Raw rozpoczęło się od sceny, gdzie zawodnicy i niektóre panie między innymi Lana, Summer Rae, Dana Brooke i Natalya zaczęli rzucać w siebie jedzeniem.

Po tym Lilian Garcia zaśpiewała hymn Stanów Zjednoczonych.

Następnie na Raw pojawiła się Lana, która towarzyszyła swojemu narzeczonego gdy ten bronił swojego mistrzostwa w walce z Titusem O’Neilem. Ostatecznie Rusev obronił tytuł, a po walce zaczął skandować USA z racji na Święto Niepodległości. Powiedział potem ludziom, aby świętowali jego wygraną z ich hamburgerami i małymi parówkami. Na koniec życzył Ameryce wszystkiego najlepszego.

Następnie na Raw zobaczyliśmy jak Dana Brooke i Charlotte przechadzają się korytarzem i zmierzają do wejścia na arenę. Podczas tej sceny Dana popchnęła jakiegoś gościa…dla zabawy najwyraźniej.

Obie panie pojawiły się po chwili w ringu, gdzie Charlotte miała mikrofon. Zaczęła mówić, że zazdrość to najmocniejsze ludzkie uczucie. Przez jej całe życie, każdy wokół niej był zazdrosny ponieważ stała się najlepsza we wszystkim co robi, a dowód na to jest wokół jej tali. Nikt nie jest bardziej zazdrosny niż Sasha Banks. Fakt, że to ona jest na czele dywizji zjada Sashe żywcem, a ona tylko zasłania się urojonymi ludźmi skandującymi „We want Sasha!“ Charlotte uświadamia wszystkim, że takie okrzyki nie płacą rachunków, ale mistrzostwa tak. Żadna inna kobieta nie dokonała więcej niż ona w tym roku. Wszyscy ludzie spoglądają na świetność, a Sasha robi tylko szum. Pojawiła się Sasha z mikrofonem i po wyśmianiu się z tego, że jest zazdrosna oznajmiła Charlotte, że może i jest mistrzynią, ale nigdy nie będzie nią. Mistrzyni sprostowała, że nie chcę być Sashą, która nabiera wszystkich ludzi. Prawda boli. Sasha zaproponowała, że powie Charlotte trochę prawdy. Osiągnęła wszystko w tym roku z wyjątkiem pokonania jej. Dana zaczęła się rzucać dopóki Sashe nie zagroziła jej, że ją znowu znokautuje. Sasha przypomina Charlotte, że gdyby nie Ric na WrestleMani to tytuł kobiet byłby jej. Prawda spogląda Charlotte prosto w oczy – kiedy razem będą w ringu, ona będzie dominowała nad Charlotte. Mistrzyni zaczyna się śmiać i spytała się Dany czy Sasha ma jakieś urojenia. Pyta się gdzie Sasha w ogóle była oraz, że nawet jej nie ma w rozmowie o pas kobiet. Sasha stwierdza, że to ona jest rozmową. Charlotte nazywa siebie głupiutką ponieważ zapomniała, że jest The Bossem, ale zastanawia się co to w ogóle znaczy bo za tydzień jest rocznica ich debiutu, a ona była mistrzynią prawie przez ten cały rok i dzięki temu jest większym Bossem. Charlotte mówi do fanów, że prawda boli po czym pyta się Sashy czy się jej to spodobało. Sasha mówi, że Charlotte chciałaby, aby to było takie proste. Mówi, że Boss walczy w to co wierzy i pracuje na wszystko, a nie dostaje coś za nic. Boss jest w centrum uwagi ponieważ jej styl jest prawdziwy, a nie  jakaś podróbka z lat 80tych swojego ojca. Boss da z siebie wszystko, nieważne czy jest w pojedynkę czy ze swoimi przyjaciółmi. Boss może zawalczyć o każdej porze w każdym miejscu. A Boss w tym momencie mówi Charlotte, że jej panowanie się kończy. Zdenerwowana Dana zaatakowała Sashe, ale spudłowała. Banks uderzyła w twarz Dane i Charlotte po czym kopnęła Danę i została powalona Big Bootem od mistrzyni. Charlotte zaczęła zostać wygwizdywana po czym powiedziała do Sashy, że jej panowanie się dopiero zaczęło. Próbowała wykonać Exploder Suplex, ale Sasha skontrowała i wykonała Bank Statement! Dana szybko wyciągnęła mentorkę z ringu po czym poszła dla niej po jej tytuł. Panie wymieniały się potem spojrzeniami.

