Pierwszą na SmackDown zobaczyliśmy Lane, która towarzyszyła swojemu narzeczonemu gdy ten bronił swego pasa mistrzowskiego w walce z kontuzjowanym Cesaro. Rusevowi udało się zachować swój tytuł.

Rusev i Lana potem udzielili wywiadu. Rusev stwierdził, że Święto Niepodległości powinni zmienić na Święto Ruseva ponieważ podczas gdy Amerykanie nażerają się mięsem i wystrzeliwują fajerwerki to on zabierze Lane na wyspę z dala od WWE. Renee Young, która przeprowadzała z nimi wywiad oznajmiła mu, że 4 lipca na Raw Rusev będzie bronił swojego tytułu w walce z Titusem O’Neilem. Lana powiedziała tylko „Rusev crush!“ po czym para odeszła.

https://dailymotion.com/video/x4izazm

Następnie na SmackDown zobaczyliśmy pojedynek debiutującej Billie Kay z uczennicą obecnej mistrzyni kobiet, czyli Daną Brooke.

Pojedynek Dana rozpoczyna od popchnięcia rywalki na matę. Po chwili panie wchodzą w zwarcie i Kay zostaje przepchnięta do narożnika, w którym Dana łapie ją za włosy i przerzuca na drugą stronę ringu. Podczas gdy Brooke nadbiega do narożnika, gdzie dostaje z łokcia widzimy jak Sasha Banks ogląda pojedynek za kulisami. Brooke próbuje Clotheslinu, ale Billie łapie jej rękę i wykonuje Arm-Trapped Suplex! Billie próbuje wykonać Monkey Flip, ale zostaje zrzucona na narożnik po czym otrzymuje FlapJacka! Dana atakuje ofiarę po czym wbija ją do narożnika, gdzie przydusza stopą. Billie zostaje powalona Clotheslinem po, którym Brooke wykonuje Flipping Splash. 1..2..Kick Out! Kay zostaje uwięziona w Front Facelocku, ale szybko wyprowadza uderzenia w brzuch napastniczki. Odpycha przeciwniczkę i wyprowadza mocne uderzenie po czym odbija się od lin i wykonuje Headscissors Takedown. Dana wstaje i obrywa Discus Punch, a następnie Big Boot! 1..2..Kick Out! Billie podnosi rywalkę, ale otrzymuje Jawbreakera. Dana następnie wykonuje Samoan Drop i przypina oponentkę. 1..2..3!

Sasha Banks nie była pod wrażeniem wygranej Dany. Podeszła do niej Renee, której Sasha przypomniała, że pokonała Dane na Raw. Powiedziała również, że The Boss to więcej niż przezwisko i nigdy wcześniej nie była tak skupiona. Fani to wiedzą, a co ważniejsze Charlotte o tym wie. Ona i Charlotte nie są sobie obce. Mogłyby mieć swój własny odcinek WWE Rivalries pewnego dnia. Przyznaje, że Charlotte jest lepsza niż kiedykolwiek przedtem i jest mistrzynią, ale nie na długo. Charlotte ma teraz cały czas gęsią skórkę ponieważ czuje oddech Sashy na jej karku. Charlotte może postawić każdą przeszkodę jaką chcę na drodze Sashy, nawet Danę Brooke, ale Sasha wytropi Charlotte. Do pań podeszła Summer Rae bawiąca się swoim telefonem. Summer powiedziała w imieniu wszystkich, że wszyscy mają tego Bossa, ale tak naprawdę pasuje Sashy bo to nic specjalnego. Summer ma nadzieje, że 19 lipca zostaną w rosterach innych show. Sasha powiedziała, że z chęcią pokaże Summer co się dzieje gdy obraża się The Bossa…dzisiaj! Sasha i Renee odeszły.

