziwym życiu. Na WrestleManii Sable pokonała swoją wielką fankę Tori w walce o pas kobiet po tym jak pomogła jej Nicole Bass – jej nowy ochroniarz. Wiedząc, że Sable nie będzie chciała stracić tytułu dobrowolnie WWE zaplanowało spisek za jej plecami gdyż ta nie przedłużyła swojego kontraktu z WWE. Ale później.

Sable jest tak wysoko na tej liście ponieważ była prawdziwą gwiazdą w WWF i poza WWF. To nic dziwnego, że WWE umieściło tytuł na pozytywnego zawodnika, ale Sable była swoim największym wrogiem. Kiedy jej ego urosło za bardzo i Sable uznała, że nie musi się uczyć walczyć bo Vince i tak jej obiecał tytuł kobiet to przestało jej zależeć.

Beth Phoenix
13.Beth Phoenix (2010)

Na jej nieszczęście The Glamazon Beth Phoenix znalazła się na tej liście przez niefortunny przebieg zdarzeń. W 2010 Beth zaczęła przechodzić na dobrą stronę mocy podczas jej feudu z LayCool, Vickie Guerrero, a i występ w Royal Rumble Matchu z pewnością dodał jej fanów.

Jednak jej program z LayCool i Vickie zostawały sobie wiele do życzenia. Zamiast konkretnie podbudować storylien z Beth, ówczesną mistrzynią kobiet Michelle McCool i Mickie James, która też w to wszystko była wmieszana i zrobić Triple Threat Match na WrestleManii 26, WWE postanowiło zrobić pięciominutowy 10 Divas Tag Team Match. 2010 nie był najlepszym rokiem dla pań. Po WrestleManii feud Beth-LayCool był kontynuowany. Layla i Michelle zaczęły się naśmiewać z tego, że Beth wygląda jak facet i powinna walczyć w innej dywizji. Na Extreme Rules w Extreme MakeOver Matchu, który bardziej seksistowski nie mógł być Beth pokonała Michelle i wygrała tytuł kobiet.

Niestety nawet nie dwa tygodnie po Extreme Rules w pojedynku z Rosą Mendes na WWE SuperStars, Beth zerwała swoje więzadło krzyżowe przednie przez co tydzień później na SmackDown odbył się rewanż i w przyśpieszonym tempie Beth musiała stracić swoje mistrzostwo na rzecz LayCool, a dokładniej Layli. Panowanie Beth miało potencjał. Oczywiście jeśli nie zrobili by z niej Heela tylko po to by Kelly Kelly miała przeciwniczkę, ale Beth vs.Kelly jako dwie Facek’i myślę, że mógłby być ciekawy. Byłoby to z pewnością coś świeżego biorąc pod uwagę te wszystkie sagi LayCool od kilku miesięcy. Niestety kontuzja doprowadziła Beth na tę listę.

Trish Stratus
12.Trish Stratus (2005)

Trish Stratus jest zdecydowanie jedną z najświetniejszych kobiet w historii wrestlingu. Ale jej szóste panowanie jako mistrzyni było od samego początku skazane na klęskę. Po tym jak w walce wieczoru Raw straciła swój tytuł na rzecz Lity, Trish dostała swój rewanż na New Year’s Revolution, lecz podczas tego starcia Lita doznała kontuzji kolana i pojedynek musiał się zakończyć w przyśpieszonym tempie. Trish wygrała i odzyskała swój tytuł tak jak było zaplanowane. Lita miała odzyskać swoje mistrzostwo na WrestleManii 21, lecz przez kontuzję nie mogła walczyć. Trish wtedy rozpoczęła feud ze zwyciężczynią Diva Search Christy Hemme, która w storylinie była trenowana przez Litę i walczyła z Trish na WrestleManii o pas kobiet.