Następnie na Raw pojawiła się Maryse wraz ze swoim mężem, The Mizem. W ringu The Miz uciszył fanów po czym powiedział, że po tej walce na jedzenie nie jest w nastrojów gdyż jego strój kosztował więcej niż roczna pensja jakiegokolwiek fana na arenie. Chciał zadedykować swój pojedynek jego pięknej, seksownej i dobrze czyszczącej ubrania żonie. Na koniec para się pocałowało, a właściwie zamierzała, lecz muzyka Deana Ambrose’a wybiła ich z nastroju.

Maryse potem towarzyszyła mężowi gdy ten walczył z Deanem Ambrosem w rewanżu ze SmackDown. W środku walki Maryse darła się na Deana co pozwoliło jej mężowi przejąć kontrolę. Małżeństwo pocałowało się z tego sukcesu. Ostatecznie The Miz przegrał pojedynek.

https://dailymotion.com/video/x4jiz2d

Następnie po promie Barona Corbina na arenie usłyszano kilkukrotnie „Excuse me!“ Vickie Guerrero powróciła do WWE i zajęła miejsce za podium SmackDown. Powiedziała fanom, że jest tutaj dzisiaj gdyż jest byłym GM’em Raw i SmackDown, a skoro SmackDown idzie na żywo 19 lipca to potrzebuje doświadczonego COO. Podczas gdy Shane i Stephanie zajmują się Raw, SmackDown na żywo nie może być prowadzone przez nieprzewidywalnego dzikusa jak Kane albo człowieka, który lubi zadowalać ludzi jak Teddy Long albo korporacyjnego szczura jak John Laurinaitis. SmackDown potrzebuje kobiety jak ona, która ma doświadczenie i wiedzę, aby dać sobie radę więc dzisiaj oficjalnie zgłasza swoje imię jako COO SmackDown. Motywuje fanów, aby ich głosy były zgłaszane. Aby WWE ich usłyszało, że oni wierzą w Vickie Guerrero. Zaproponowała również, aby zaczęli dzisiaj od tweetowania #VickieRunsSmackDownLive. Powiedziała, że uda im się stworzyć nowy początek zanim przybiegli dwaj faceci z ochroni, którego jednego z nich spoliczkowała bo ją dotknął. Została wyprowadzona z areny.

Później w scenie za kulisami ochroniarze i Vickie napotkali się na jej dawnego kochanka Dolpha Zigglera. Vickie chciała, aby on im wytłumaczył, że została tutaj zaproszona przez McMahonów. Przypominała mu również o ich przeszłości, ale Dolph tylko powiedział ochroniarzom, że nigdy w życiu nie widział tej kobiety. Ochroniarze wyprowadzili krzyczącą Vickie, a zadowolony Dolph wrócił do swojej rozmowy przez telefon.

https://dailymotion.com/video/x4jiz2g

Na koniec zobaczyliśmy pojedynek pomiędzy Summer Rae, a Becky Lynch, która jak ogłoszono na Raw zmierzy się z Natalyą na Battleground.

Pojedynek zaczął się od tego, że Summer popchnęła twarz Becky. Ta wymierzyła jej za to kopnięcie w brzuch, ale Rae złapała jej nogę i otrzymała za to Enzuigiri. Summer wylądowała w narożniku, do którego wepchnęła rywalkę po czym sprowadziła ją za włosy do parteru i zaczęła obkopywać. Za kulisami Natalya obserwuje jak Lynch zostaje naciągnięta na linach. Rae potem przydusiła nogą rywalkę w narożniku po czym wykonała Irish Whip na liny i powaliła ją Spinning Heel Kickiem. 1..2..Kick Out! Irish Lass Kicker został umieszczony w Cobra Clutchu, ale dopiero po chwili wróciła na nogi i zaczęła się bronić. Summer jednak uderzyła ją kolanem w brzuch i sprowadziła do parteru za włosy. Rae spróbowała wykonać Suplex, ale niestety wyszedł wielki botch gdyż Becky upadła na głowę. 1..Kick Out! Sędzia sprawdził co z Becky, a Summer spróbowała kolejnego Suplexu, lecz otrzymała Inside Cradle. 1..2..Kick Out! Lynch powaliła oponentkę Clothesline’ami oraz Leg Lariatem po czym wykonała uderzenie z rozbiegu w narożniku. Bex-Plex dla Summer! 1..2..Kick Out! Rae prześlizgnęła się na krawędź ringu skąd wymierzyła przeciwniczce Roundhouse Kick w głowę. Blondynka wróciła do ringu, gdzie wymierzyła kolejnego Spinning Heel Kicka, lecz Becky uchyliła się, złapała nieprzyjaciółkę do parteru i zapięła Dis-Arm-Her! Summer szybko odklepała!

Natalya nie była zadowolona z wygranej swojej przyszłej przeciwniczki.

https://dailymotion.com/video/x4jiz2i

Reklamy