Gala rozpoczęła się uczczeniem chwilą ciszy ofiar w ataku z tego samego dnia w Orlando.

Puszczono promo walki Marii Kanellis-Bennett z Gail Kim. Była TNA Knockouts Champion pojawiła się potem na arenie. Podczas jej wejścia pokazano powtórkę z ostatniego wtorku kiedy na Impact Gail przypięła Allie w Mix Tag Team Matchu, a później Maria i jej pomocnice zaatakowały Kim uderzając krzesłem w jej kolano. Gail pomimo kontuzji przyszła walczyć, lecz Maria nie jest wystrojona do boju z powodu jej złamanej dłoni. Jej praktykantka Allie poprosiła wszystkich o uwagę po czym powiedziała do Gail, że powinna się siebie wstydzić za to, że przychodzi tutaj i udaje kontuzję. Nazywa ją wielkim oszustem oraz mówi, że jedyną osobą, która zasługuje na jakąkolwiek sympatię jest ich liderka, a zarazem The First Lady of Professional Wrestling – Maria Kanellis-Bennett. Po tym jak Allie dodała, że jej kontuzja jest prawdziwa, Maria wzięła mikrofon i mówi Gail, że ona nie chciała kontuzji swojej ręki. Chciała za to przyjść dzisiaj i skopać Kim zadek, ale z racji na jej kontuzję – walka została odwołana.

Gail najpierw powiedziała, że Allie ma się zamknąć ponieważ to jest pomiędzy nią i Marią, którą potem nazywa kłamczuchą oraz jedyną oszustką w okolicy. Widownia zaczyna skandować „Kłamca! Kłamca!“ Allie i Maria im zaprzeczają. Gail nie chcę słuchać o żadnych dowodach czy wymówkach Marii na to, aby nie walczyć i karze jej wejść do ringu zanim sama ją tam wrzuci. Zanim Gail mogła zadziałać to przyszedł jeden z szefów TNA William Corgan, który mówi, że ręka Marii jest naprawdę złamana i ma jej rentgeny, które zostały przejrzane przez lekarzy TNA i nawet jego własnego specjalistę. Widownia skanduje „Bullshit“, a Corgan oznajmia, że kiedy Maria jest gotowa do walki to Gail dostanie swój pojedynek. Maria przeprasza Gail i przesyła jej wiadomość od jej lekarza, który stwierdził, że rehabilitacja jej ręki potrwa bardzo długo i być może nie będzie mogła już nigdy walczyć więc Gail być może nigdy nie dostanie swojej walki. Kim domaga się pojedynku, który jej zdaniem ona zasługuje ponieważ przez Marię ona nie ma już swojego Knockouts Title i chcę swoją walkę teraz. Corgan i Maria przypominają, że Sienna ma dzisiaj pojedynek o pas. Corgan po chwili przyznaje, że to jednak jest Slammiversary i fani zasługują na coś wyjątkowego więc zobaczymy dzisiaj Triple Threat Match o Knockouts Championship pomiędzy mistrzynią Jade, pretendentką Sienną i byłą mistrzynią Gail. Po tym jak Corgan udał się za kulisy, przybyła Sienna, a następnie broniąca swojego tytułu Jade.

Od początku walki Sienna musiała się bronić przed obiema przeciwniczkami, które sprawnie pracowały razem. Gail wymierzyła Siennie Low Dropkicka w twarz, a potem przy pomocy Kim Jade wykonała Standing Moonsault na Siennie. Panie kontynuowały wspólną pracę atakując koleżankę Marii w narożniku. Po tym jak Kim przeszła na krawędź ringu, wykonała Slingshot Sunset Flip panie zaczęły wykonywać różnego rodzaju przypięcia dopóki Sienna nie poczęstowała Jade Big Bootem, która w tym samym momencie wykonała Wheelbarrow Suplex na Kim. Sienna próbowała atakować Jade, ale Kim przybiegła jej z pomocą. Gail spróbowała wykonać Back Suplex, ale jej chore kolano nie wytrzymało i Sienna szybko odzyskała kontrolę. Kim została zawieszona do góry nogami w narożniku przez Sienne co pozwoliło jej zająć się mistrzynią, którą torturowała mocnym uściskiem na szyję i głowę. Gail po jakimś czasie wróciła do akcji i poczęstowała Siennę serią ciosów, ale po chwili Sienna znowu dominowała i umieściła Kim na szczycie narożnika. Mistrzyni zaatakowała Sienne od tyłu, ale ta szybko wzięła ją na barki w pozycji do Samoan Dropu. Sienna najpierw jednak wzięła na barki również Gail i wykonała Double Samoan Drop.

Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Sienna złapała Jade w akcji Wheelbarrow i zamierzała uderzyć jej głową o stalowe schodki zupełnie jak podczas jej debiutu w TNA. Jednak na schody weszła Gail, która kopnęła Sienne prosto w głowę co pozwoliło Jade wykonać Roll Up do przodu i wrzucić Sienne na schody. Następnie obie Jade i Kim wymierzyły sobie nawzajem Roundhouse Kicka w głowy i obie upadły na podłogę. Z przejęciem Maria i Allie spoglądały na akcję, która powoli znowu przeniosła się do kwadratowego pierścienia. Zawodniczki wymieniały się ciosami przez chwilę, ale w pewnym momencie Sienna złapała Kim i wykonała Back Suplex nad górną liną i ta wypadła poza ring. Jade uderzyła kolanem Sienne w głowę, odbiła się od lin, wskoczyła na drugą linę i wykonała Springboard DDT na Siennie, lecz nie wygrała gdyż Kim przerwała przypięcie. Mistrzyni zaczęła walczyć z byłą mistrzynią i w pewnym momencie wyrzuciła ją na krawędź ringu. Jade weszła na szczyt narożnika i otrzymała Hurricanrane na środek ringu. Gail szybko została powalona Clotheslinem przez Sienne, a ta przyjęła Hurricanrane z trzeciej liny. Mistrzyni przygotowywała się do wykończenia swojej firmowej akcji Package Piledriver, ale Sienna przerzuciła ją nad sobą na plecy i wykonała AK47. Zanim Sienna zdążyła przypiąć rywalkę, otrzymała Eat Defeat od Gail, która podczas przypinania została wyciągnięta z ringu przez Allie. Tej szybko oberwało się od Kim, która następnie ruszyła na Marię. Ta obroniła się kopnięciem w kontuzjowane kolano Gail. W międzyczasie Allie wrzuciła pas KO do ringu, aby Sienna wykorzystała go przeciwko Jade. Jednak do ringu wślizgnęła się dawna koleżanka Jade i była partnerka z Dollhouse – Marti Belle z łomem. Sienna zamachnęła się w stronę Marti, ale ta ominęła uderzenia po czym uderzyła Jade łomem. Marti szybko opuściła ring, a zszokowana Sienna przypięła mistrzynię i wygrała tytuł Knockouts.

Zszokowane Allie i Sienna świętują wielką wygraną podczas gdy Marti zadowolona spogląda w stronę ringu po czym ucieka.

The First Lady of Professional Wrestling Maria stała u boku swojego męża, którym jest The Miracle Mike Bennett podczas wywiadu za kulisami. The Miracle wychwalał się i zaprzeczył faktowi, że EC3, z którym walczy na gali jest najlepszym wrestlerem. Mówi, że on nie ma wad oraz, że wygrywał mistrzostwa na całym świecie, a Ethan jest tylko małym, bogatym, rozpieszczonym dzieciakiem, a on jest The Miracle ponieważ jest niepowstrzymany. Zrobił to co wiele legend nie umiało – przypiął EC3. Mówi, że w tej historii Ethan nie będzie miał szczęśliwego zakończenia, a pod koniec wieczoru wszyscy ludzi na widowni nie będą skandowali „Trouble! Trouble! Trouble!“ tylko będą powtarzali „Yes, we do!“

Jak zwykle Maria przybyła jako pierwsza. Przywitała wszystkich do swojego miejsca wielbienia. Ona nazywa się Maria Kanellis-Bennett, jest The First Lady of Professional Wrestling i ma dla widzów jedno pytanie – czy oni wierzą w The Miracle? (Czy wierzą w cud) Przybył Mike Bennett, a następnie EC3. W pewnym momencie do ringu kontuzjowana Maria wrzuciła krzesło co przez chwilę rozproszyło sędziego i ten dopiero po chwili zaczął odliczać przypięcie Ethana. Ten potem wyszedł z ringu i podszedł do Marii, ale sędzia kazał mu wracać do ringu. Gdy ten to zrobił The Miracle wykorzystał krzesło wrzucone przez jego  żonę wykonując The Miracle in Progress. Ostatecznie EC3 wygrał pojedynek.

Przed przyjściem braci Hardy do walki przeciwko sobie przy nowej muzyce przyszła Reby Sky ze swoim synkiem w rękach. Kazała fanom, czyli bezużytecznym kreaturom poświęcić trochę uwagi. Przedstawiła im osobę, którą usunie brata Nero. Mają usunąć poprzedniego Matta Hardyego ze swoich pamięci i niech przywitają złamanego Matta Hardyego. Nowa wersja Matta Hardyego przychodzi i daje swojej rodzinie całusa.Matt potem przegrał z Jeffem w Full Metal Mayhem Matchu.