Ich feud nie był zły, ale walka nie mogła się równać z walką Trish i Lity. Stratus kontynuowała feud z Litą. Zaatakowała jej kontuzjowane kolano przez co chciał się na niej zemścić mąż Lity – Kane, który został powstrzymany przez Viscerę, którego Trish wynajęła, aby ją chronił. Na Backlash Kane pokonał ochroniarza Trish, którego ta obraziła po przegranej, a ten ją za to zmiażdżył. W ten sposób WWE odsunęło Trish na bok, a w prawdziwym życiu doznała przepukliny kręgosłupa, czyli jakieś problemy z dyskiem. Po ponad czterech miesiącach nieobecności Trish powróciła we wrześniu pomagając Ashley walczyć z Torrie Wilson, Candice Michelle i Victorią, a niedługo po tym zaczął się storyline z Mickie James.

I tutaj jest cały problem. WWE pozwoliło swojej mistrzyni kobiet przesiedzieć kilka miesięcy zostawiając na niej tytuł po czym powróciła nagle jako Faceka pomimo bycia największą Heelką w dywizji przez rok. W dodatku sprzymierzyła się z Ashley, czyli zwyciężczynią Diva Search pomimo faktu, że poprzedniej zwyciężczyni Christy nie tolerowała. To, że Trish i to panowanie znajduje się na tej liście jest tylko i wyłącznie winą WWE. Mogli dać tytuł Victorii lub Ivory, którą wykorzystywali do prowadzenia WWE Experience albo do Molly Holly. Nawet Torrie Wilson byłaby lepsza. Nie jestem pewien czy Lita była zdolna walczyć ponieważ pod koniec maja kiedy była już z Edge’m wyjawiła, ze udawała tylko kontuzję, ale nie wiem czy w prawdziwym życiu również była zdrowa, ale nawet jej mogli dać tytuł kobiet. Wstydźcie się WWE.

Paige 13
11.Paige (2014)

Paige przybyła na główny roster z wielkim hukiem 7 kwietnia 2014 roku kiedy pokonała AJ Lee i odebrała jej mistrzostwo Div. Ale jak wiadomo kiedy zaczyna się na szczycie, jedyna droga, która Ci zostaje to spaść na samo dno. W tym przypadku mowa o jej drugim panowaniu. 17 sierpnia (w swoje urodziny) na SummerSlam Paige pokonała swoją Frenemy AJ Lee i wygrała mistrzostwo Div po raz drugi, niecałe dwa miesiące po tym jak je straciła.

Po SummerSlam storyline AJ i Paige jeszcze bardziej zrobił się dziwny i seksualny. Panie wręczały sobie czekoladki, mówiły, że dalej siebie kochają, nie mogą bez siebie żyć i całowały się po rękach. W pewnym momencie była do niego włączona Natalya, która dwukrotnie pokonała mistrzynie przez to, że AJ rozpraszała czymś Paige. Pomimo tego Natalya nie dostała walki o mistrzostwo, lecz kolejną walkę z Anty Divą, którą przegrała i po niej zaatakowała Paige. Feud Frenemies został w jakimś stopniu połączony ze storylinem sióstr Bella. Przez kolejne tygodnie Paige i AJ dalej siebie kochały i nienawidziły, a na Night Of Champions Paige straciła swoje złoto w Triple Threat Matchu z udziałem AJ i Nikki na rzecz Lee.

To panowanie znalazło się na tej liście ponieważ było w nim bardzo dużo pytań i mało odpowiedzi. Zaczynając od SummerSlam, na którym Paige nie powinna wygrać, skupiając się na tym co Natalya miała z tym wszystkim wspólnego co jak się okazało nic nie wniosło, kończąc na tym dlaczego Paige tak szybko straciła tytuł dopiero 35 dni po wygranej. W dodatku Paige nigdy nawet nie broniła swojego tytułu w telewizji. Na Live Eventach brała udział w walkach z Natalyą z różnymi stypulacjami jak 2 Out of 3 Falls Match czy Submission Match co byłoby zdecydowanie ciekawsze niż dziwny związek z AJ. Nie mówiąc już o tym, że cały storyline z AJ zniszczył jej postać i jak wiadomo do dzisiaj się nie odbudowała. W tym przypadku, zwycięstwo Paige dokonało więcej zła niż dobra.

To była dopiero pierwsza z trzech części artykułu. Mam nadzieje, że wam się podobało. Pamiętajcie, że jest to moja opinia, z którym wiele osób nie musi się zgadzać i podzielić się swoimi przemyśleniami w komentarzach.