Miz TV rozpoczęło się od przedstawienia The Miza przez Maryse, która nazwała go gwiazdą nowej części The Marine, najseksowniejszym mężczyzną, jej mężem i ich mistrzem Interkontynentalnym. Para potem się pocałowała, a Miz przywitał wszystkich w Miz TV, które może być ostatnim Miz TV na SmackDown lub Miz TV może zostać tylko na SmackDown. Chciał zapowiedzieć swojego gościa, ale WWE Champion Dean Ambrose mu przerwał. Wszedł do ringu, gdzie zaczął jeść ponieważ jego grafik teraz jest przepełniony i nie ma czasu jeść. The Miz potem poprawia wypowiedź tytułu swojego nowego filmu, który Dean źle wypowiedział. Dean zaproponował Miz’owi gryza, ale jemu nie spodobało się to ile tam jest glutenu i innych niezdrowych rzeczy. Temat przeszedł na Battleground i Triple Threat Matchu Deana, który jest dopiero za kilka tygodni i teraz tylko się cieszy, że jest na Miz TV. Sam jest prowadzącym  talk show i chciał zobaczyć jak to tu wygląda. The Miz musiał mu wszystko wyjaśniać i po jakimś czasie wkurzony mu powiedział, że jedyną rzeczą na Ambrose Asylum była ta głupia roślinka. Dean kazał mu nigdy nie mówić o Mitchu w ten sposób. Miz był przekonany, że Miz TV jest lepsze niż show Deana z czym widownia się nie zgadzała. The Miz zaczął mówić, że tworzył sztukę i pomimo tego obronił swój tytuł mistrzowski. Dean przypomniał mu, że w dzisiejszych czasach on jest najważniejszym mistrzem. Miz nazwał go kpiną i powiedział, że on wygląda jak WWE Champion po czym wraz z Maryse mu wypomnieli, że Dean chodzi w dżinsach. Nie wpuściliby go na Today Show, a McMahoni są przestraszeni, że on jest ich mistrzem. Miz kontynuował go obrażać, a Dean kończył swoją przekąskę. Po chwili widział już dokąd to zmierza i panowie odłożyli swój tytuł, a Miz zaczął się przygotowywać podczas gdy Dean wytarł swoją musztardę w białą marynarkę Miza. Maryse mu ją wydarła i próbowała wyczyścić plamę po czym rzuciła marynarkę na głowę Deana, który został powalony kopniakiem od Miza. Hollywoodzka para opuściła ring zostawiając Deana i marynarkę w ringu.

Później zobaczyliśmy drugi pojedynek pań na show, Summer Rae zmierzyła się ze swoją byłą koleżanką z NXT – Sashą Banks.

Walka rozpoczęły od wejście w zapięcie, z którego Summer wyprowadziła Headlocka. Została odepchnięta na liny po czym wykonała Shoulder Blocka. Blondynka złapała Sashe za kostkę, ale ta skontrowała i uderzyła rywalkę łokciem w twarz. Mocny cios w klatkę piersiową Summer, która następnie otrzymała Arm Draga z trzeciej liny. The Baddest Diva rzuca przeciwniczką o matę po czym rzuca za włosy. Banks biegnie, ale Summer wyrzuca ją poza ring. The Boss jednak szybko wrócił, powalił nieprzyjaciółkę i okładał ją pięściami w podłożu. Rae wylądowała na krawędzi ringu skąd wyprowadziła uderzenie kolanem w głowę przeciwniczki. Summer przenosi Banks na krawędź ringu i próbuje tam Suplexa. Sasha kontruje, uderza rywalkę kolanem w głowę, ale ta odpowiada potężnym Big Bootem, przez którego Sasha uderza plecami w stalowy narożnik. Mamy przerwę. Po niej widzimy jak Summer naciąga oponentkę na linach po czym kopie ją prosto w głowę. The First Lady of NXT wykonuje Suplex na środku ringu, a po chwili okłada ofiarę kopnięciami.

Próba kolejnego Suplexu, ale Sasha kontruje na Inside Cradle. 1..2..Kick Out! Panie wstają i Roll Up od Sashy. 1..2..Kick Out! Back Slide dla Summer. 1..2..Kick Out! Irish Whip od Sashy, ale kontra i Banks ląduje w narożniku. The Boss wystawia nogę, ale Summer łapie ją. Banks kontruje i uderza Summer łokciem po czym wrzuca ją w narożnik. Snapmare na środek ringu dla blondynki, która zostaje powalona Clothesline’ami. Próba kopnięcia w brzuch, ale Sasha łapie jej nogę i uderza kolanem w głowę. Rae wylądowała w narożniku, z którego w odpowiednim momencie wychodzi przez co Sasha pudłuje uderzeniem kolanami. School Boy! 1..2..Kick Out! Panie wstają i Spinning Heel Kick od Rae! 1..2..Kick Out! Sfrustrowana Summer próbuje Scoop Slam, ale Sasha ląduje za rywalką i uderza ją w głowę po czym wbija w narożnik, zawiesza na linach i chcę wbić kolana w jej brzuch. Summer jednak unika ataku przechodząc na krawędź ringu i wykonując Roundhouse Kicka w głowę! Rae wraca do ringu i wyprowadza Snap DDT! 1..2..Kick Out! Summer zastanawia się co jeszcze musi zrobić by wygrać i dopiero po chwili łapię przeciwniczkę za włosy przy narożniku, do którego zostaje wbita. The Boss ustawia rywalkę na drugiej linie i wbija swe kolana w jej brzuch. Banks szybko zapina Bank Statement i wygrywa!

Na SmackDown ponownie pojawiła się Maryse, która towarzyszyła swojemu mężowi kiedy ten walczył z Dean’em Ambrosem. W środku walki Maryse zaczęła opieprzać Deana za to, że atakuje jej męża. Miz próbował to wykorzystać by przejąć kontrolę, lecz nie wyszło mu dopóki nie wbił rywala w barykady. The Miz ostatecznie przegrał po otrzymaniu Dirty Deeds.

https://dailymotion.com/video/x4izazo