World Tag Team Champions Decay było za kulisami. Abyss kazał wszystkim popatrzeć w jego oczy gdyż nie przejmuje się teraz tym, że się gapią  Spytał się ich co widzą bo on widzi coś co chował przed zbyt długo, co uświadomił sobie dzięki swojej nowej rodzinie – nie jest potworem, jest piękny. Przyszłość jest teraz, a przyszłością jest Decay. Crazy Steve mówi, że jest to przyszłość pełna przestrzeń i chaosu, a oni tworzą koszmary dla nowych pokoleń. Im bardziej próbuje się z nimi walczyć, im bardziej stara się nie zasnąć to tym prędzej się spostrzeże, że koszmar jest prawdziwy. Rosemary powiedziała, że Decay nigdy nie jest takie samo. Decay co chwilę się zmienia jak zwłoki leżące na polu. Następnego dnia nigdy nie wyglądają tak samo. A co do zwłok to ich rywale The BroMans, oni umarli już dawno temu i ich zmartwychwstanie postawiło ich od razu na ścieżce Decay. Jednak można ich zabić po raz drugi. Ich pasy mistrzowskie są dla nich pokusą, ale ich zbawienie to przeszłość, a ich destrukcja jest dopiero przed nimi w formie Decay…Decay…DECAY!

Podczas walki o World Tag Team Titles Raquel towarzyszyła swoim uczniom The BroMans, a Rosemary towarzyszyła reszcie Decay. W środku pojedynku Jessie pozbył się obu rywali z ringu, a Robbie zeskoczył na nich ze szczytu narożnika. Wtedy Rosemary weszła do ringu do Jessiego i już po chwili Jessie podniósł ją i rzucił poza ring na resztę Decay. Później gdy w ringu toczyła się bójka z całą czwórką zawodników, Abyss złamał jednego ze swoich rywali, aby Rosemary mogła mu splunąć czerwoną substancją w twarz, ale Robbie E uchylił się i Rosemary trafiła Abyssa. Był to fatalny błąd, który sprawił, że oślepiały Abyss przez przypadek wykonał Chokeslam na swoim własnym partnerze Stevie. Również przez to Steve został umieszczony w kończącej akcji Jessiego, w The Adonis Crabie. Jednak Abyss wyciągnął sędziego z ringu i przez przypadek splunął mu zieloną substancją w twarz kiedy celował w Robbiego. Wtedy do ringu, gdzie Steve odklepywał, wkroczyła Rosemary, która chciała uderzyć Jessiego jednym ze swoich tytułów. Niestety plany pokrzyżowała jej Raquel, która powaliła ją Clotheslinem i zaczęła okładać pięścią. Jessie odciągnął ją do narożnika, gdzie ją uspokoił. Jednak kiedy się odwrócił został uderzony w głowę tytułem przez Crazy Steve’a. Rosemary wyciągnęła Raquel z ringu i powaliła ją kopniakiem w gardło. Jessiemu udało się odkopać. Reszta walki przebiegła bez interwencji dziewczyn, a Decay obroniło swoje tytuły gdy Abyss wykonał Powerbomb na Stevie i upuścił go na Jessiego. Zadowolone Decay świętowało w swój własny, zakręcony sposób.

Mi osobiście podobało się Slammiversary chociaż nie bez kilku zastrzeżeń. Jade wygrała tytuł dopiero dwa miesiące temu i już go straciła? Sienna wygrała tak szybko tytuł? Gail Kim w kolejnym pojedynku o pas? Ale! Jedno co mi się spodobało to zaskoczenie tego wszystkiego. Nie spodziewałem się, że Marti Belle zaatakują swoją była DFF (Doll Friend Forever) To pocisnęło ten cały storyline do przodu co jest wielkim plusem w porównaniu z tym co się dzieje obecnie w WWE. Może danie Sienny tytułu tak szybko nie jest takie złe, ale mam nadzieje, że Maria nie będzie go chciała jej odebrać tak jak było z Jade, która na zawodniczkę jaką jest nie zasługiwała na takie kiczowaty reign ponieważ w centrum uwagi był feud Gail i Marii. Kiedy Gail została umieszczona w walce o pas to bałem się już, że wygra i znowu zburzy fundamenty budowania nowych gwiazd w dywizji tak jak to bywało przedtem (The Dollhouse jest najwidoczniejszym efektem tego) Zastanawia mnie czy Rebel dołączy do Marti w zemście na byłej partnerce z The Dollhouse? Czy Sienna faktycznie będzie panowała czy też odda pas Marii? Czy Decay jak zwykle będzie takie zajebiste? (Tak. Zdecydowanie tak) Miejmy nadzieje, że wtorkowy odcinek Impact na żywo nam przynajmniej na niektóre z nich odpowie.

Co wy uważacie o Slammiversary?

Reklamy